Slovan Bratislava prehral v KHL na ľade Nižného Novgorodu

Slovan Bratislava
Slovan Bratislava Foto: SITA/Diana Černáková

NIŽNIJ NOVGOROD 17. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali na ľade Torpeda Nižnij Novgorod 1:4 v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Zverenci Vladimíra Országha pritom v zápase strelecky dominovali, keď gólman domácich čelil takmer dvojnásobnému počtu pokusov ako Štěpánek v bránke „belasých“.

Slovanu sa strelecká impotencia vypomstila najmä v druhej tretine, keď Torpedo za víťazstvom nasmerovali Žafiarov a Varnakov. V záverečnej časti navýšil vedenie domácich Iľjin, dve a pol minúty pred koncom však Slovanu vykresal iskričku nádeje Éric Gélinas. Sekundu pred záverečným klaksónom však gólom do prázdnej bránky spečatil skóre duelu Iľjin.

Jediný slovenský zástupca v KHL je po 30 odohraných zápasoch v Západnej konferencii na 10. mieste so ziskom 22 bodov. Slovan sa najbližšie predstaví na ľade moskovského CSKA v pondelok od 17.30 h SEČ.

Kontinentálna hokejová liga

• sobota

Torpedo Nižnij Novgorod – HC Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 23. Žafiarov (Sabolič, Miele), 36. Varnakov (Paršin), 49. Iľjin (Calof, Veriajev), 60. Iľjin – É. Gélinas (Řepík, Červený)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Sabolič 5 min z bitku – Sersen 5 min za bitku, M. Sukeľ 5+DKZ za bodnutie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Morozov, Kuľov – Parikov, Kuprijanov (všetci Rus.)

Nižnij Novgorod: Galimov – Holm, Bodie, Barancev, Orlov, Sergijenko, Korobov, Rodionyčev – Paršin, Galuzin, Varnakov – Sabolič, Miele, Žafiarov – Urakov, Iľjin, Veriajev – Smolin, Makarenko, Calof – D. Siomin
Slovan: Štěpánek – É. Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, A. Jánošík, Baranov, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Jeglič, M. Sukeľ, Lunter – Liška, C. Bailey, Rau – M. Sloboda, Chipchura, T. Hrnka