Slovákov potešia letné teploty, občas môže aj spŕchnuť

Leto, horúčavy, teplo, slnko
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) – Prvé júnové dni prinesú Slovákom polooblačné až oblačné počasie. Od stredy sa môžu tešiť na krajšie počasie, ktoré dopraje teplotu až 30 stupňov Celzia. Informuje na svojej stránke Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Od juhozápadu bude v pondelok prúdiť do našej oblasti teplý a vlhký vzduch. Deň bude polooblačný až oblačný, prehánky sa môžu ojedinele vyskytnúť dopoludnia. Vyššia pravdepodobnosť je v popoludní, kedy hrozia ojedinele aj búrky. V noci sa ojedinele môžu vyskytnúť prehánky.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 23 až 27 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši sa teplota bude pohybovať v rozmedzí 20 až 23 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 m dosiahne okolo 14 stupňov Celzia. Nočná teplota klesne 15 až 9 stupňov Celzia. Zafúka prevažne južný vietor rýchlosťou do 15 kilometrov za hodinu, pri búrkach prechodne zosilnie.

Počasie - pondelok
Foto: Shmu.sk

Nad strednou Európou sa bude v utorok nachádzať nevýrazné tlakové pole, ktoré prinesie polooblačné až oblačné počasie. Cez deň sa pripravte na prehánky, ojedinele sa môžu vyskytnú aj búrky. Denná teplota dosiahne 23 až 29 stupňov Celzia a fúkať bude prevažne južný vietor rýchlosťou do 20 kilometrov za hodinu. V noci teplota klesne na 14 až 8 stupňov Celzia.

Počasie - utorok
Foto: Shmu.sk

Od západu bude v stredu do našej oblasti zasahovať výbežok vysokého tlaku vzduchu. Počasie bude prevažne polojasné a denná teplota dosiahne 24 a 30 stupňov Celzia. Zafúka slabý premenlivý vietor.

Počasie - streda
Foto: Shmu.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom