Slovan a DAC vo Fortuna lige hladko zvíťazili, Trenčín so „štvorkou“ od „Ruže“

Vukan Savičevič
Martin Baran z FK Železiarne Podbrezová a Vukan Savičevič z ŠK Slovan Bratislava počas zápasu 2. kola Fortuna ligy. Bratislava, 29. júl 2018.

BRATISLAVA 29. júla (WebNoviny.sk) – Vo Fortuna lige sa v nedeľu hrali zostávajúce tri zápasy 2. kola Fortuna ligy.

Trenčania vo svojom úvodnom vystúpení v novej sezóne nestačili na Ružomberok, ktorému podľahli 1:4. Zástupca Slovenska v európskej súťaži dokonca viedol, keď Hamza Čatakovič prihral na gól Antoniovi Mancemu, no potom sa strelecky presadili už len Liptáci.

Ešte do prestávky vyrovnal z pokutového kopu Ismar Tandir. Zápas potom ovplyvnili dve červené karty, ktoré uvideli hráči Trenčína Martin Šulek a Osman Bukari v priebehu piatich minút, obe po druhých žltých kartách. Ružomberok presilovku o dvoch hráčov nepremárnil, dvakrát skóroval Albánec Kristi Qose a raz Dalibor Takáč.

DAC nadelil „štvorku“ Michalovciam

Futbalisti tímu DAC Dunajská Streda zostávajú aj po 2. kole Fortuna ligy stopercentní, v nedeľu si poradili s Michalovcami jednoznačne 4:1, keď už v prvom polčase rozhodli o osude duelu. Zemplínčania pre epidémiu osýpok vo svojom meste odohrali iba prvý súťažný duel v ročníku a od úvodu v ňom ťahali za kratší koniec.

FK Železiarne Podbrezová 2 0 0 2 1:5 0

Rozhodujúcou pasážou zápasu sa stala päťminútovka okolo 30. minúty prvého polčasu, keď sa dvakrát presadil Vakoun Issouf Bayo a raz po ukážkovej strele do vinkľa aj Zsolt Kalmár. Po prestávke pridal účastník Európskej ligy UEFA ešte jeden gól, vďaka Kristopherovi Vidovi. Za Michalovčanov ešte skorigoval výsledok striedajúci Dawid Kurminowski.

„Belasí“ doma neinkasovali

Hráči Slovana Bratislava v generálke na odvetný zápas 2. predkola Európskej ligy zvíťazili nad hráčmi FK Železiarne Podbrezová 3:0. Tréner „belasých“ Martin Ševela urobil oproti zápasu s FC Balzan dve zmeny v základnej zostave. Namiesto Ibrahima Rabia nastúpil Vukan Savičevič, zatiaľ čo Arťoma Suchockého nahradil Kornel Saláta.

Slovanisti si už od úvodu stretnutia išli po víťazstvo, v prvom polčase sa však presadili len v 5. min z centra Dávida Holmana, keď hlavičkoval Vasil Božikov. V druhom polčase pokračovala prevaha „belasých“, ktorí počas zápasu hráčom Podbrezovej ani raz nedovolili ohroziť priestor Šullovej bránky.

V 65. min sa po nahrávke Mohu presadil Andraž Šporar, ktorý potom v 77. min svojím druhým gólom uzavrel skóre stretnutia. Slovan sa domácim víťazstvom nad Podbrezovou posunul na prvú priečku tabuľky, keď je o skóre pred Dunajskou Stredou.

Fortuna liga 2018/2019 – 2. kolo

• výsledky nedeľňajších zápasov

AS Trenčín – MFK Ružomberok 1:4 (1:1) – hralo sa v Myjave
Góly: 26. Antonio Mance – 70. a 87. Qose, 36. Tandir (z pok. kopu), 89. D. Takáč, ŽK: 23. M. Šulek, 34. Zubairu, 48. Bukari, 75. Čatakovič – 32. T. Kostadinov, 34. Urdinov, 72. Tandir, ČK: 58. M. Šulek, 64. Bukari (obaja Trenčín) obaja po druhej ŽK, rozhodovali: Marhefka – Pozor, Jenčura

Trenčín: Šemrinec – A. Slávik, M. Šulek, Julien, Skovajsa – Čatakovič (77. Ubbink), El Mahdioui, Zubairu (83. Van Arnhem) – Bukari, Antonio Mance (74. Kvocera), Azango
Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose – E. Daniel, D. Takáč, T. Kostadinov (90. Gerec), Gál-Andrezly – Tandir (78. R. Kružliak)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Zemplín Michalovce 4:1 (3:0)
Góly: 27. a 31. Bayo, 32. Kalmár, 74. K. Vida – 88. Kurminowski, ŽK: 39. M. Ljubičič, 68. K. Vida – 25. Vaščák, rozhodovali: Ochotnický – Galo, Čajka, 6118 divákov

Dunajská Streda: Macej – Koštrna, T. Huk, Šatka, Šimčák – Herc, M. Ljubičič (46. S. Koné), Kalmár – K. Vida, Bayo (75. Almási), Pačinda (13. M. Vida)
Michalovce: Kira – I. Žofčák (46. M. Kolesár), Grič, Kavka, Rota – M. Bednár – P. Kolesár (59. Ch. Diarra), Haratjunjan, Turík, Vaščák – Sulley (78. Kurminowski)

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 3:0 (1:0)
Góly: 5. Božikov, 65. a 77. Šporar, ŽK: 18. Obročník, 26. M. Baran, 56. D. Leško (všetci Podbrezová), rozhodovali: Ziemba – Peter Kováč, Chládek, 1220 divákov

Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Saláta, Bajrič, Božikov – Nono – V. Savičevič, D. Holman – Čavrič (75. Dražič), Šporar (81. Cmiljanič), Moha (87. Hološko)
Podbrezová: M. Kuciak – D. Magda, Krivák, M. Bartoš, Matúš Turňa – M. Baran, Obročník – D. Leško, Matúš Mikuš (73. Tereščenko), Breznaník (73. Bernadina) – Wiezik

Viac k osobe Andraž ŠporarAntonio ManceKornel SalátaMartin ŠevelaMatúš TurňaVakoun Issouf Bayo