Slovan Bratislava v prípade postupu cez 1. kvalifikačné kolo Ligy majstrov vyzve Young Boys Bern

FUTBAL SC: Bratislava - Žilina
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava v prípade postupu cez írsky tím Shamrock Rovers FC v 1. kvalifikačnom kole Ligy majstrov 2021/2022 vyzve v 2. kole švajčiarsky klub Young Boys Bern. Rozhodol o tom stredajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Rozdelenie do skupín pred stredajším žrebom rozhodlo, že postupujúci z dvojice Slovan – Shamrock mohol dostať len švajčiarsky Young Boys Bern alebo postupujúceho z dvojíc GNK Dinamo Záhreb (Chor.) – KF Valur Reykjavík (Isl.) či FK Bodö/Glimt (Nór.) – Legia Varšava (Poľ.).

Ak sa Slovan predstaví v 2. kvalifikačnom kole LM, v prvom súboji nastúpi proti švajčiarskemu šampiónovi doma 20. alebo 21. júla, odveta bude na programe 27. alebo 28. júla vo Švajčiarsku.

Ak Slovan nepostúpi cez Írov, predstaví sa priamo v 3. kvalifikačnom kola Európskej konferenčnej ligy. Zdolané mužstvo z konfrontácie majstrov Slovenska a Írska malo ísť pôvodne do 2. kvalifikačného kola EKL, no túto fázu spomedzi vypadávajúcich v 1. kvalifikačnom kole LM jeden klub vynechá. Podľa utorkového žrebu to bude práve menej úspešný z dvojice ŠK Slovan Bratislava – Shamrock Rovers FC.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan BratislavaYoung Boys Bern