Slovákov v Pretórii vítali nadšení fanúšikovia

Futbalisti dorazili do Afriky
Slovenský stredopoliar, jeden z najväčších talentov slovenského futbalu, Marek Hamšík spolu s ostatnými reprezentantmi dnes dorazil do juhoafrického Johannesburgu. Slováci v Afrike štartujú v skupine F, kde odohrajú zápasy proti Taliansku, Novému Zélandu a Paraguaju. Foto: AP Photo/Themba Hadebe

PRETÓRIA 9. júna (WEBNOVINY) – Slovenskí futbaloví reprezentanti dorazili v stredu 9. júna krátko po 12.15 h do hotela The Villas Luxury Suite v Pretórii, ktorý sa minimálne počas trvania základnej F-skupiny majstrovstiev sveta stane ich prechodným domovom. Autobus s 23-členmi konečnej nominácie hlavného trénera Vladimíra Weissa st. na MS 2010 prišiel do metropoly Juhoafrickej republiky z letiska v Johannesburgu v sprievode policajných áut a ďalších ozbrojených síl s meškaním, ktoré okrem neskoršieho príchodu lietadla z Paríža spôsobila aj miestna dopravná špička vytvárajúca sa v Pretórii. Policajti, členovia ochranky, ale aj prísne vyzerajúci muži so samopalmi nechýbali ani pred vchodom do útulného hotela, na ktorého prednej stene sa vynímal nápis „My vítame Slovenský Tim v Južnej Afrike“. Pod ním zdobili priečelie budovy aj zástavy Slovenskej a Juhoafrickej republiky. Na druhej strane cesty už niekoľko desiatok minút pred samotným príchodom reprezentantov SR postávala skupinka domácich nadšencov, medzi ktorými, trochu prekvapujúco, prevládali príslušníčky nežnejšieho pohlavia.

Čakanie si krátili vyspevovaním, trúbením a komunikovaním s okoloidúcimi autami, ktorých šoféri im dávali sympatie najavo svojimi hlasnými klaksónmi. Približne o štvrť na jednu prítomní policajti spozorneli a začali vytvárať priestor pre príchod slovenského autobusu. Ten bol celý pomaľovaný národnými farbami a mal na sebe veľký nápis „Rozbehnime to: Slovensko do toho!“, pod ktorým sa nachádzal aj jeho anglický preklad „Shake the green field: Go Slovakia!“. Najväčšie ovácie si zo slovenských hráčov vyslúžil pri vystupovaní z autobusu kapitán nováčika na svetovom šampionáte Marek Hamšík, ktorého spomenuté fanúšičky ocenili obrovským aplauzom. Stredopoliar SSC sa na svoje obdivovateľky, ktoré sa na Slovákov pozerali už len spoza plota, aspoň na diaľku usmial a potom už rovnako ako ďalší jeho spoluhráči zmizol v útrobách hotela.

Po náročnej ceste si „weissovci„, ktorí sa v F-skupine postupne stretnú s Novým Zélandom, Paraguajom a Talianskom, dlho neoddýchnu. Už od 16.30 h ich totiž čaká na štadióne Caledonian prvý tréning na juhoafrickej pôde.

SITA – od vyslaného redaktora Miroslava Antola

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Hamšík
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia