Slovan deklasoval poslednú Nitru a je na čele tabuľky

Slovan Bratislava - FC Nitra 5:0
Hráči Slovana a Nitry si podávajú ruky po skončení zápasu 10. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) – V stredajšej dohrávke 10. kola Corgoň ligy zvíťazili futbalisti Slovana Bratislava nad FC Nitra vysoko 5:0. Po dva góly strelili Róbert Vittek a Pavel Fořt, jeden presný zásah pridal aj Bagayoko.

„Belasí“ sa týmto víťazstvom dostali na prvé miesto tabuľky, pred druhou Myjavou, ktorá v utorok remizoval so Žilinou, majú dvojbodový náskok. Nitra je stále bez víťazstva a s dvomi bodmi je posledná.

Futbal – Corgoň liga 2013/2014 – 10. kolo – streda:

ŠK Slovan Bratislava – FC Nitra 5:0 (4:0)

Góly: 15. a 40. Vittek, 2. a 51. Fořt, 28. Bagayoko, bez kariet, rozhodovali: Chmura – E. Weiss, Bobko, 855 divákov

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Kladrubský, Niňaj, Vrablec – Grendel (46. Jakúbek), I. Žofčák (46. K. Mészáros), Soumah, Milinkovič – Vittek, Fořt (74. Halenár)

Nitra: M. Chudý – Kolbas, M. Kolmokov, Kaspřák, Mičic – Kutra, Šimončič – Šmehyl (80. Kemlage), V. Gajdoš, Čery (60. E. Le Giang) – Cléber

Jozef Valovič (tréner Slovana): „Dnes sme dosiahli päť gólov a myslím si, že tí diváci, ktorí na toto stretnutie neprišli, môžu ľutovať, že nevideli pekné gólové šance a nevideli návrat Roba Vitteka, ktorému sa hra darila a dosiahol dva pekné góly. Som rád, že hráči divákov svojou hrou bavili, o to nám ide. Za stavu 4:0 po prvom polčase sme chceli pokračovať v nastolenom trende, ale o tri dni na nás čaká ďalší zápas s Trnavou, hráči podvedome zvoľnili tempo. Som rád , že sme si vypracovali veľa šancí, škoda, že sme nepridali ďalšie góly, lebo najmä v záverečných 15 minútach sme mali pred bránkou Nitry veľký tlak.“

Vladimír Koník (tréner Nitry): „My sme vedeli, s kým máme tu česť, vedeli sme, akú kvalitu má Slovan. V tejto situácii, v ktorej sa teraz nachádzame, sa musíme usilovať o to, aby sme sa niekde psychicky chytili. Prišla však druhá minúta súboja so Slovanom a celá naša príprava sa rozsypala ako domček z kariet. Samozrejme, Slovan dal v tomto stretnutí veľa gólov, mal veľa príležitostí, ale štyri góly vyplynuli z našich chýb. Po prvom inkasovanom sme mali veľkú šancu, keď Čery trafil žrď, no keďže sme vedeli, že na Slovane sa nedá hrať na bezgólovú remízu, snažili sme sa nejaký gól streliť. Slovan v druhom polčase hral iba na pol plynu, ale aj to mu úplne stačilo. K víťazstvu hráčom Slovana gratulujem.“

Obrazom: „Belasí“ deklasovali poslednú Nitru

Bez názvu
Sprava: Pavel Fořt zo Slovana a brankár Martin Chudý z Nitry počas zápasu 10. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra. Foto: SITA/Ján Slovák

Sprava v popredí: Marko Milinkovič zo Slovana a Jaroslav Kolbas a Šimon Šmehyl z Nitry počas zápasu 10. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra. Foto: SITA/Ján Slovák
Zľava: Mamadou Bagayoko zo Slovana a Lukáš Kutra z Nitry počas zápasu 10. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra. Foto: SITA/Ján Slovák
Sprava: Róbert Vittek zo Slovana a brankár Martin Chudý z Nitry počas zápasu 10. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra. Foto: SITA/Ján Slovák
Sprava: Marko Milinkovič zo Slovana a Miloš Šimončič a Jaroslav Kolbas z Nitry počas zápasu 10. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra. Foto: SITA/Ján Slovák

I. polčas

Slovanisti mali do zápasu 10. kola Corgoň ligy raketový nástup. Už v 66. sekunde duelu sa do listiny strelcov zapísal domáci útočník Fořt – 1:0.

Odpoveďou hostí na tento gólový úspech bola krížna strela Čeryho, ktorá sa odrazila od žrde domácej bránky.

V 15. min sa v pokutovom území hostí svojím dôrazom presadil Vittek a zvýšil na 2:0.

O trinásť minút neskôr Nitra prehrávala už rozdielom triedy, keď pravý obranca „belasých“ Bagayoko úspešne zakončil svoje sólo – 3:0. O minútu neskôr sa ľavačkou do lopty oprel Milinkovič, no Chudý jeho strelu z 20 m vyrazil pred seba.

Na druhej strane v 36. min Gajdoš bombou z 30 m z priameho kopu preveril pozornosť Putnockého, ktorý chytil jeho pokus.

V 40. min Vittek dorazil do siete Nitry prízemnú strelu Milinkoviča a Slovan bez problémov viedol o štyri góly – 4:0. O päť min neskôr mohol navrátilec do belasého dresu zavŕšiť hetrik, no jeho tretí gól v tomto zápase pre postavenie mimo hry neplatil.

II. polčas

Po zmene strán v 51. min pridal Fořt ďalší gól po peknej prihrávke Milinkoviča – 5:0.

Vzápätí Mészáros vyhral súboj s obranou hostí, no jeho prízemná strela tesne minula opustenú bránku hostí.

V 71. min Cléberovu pohotovú strelu Putnocký so šťastím vyrazil pred seba a o minútu neskôr chytil aj jeho druhý pokus. Agilný Milinkovič v 85. min pripravil gól aj pre Mészárosa, ale ten zo 6 metrov v sklze prestrelil bránku Chudého.

Vzápätí sa Soumahova prízemná strela obtrela o vzdialenejšiu žrď. Skóre sa už do konca stretnutia nezmenilo, na trávniku jasne dominovali počas celého duelu domáci hráči.