Slovan Bratislava vybojoval prvé víťazstvo v prípravných zápasoch KHL, zdolal Spartak Moskva

Slovan Bratislava, Spartak Moskva
[ newer images ] [ refresh ] [ older images ] Jakub Štěpánek (vľavo) a Tommi Taimi (uprostred hore) z HC Slovan Bratislava, Artem Voronin (uprostred) a Anatoly Nikontsev (vpravo) zo Spartak Moskva Foto: SITA

BRATISLAVA 25. júla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava uspeli vo svojom treťom prípravnom zápase pred sezónou 2017/2018 v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď v utorok na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi Spartaka Moskva 3:2 po samostatných nájazdoch. Po dvoch prehrách v Pardubiciach to bolo pre Bratislavčanov prvé víťazstvo v príprave.

Domáci uspeli v nájazdoch

Skóre stretnutia otvoril v štrnástej minúte útočník ruského tímu Ryan Stoa. V 23. min vyrovnal Pavol Skalický, ale už o päť minút vrátil hosťom vedenie Vjačeslav Leščenko.

„Belasí“ zlikvidovali náskok Spartaka aj po druhý raz, v 46. min sa presadil fínsky bek Tommi Taimi. Zápas sa dostal až do nájazdového rozuzlenia, v ktorom uspeli domáci. Rozhodujúci pokus premenil český útočník Jan Buchtele.

Štěpánek zažil premiéru v bránke Slovana

V belasom drese sa predstavili aj nové posily, v bránke zažil premiéru Jakub Štěpánek a v útoku Michal Řepík. Toho v prvej útočnej lajne doplnili staronoví hráči v kabíne Slovana, Radek Smoleňák s Lukášom Kašparom.

V obrane dostal príležitosť obranca Tomáš Voráček, ktorý je v bratislavskom tíme na skúške.

Výsledok – utorok:
HC Slovan Bratislava – Spartak Moskva 3:2 po sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 23. Skalický (A. Šťastný), 46. Taimi (A. Šťastný, Skalický), rozhod. nájazd Buchtele – 14. Stoa (Lajunen, Leščenko), 28. Leščenko (Pepeľajev).

Zostava Slovana: Štěpánek (Janus) – Sersen, P. Bačík, Taimi, Švarný, T. Voráček, L. Kozák, Černý, Boldižár – Kašpar, Smoleňák, Řepík – T. Hrnka, J. Mikúš, Buchtele – Skalický, Sádecký, A. Šťastný – Michal Hlinka, M. Hecl, A. Liška.