Slovan deklasoval Senicu, Trnava nepustila bod Ružomberku

Slovan
Hráči Slovana sa tešia z gólu počas zápasu 28. kola Fortuna ligy medzi Bratislava - Senica. Bratislava, 4. máj 2015. Foto: SITA/Robert Tappert

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – V pondelok sa vo Fortuna lige hrali dva zápasy 28. kola. Ešte stále úradujúci slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava otočil nepriaznivo sa vyvíjajúci duel proti Senici a triumfoval presvedčivo 4:1.

„Belasí“ poskočili v tabuľke

Domáci od 14. minúty zaostávali 0:1, keď obranca Róbert Pillár hlavičkou po rohovom kope prekonal Martina Krnáča. Odpoveď „belasých“ však na seba nenechala dlho čakať, krídelník Karol Mészáros po výbornej prihrávke Adama Zreľáka usmernil loptu do odkrytej bránky – 1:1.

Obrazom: Slovan aj Spartak si v lige pripísali po troch bodoch

Slovanisti ešte do konca prvého polčasu udreli dvakrát, asistent Zreľák sa zmenil na strelca. Zimná posila bratislavského tímu z Ružomberka najprv v 35. minúte skórovala vnútri šestnástky prudkým volejom a z podobnej pozície sa od utorka 21-ročný útočník nepomýlil ani o desať minút neskôr.

Štvrťhodinu pred záverečných hvizdom dal o sebe vedieť Seydouba Soumah, ktorý prízemnou strelou k žrdi spečatil víťazstvo 4:1. Slovan vďaka trom bodom poskočil v tabuľke na 4. priečku, vystriedal na nej práve svojho pondelkového súpera.

„Ruža“ prehrala tretí duel za sebou

Futbalisti Trnavy – pre rekonštrukciu štadióna v dočasnom azyle v Zlatých Moravciach – zdolali Ružomberčanov 2:1.

Skóre duelu v 28. minúte otvoril Ján Vlasko prudkou strelou k žrdi. V 67. minúte Pavol Masaryk zblízka vyrovnal, ale tri body pre favorita zabezpečil desať minút pred koncom Erik Sabo z priameho kopu.

Spartak si upevnil 3. priečku v tabuľke, MFK prehral tretí duel po sebe a je siedmy.

Súhrn výsledkov pondelkových stretnutí 28. kola Fortuna ligy 2014/2015:

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 4:1 (3:1)

Góly: 35. a 45. Zreľák, 18. K. Mészáros, 74. Soumah – 14. Pillár, ŽK: 9. L. Opiela (Senica), rozhodovali: Sedlák – Vorel, K. Poláček, 895 divákov

Slovan: Krnáč – Kotula (47. Niňaj), Gorosito, Saláta, Čikoš – Simovič, Štefánik (47. Lásik) – Milinkovič, Soumah, K. Mészáros (86. F. Ďuriš) – Zreľák

Senica: Šulla – L. Opiela, P. Pavlík, Pillár, P. Čermák (65. Pittner) – Kóňa, Hušek – Dolný (67. J. Kosorin), Hlohovský, Kalabiška (77. Komara) – Majtán

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:1 (1:0)

– hralo sa v Zlatých Moravciach

Góly: 28. Vlasko, 80. E. Sabo – 67. Masaryk, rozhodovali: Vlk – Slyško, Mikulaj, 1486 divákov

Trnava: Kelava – Janečka, Miloš Nikolič, Greššák, Čonka – Casado – E. Sabo, Vlasko, Cléber Silva Nascimento (74. Marek Hlinka) – Sládek (70. Vojtuš), Mikovič (90.+ Vyskočil)

Ružomberok: Šavol – Boszorád (83. A. Lovás), Rosa, Kružliak, Práznovský – Martin Nagy – Zošák (59. Turčák), Gerát, Mário Almaský, L. Janič (83. J. Vavrík) – Masaryk