Slovan má podľa Kozáka jednu z najnáročnejších skupín Európskej ligy, hráčov čakajú plné štadióny

Ján Kozák mladší
Tréner ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák mladší. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Plné štadióny, výborná divácka kulisa a atraktívni súperi. Na to všetko sa môžu tešiť futbalisti Slovana Bratislava počas nadchádzajúcej pohárovej jesene.

Bývalý portugalský obranca Paulo Ferreira totiž určil, že slovenský majster po postupe do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA narazí na turecký Besiktas Istanbul, portugalský Sporting Braga a anglický Wolverhampton Wanderers.

Môžu sa neustále zlepšovať

Nie sú to najslávnejšie mená z výkladnej skrine európskeho futbalu, ale ani bojazliví nováčikovia, či reprezentanti šedého priemeru. Podľa trénera Jána Kozáka ml. ide o veľmi kvalitných súperov, pričom konfrontácia s nimi môže „belasých“ herne posúvať.

Čaká nás atraktívna skupina, podľa mňa jedna z najnáročnejších, ktoré žreb priniesol. Pre hráčov aj celý klub je výborné, že sa opäť môžeme porovnávať s najlepšími, vďaka čomu sa môžeme neustále zlepšovať. Z môjho pohľadu je to zaujímavá skupina, čakajú nás kvalitní súperi a tešíme sa na ďalšie výzvy,“ vyjadril sa pre oficiálnu internetovú stránku Slovana Bratislava tréner Ján Kozák ml.

Sú odhodlaní pobiť sa o body

Viacerí hráči či tréner Kozák ml. si priali súpera zvučného mena z Anglicka. Toto prianie sa im splnilo iba spolovice. „Nemáme Arsenal či Manchester United, ale aj Wolverhampton je veľmi silný. V anglickej lige dosiahol fantastické výsledky a určite bude atraktívny aj pre našich fanúšikov,“ vyjadril sa bulharský reprezentant a kapitán bratislavského klubu Vasil Božikov.

Naopak, Dominik Greif s úsmevom dodal, že si prial FC Porto, keďže počas leta sa hovorilo o jeho možnom prestupe práve do tímu víťaza Ligy majstrov zo sezóny 2003/2004.

Svoje vyjadrenie k piatkovému žrebu poskytol aj športový riaditeľ Slovana Richard Trutz. „Pri žrebe skupinovej fázy Európskej ligy si už skutočne nevyberiete. Môžete sa stretnúť len s naozaj kvalitnými a silnými klubmi. Budeme čeliť súperom zo zaujímavých krajín, všade môžeme očakávať plný štadión, veď futbal je v týchto krajinách na prvom mieste. Môžeme sa tešiť na atraktívne zápasy, pre celý klub, hráčov i fanúšikov. Bude to veľká výzva, ktorú však prijímame a sme odhodlaní pobiť sa zo všetkých síl o body,“ dodal Trutz pre klubový web.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dominik GreifJán Kozák ml.Richard TrutzVasil Božikov