Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda
Zľava: Vasil Bozhikov z ŠK Slovan Bratislava, Abdulrahman Taiwo z FK DAC 1904 Dunajská Streda a Mitch Apau z ŠK Slovan Bratislava počas 19. kola futbalovej Fortuna ligy 2018/2019 medzi FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava. Dunajská Streda, 16. február 2019. Foto: SITA/Martin Havran
  • aktualizované 17. februára 13:18

DUNAJSKÁ STREDA 16. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Dunajskej Stredy prehrali v sobotňajšom zápase 19. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy so Slovanom Bratislava 0:1.

Zrekonštruovaná MOL Aréna

Šlágru kola predchádzalo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného štadióna MOL Aréna, o čo sa postarala maďarská plavkyňa a trojnásobná olympijská víťazka Katinka Hosszúová.

V prvom polčase videli diváci na Žitnom ostrove po jednom streleckom pokuse na oboch stranách, ale gól nepadol. V úvode druhého polčasu mohol skórovať Moha, ale v „tutovke“ mieril len do brankára Martina Jedličku.

Ljubičič hlavičkoval do brvna

Po hodine hry síce musel domáci gólman vyťahoval loptu z bránky, no gól neplatil pre ofsajdové postavenie Andraža Šporara. Tento slovinský útočník sa však napokon dočkal. V 79. min premenil pokutový kop a 16. gólom v sezóne rozhodol o najtesnejšom triumfe „belasých“.

O tri minúty neskôr mohol spečatiť výhru hostí Marin Ljubičič, ale po priamom kope hlavičkoval iba do brvna. Každopádne, ŠK Slovan Bratislava vyhral aj deviaty duel na ihriskách súperov v aktuálnom ročníku a svoj náskok na čele tabuľky zvýšil práve pred FC DAC 1904 Dunajská Streda už na rozdiel jedenástich bodov. „Belasí“ sa v predstihu stali víťazom základnej časti Fortuna ligy 2018/2019.

Slovan v tejto sezóne ešte nestratil na ihriskách súperov ani bod. V trojkolovom predstihu sa navyše stal víťazom základnej časti. „Pred zápasom sme vnímali, že sa hrá o dôležité body. Je skvelé, že sme hneď v prvom kole jarnej časti odskočili najbližšiemu súperovi na jedenásť bodov. Nič však nie je rozhodnuté! Bola by veľká chyba, ak by sme sa po dnešku uspokojili. Naopak, víťazstvo nad najväčším rivalom v boji o titul by malo byť tou správnou motiváciou, aby sme uspeli aj v ďalších zápasoch,“ poznamenal ukrajinský ľavý obranca Slovana Arťom Suchockij, v sobotu jeden z najlepších hráčov na trávniku MOL Arény.

Fortuna liga 2018/2019 – 19. kolo

• sobota:

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 79. Šporar (z pok. kopu), ŽK: 83. K. Vida, 90.+ Kalmár – 66. Ljubičič, 90.+ Šporar, rozhodovali: Glova – Benko, D. Hrčka, 12 135 divákov

Dunajská Streda: Jedlička – César Blackman (85. S. Koné), Šatka, T. Huk, Koštrna – M. Vida – Herc, Kalmár – Tretiakov, Abdulrahman Taiwo (81. Čmelík), K. Vida
Slovan: Greif – Apau (37. Medveděv), Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, de Kamps – Holman (85. Guzmics) – Čavrič (90.+ Dražič), Šporar, Moha

Hlasy po zápase

• zdroj: klubové weby

Peter Hyballa (tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda): „Gratulujem Slovanu a trénerskému kolegovi k víťazstvu. Našim cieľom bolo v prvom rade dominovať a viac byť na lopte. Chceli sme prvú líniu vysunúť čo najvyššie, aby Slovan hral na ´dlhé´ lopty. To sa nám nie vždy darilo. V prvom polčase sme nedokázali hrať svoju hru. Od šesťdesiatej minúty, respektíve posledných dvadsať minút, to už nebol futbal, ale len letiace dlhé lopty. Potom prišla penalta, ktorá nám tiež nepomohla. Odohrali sme dobrý zápas, mali sme dve – tri šance, ale na víťazstvo proti Slovanu treba podať perfektný výkon. Myslím si, že výsledok 0:0 by bol spravodlivejší.“

Martin Ševela (tréner ŠK Slovan Bratislava): „Zápas by som prirovnal k šachovej partii. Boli sme si vedomí náskoku z jesene a pripravili sme sa na to, že súper bude musieť byť odvážnejší smerom dopredu. Hráčov som sa cez prestávku snažil upokojiť, pretože sme nehrali úplne podľa mojich predstáv. Súper po zmene strán aj s ohľadom na odstup v tabuľke otvoril hru a snažil sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nám sa otváral priestor za chrbtom obrany, vďaka čomu sme si utvorili dostatok príležitostí. Napokon sme využili jednu, a to nám prinieslo tri body. Výborne pracovala defenzíva. Čisté konto na ihrisku druhého najproduktívnejšieho tímu v súťaži je skvelé. Potešilo ma, že sme dosiahli desiate víťazstvo v rade na ihrisku súpera. Bodový odstup od Dunajskej Stredy je veľmi zaujímavý, ale potrebujeme naďalej tvrdo pracovať a potvrdzovať našu kvalitu. Som rád, že sme splnili dnešný cieľ a vezieme si domov veľmi cenné tri body.“