Slovan Bratislava angažoval Holanďana De Kampsa

Slovan Bratislava privítal v derby Fortuna ligy Spartak Trnava
Bojkot fanúšikov FC Spartak Trnava počas zápasu 6. kola Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava. Bratislava, 25. august. 2015. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) – Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava ohlásil príchod prvej posily počas zimného prestupového obdobia. Do kádra „belasých“ pribudol Holanďan Joeri de Kamps, odchovanec Ajaxu Amsterdam.

Dvadsaťtriročný defenzívny stredopoliar (nar. 10. 2. 1992) odohral jeden zápas za holandskú reprezentáciu do 21 rokov, okrem Ajaxu pôsobil v SC Heerenveen a NAC Breda.

„Vyriešenie postu defenzívneho stredopoliara bolo pre nás jednou z priorít pre zimné prestupové obdobie. Joeriho sme sledovali dlhodobo. Videli sme ho v niekoľkých zápasoch a spĺňal všetky kritériá, ktoré sme vyžadovali od hráča na tomto poste. Od jeho príchodu si sľubujeme veľa,“ citovala viceprezidenta ŠK Slovan Ivana Kmotríka ml. oficiálna internetová stránka klubu z Tehelného poľa.

Nová holandská akvizícia „belasých“ ešte nie je úplne fit. „Joeri je momentálne po zranení, ale vo štvrtok prešiel lekárskou prehliadkou. Bude potrebovať ešte asi týždeň, aby sa mohol plnohodnotne zapojiť do tréningového procesu. Už v nedeľu pocestuje s mužstvom na sústredenie do Turecka,“ skonštatoval Ivan Kmotrík ml. a na margo ďalších príchodov doplnil: „Ďalšie prestupy sú v štádiu riešenia. Niekoľko vytypovaných nových hráčov sa zapojí do prípravy. Verím, že minimálne dvaja nás presvedčia o svojich kvalitách a budeme môcť zrealizovať ich prestup.“

Prípravu odštartujú hráči Slovana počas víkendu. „Čaká na nás náročná zimná príprava, chceme dobehnúť všetko zameškané a pripraviť sa na druhú polovicu súťaže, v ktorej túžime byť úspešní a naplniť naše ciele. Konkurencia je silná, ale verím, že to zvládneme a na konci sezóny všetci spoločne oslávime double,“ dodal Ivan Kmotrík ml.

Slovanu Bratislava patrí po jesennej časti Fortuna ligy druhá priečka v tabuľke so 41 bodmi. Lídrom je obhajca prvenstva AS Trenčín, ktorý nazbieral 48 bodov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan KmotríkIvan Kmotrík ml.
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava