Slovan Bratislava zvíťazil na domácom ľade nad Kchun-lunom, o druhý bod sa postaral Boychuk

Slovan

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava v pondelok získali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) dva body, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Červenú hviezdu Kchun-lun 2:1 po predĺžení. Zverenci trénera Eduarda Zankovca súperovi pripravili už siedmu prehru za sebou.

Slovan viedol v druhej tretine presným zásahom Jána Buchteleho, no za hostí vyrovnal Gilbert Brulé. V predĺžení druhý bod pre domácich zariadil produktívny Kanaďan Zach Boychuk.

Po pondelku má bratislavský klub na svojom konte 36 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 12. pozícia. Na ôsmu priečku HK Soči, ktorá zaručuje prienik do play-off, strácajú „belasí“ 17 bodov.

Slovan sa najbližšie predstaví v utorok 28. novembra o 19.00 h doma proti tímu Admiral Vladivostok.

Kontinentálna hokejová liga

• pondelok:

HC Slovan Bratislava – Červená hviezda Kchun-lun 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 24. Buchtele (Barker), 61. Z. Boychuk – 35. Brulé (Blacker, Lessio), Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kislov, Birin – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 7 557 divákov

Slovan: Štěpánek – Ebert, Sersen, Després, Barker, Meszároš, Bačík, T. Voráček – Řepík, Viedenský, Kašpar – Colby Genoway, Z. Boychuk, Buchtele – Skalický, A. Šťastný, Ščerbatov – J. Mikúš, Sádecký, T. Hrnka
Kchun-lun: Hellberg – Blacker, Kulda, Graborenko, Järvinen, Chlystov, Marek Ďaloga, Vorobej – Wolski, Brulé, Ponikarovskij – Lessio, C. Kane, DeFazio – O’Donnell, Rissanen, Chipchura – Jaw, Lockhart, Ibragimov

Prvá tretina príliš veľa zaujímavých situácií nepriniesla. Obaja súperi mali po jednej výhode presilovky, ale brankári nemali veľa práce. Najväčšie šanci mali hostia v 11. min, ale Lessio, O’Donnell ani Järvinen pred Štěpánkom nepochodili.

V 24. min spálil veľkú príležitosť Viedenský, vzápätí však domácich fanúšikov rozradostil Buchtele dorážkou Barkerovej strely – 1:0. Šance potom nevyužili A. Šťastný a na opačnej strane Lockhart. Na 1:1 vyrovnal v 35. min Brulé tečom Blackerovho pokusu medzi Štěpánkove betóny.

Na začiatku tretieho dejstva spálil tutovku A. Šťastný, neskôr v oslabení nepochodil Z. Boychuk. Keďže gól už do tretej sirény nepadol, duel dospel do predĺženia. V ňom druhý bod pre Slovan zariadil Z. Boychuk.

Eduard Zankovec (tréner Slovana): „Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sme chceli využiť všetky formácie. Za kľúčový by som označil náš výkon v oslabeniach.“

Mike Keenan (tréner Kchun-lunu): „Bol to ťažký boj z oboch strán. Hráči oboch tímov podali výborný výkon, duel sa musel fanúšikom páčiť. Predĺženie troch na troch je vždy atraktívne, rozhodnutie padlo z brejku.“

Jan Buchtele (útočník Slovana): „Mali sme slabší začiatok, ale postupne sme sa zlepšovali. Dovolím si tvrdiť, že v závere duelu sme boli lepší a víťazstvo sme si zaslúžili. Ťažko povedať, prečo sme nevyužili viacero šancí, ale tlačili sme sa do bránky a berieme aj dva body.“