Slovákov čakajú bezoblačné dni, teplota klesne aj pod nulu

Hmla
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) – V nasledujúcich dňoch čaká Slovákov síce málo oblakov, no studené rána.

Nočná teplota v nížinách bude štyri až mínus dva stupne Celzia, cez deň vystúpi teplota na 11 až 16 stupňov Celzia, agentúru SITA o tom informovala Jana Čerbová zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ).

Vo štvrtok 3. a v piatok 4. októbra dosiahne maximálna teplota vzduchu cez deň osem až 13 stupňov, na severe krajiny bude okolo šesť stupňov Celzia.

„Počas najbližšieho víkendu, 5. a 6. októbra, by sa malo otepliť, teplota vzduchu bude na túto ročnú dobu normálna,“ poznamenala. Aktuálne predpovede na týždeň od 7. do 11. októbra tiež naznačujú, že bude na Slovensku ustálené počasie s dennou teplotou od šesť do 21 stupňov Celzia.

Slovenský hydrometeorologický ústav zaznamenal mrazy a teploty okolo nula stupňov Celzia miestami už aj v posledných dňoch a ránach.

Po prednej strane tlakovej výše so stredom nad Pobaltím k nám začne prúdiť studený vzduch od severovýchodu. Popoludní bude jasno alebo len malá oblačnosť, na severe a východe miestami zväčšená oblačnosť.

Denná teplota vystúpi na 13 až 18 stupňov Celzia, na Orave, v Liptove a na severovýchode okolo 11 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 metrov sa bude pohybovať okolo 3 stupňov. Fúkať by mal severný až severovýchodný vietor rýchlosťou 3 až 8 m/s (10 až 30 km/h).

V noci bude jasno alebo len malá oblačnosť, zrána sa miestami objaví hmla. Nočná teplota sa bude pohybovať medzi 7 až 2 stupňami, v dolinách a kotlinách a na Záhorí budú 2 až -3 stupne. Bude fúkať prevažne severovýchodný vietor rýchlosťou do 5 m/s (20 km/h), na Horehroní, v Košickej kotline a Východoslovenskej nížine rýchlosťou okolo 8 m/s (30 km/h).

Pocasie
Foto: shmu.sk

V stredu čaká Slovákov malá, miestami zväčšená oblačnosť. Ráno a dopoludnia sa môže ojedinele objaviť hmla alebo bude zamračené s nízkou oblačnosťou. Na severe sa môžu ojedinele objaviť slabé prehánky, od cca 900 metrov snehové.

Denná teplota sa bude pohybovať medzi 10 až 15 stupňov Celzia, v Žilinskom a Prešovskom kraji iba 5 až 10 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo -2 stupne. Fúkať bude prevažne severovýchodný vietor rýchlosťou 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h), na Horehroní, v Košickej kotline a Východoslovenskej nížine okolo 8 m/s (30 km/h).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom