Aktualizované: Slovan deklasoval Prešov, Zlaté Moravce a Trenčín zvíťazili 2:1

FUTBAL: Prešov - Bratislava
Zľava: Mitchell Stuart Schet z ŠK Slovan Bratislava a Roland Černák z 1. FC Tatran Prešov počas zápasu 1. kola Fortuna ligy. Prešov, 23. júl 2017. Foto: SITA/Radoslav Maťaš
  • aktualizované 23. júla o 21:13

PREŠOV 23. júla (WebNoviny.sk) – Vo Fortuna lige sa v nedeľu dohrávalo prvé kolo a z triumfu sa tešili hráči ŠK Slovan Bratislava, AS Trenčín a FC Vion Zlaté Moravce.

Tesný triumf AS Trenčín

Trenčania vonku zdolali hráčov FK Senica 2:0. Do vedenia sa dostali v úvode prvého polčasu, keď sa presadil Hilary Gong. Ten istý hráč mohol ešte v pred prestávkou zdvojnásobiť vedenie Trenčína, ale brankár domácich František Plach jeho pokus chytil.

Trenčín však predsa pridal aj „poisťujúci“ zásah: na začiatku druhého polčasu po rohovom kope presne zamieril hlavou Jakub Paur. Senici sa v závere duelu podarilo skorigovať zásluhou Alana Kováča, no už sa jej nepodarilo vyrovnať.

Päť gólov Slovana

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili nad Tatranom Prešov hladko 5:1. O svojom výraznom víťazstve rozhodli „belasí“ až po prestávke, keď skórovali štyrikrát.

Troma presnými zásahmi sa v tomto dueli blysol český útočník Jakub Mareš, po jednom góle pridali Kornel Saláta a Mitchell Schet. Čestný úspech domácich dosiahol Peter Katona. Vicemajstrovi situáciu uľahčil stredopoliar Prešova Erik Streňo, ktorý v úvode druhého polčasu inkasoval po druhej žltej červenú kartu.

FC ViOn Zlaté Moravce zdolal MFK Ružomberok 2:1 v nedeľňajšom domácom stretnutí 1. kola slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2017/2018. ViOn sa dostal do vedenia v 21. min, keď sa k odrazenej lopte prepracoval Róbert Gešnábel a z hranice malého vápna prekonal brankára Matúša Macíka.

Hosťom na odpoveď stačilo päť minút – v šestnástke sa uvoľnil Peter Gál-Andrezly a vyrovnal na 1:1. O triumfe hostiteľov rozhodol v 56. min Ľubomír Urgela, ktorý sa presadil po rohovom kope. Zlaté Moravce mohli pridať aj tretí gól, strelu Petra Sládeka však Macík chytil.

Fortuna liga 2017/2018 – 1. kolo

• nedeľa

FK Senica – AS Trenčín 1:2 (0:1)
Góly: 90. Alan Kováč – 14. H. Gong, 47. Paur, ŽK: 87. Alan Kováč – 83. Paur, rozhodovali: Smolák – E. Weiss, Jenčura, 1213 divákov

Senica: Plach – Otrísal, Podhorin, Ranko, Medvedev – Richtárech – Martišiak (69. Červeňák), Romulo Silva (55. Krč), M. Rigo, Alan Kováč – Smékal (46. Kosorín)
Trenčín: A. Chovan – Skovajsa, Kleščík, M. Šulek, K. Julien – Ubbink (60. Antonio Mance), El Mahdioui, Paur – H. Gong, Čatakovič (78. Kvocera), Beridze (46. Zubairu)

1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava 1:5 (0:1) / hralo sa v NTC Poprad
Góly: 56. P. Katona – 55., 62. a 74. J. Mareš, 16. Saláta, 66. Schet, ŽK: 24. J. Bartek, 29. M. Petko, 39. Streňo – 39. Sekulič, 50. Rundič, 80. Vittek, ČK: 47. Streňo (Prešov) po druhej ŽK, rozhodovali: P. Kráľovič – Balko, Lieskovský, 1212 divákov

Prešov: J. Talian – M. Petko, J. Bartek, Keresteš, J. Dzurík – Streňo, R. Kačala, R. Černák, T. Sedlák (68. Grešák) – P. Katona (82. Micherda) – Wiezik (75. M. Kraľovič)
Slovan: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon – De Kamps (73. Damnjanovič), V. Savičevič – Schet, Hološko (65. Vittek) – J. Mareš (77. F. Oršula), Čavrič

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 2:1 (1:1)
Góly: 21. Gešnábel, 56. L. Urgela – 26. Gál-Andrezly, ŽK: 74. D. Kružliak (Ružomberok), rozhodovali: Pavlík – Mókoš, Ferenc

Zlaté Moravce: P. Kováč – Horník, M. Nikolič, Chren, Záhumenský – Mateus de Oliveira Silva, Bariš, Gešnábel (71. P. Sládek), Cléber Nascimento da Silva (80. Ewerton Paixao Da Silva), Orávik (90. + Renan de Oliveira) – L. Urgela
Ružomberok: Macík – Kupec, D. Kružliak, Menich, Čurma (72. Gerec) – Kostadinov, Gál-Andrezly (72. Qose), M. Kochan, D. Takáč, Kunca (46. E. Daniel) – Lačný