Slovan načrtol ciele v KHL, plánuje aj posilniť káder

Slovan zmazal dvojgólové manko, ale žolíkov neporazil
Hráči Slovana Bratislava sa lúčia so svojimi fanúšikmi po poslednom zápase v tejto sezóne KHL, v ktorom prehrali s Jokeritom Helsinki 2:3 po predĺžení. Bratislava, 24. február 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 24. augusta (WEBNOVINY) – Po rozpačitom závere minulého ročníka a turbulentnom lete, s novým trénerom aj kapitánom, vstúpi HC Slovan Bratislava v stredu 26. augusta duelom proti Admiralu Vladivostok (19.30 h) do svojej štvrtej sezóny v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

„Sme radi, že po hektických časoch sa nám podarilo udržať KHL v Bratislave, vedenie súťaže i nášho klubu odviedlo penzum práce. Vďaka patrí aj hráčom, ktorí dohrali minulú sezónu. V nasledujúcom ročníku by sme sa radi veľkým oblúkom vyhli problémom, ktoré poznačili ten uplynulý. Veríme, že táto sezóna bude pokojnejšia a vyrovnanejšia. Cieľom je postup do play-off,“ načrtol základné ambície „belasých“ na pondelkovej tlačovej besede generálny manažér klubu Maroš Krajči.

„Belasí“ prehrali v príprave iba dva zápasy

Fínskeho trénera Petriho Matikainena nahradil na lavičke tímu český odborník Miloš Říha. Skúsený 56-ročný kouč (nar. 6. decembra 1958) si pochvaľoval prístup hráčov v príprave, v rámci ktorej slovanisti zohrali desať zápasov a prehrali len dva.

„Hráči pracovali zodpovedne, na slovenské a české pomery až nadštandardne. V tomto smere som veľmi spokojný,“ poznamenal Říha, ktorý neformuloval ciele mužstva rovnako „odvážne“ ako Krajči. „Chceme odvádzať poctivú prácu, aby si hráči po každom zápase mohli povedať, že dali do toho všetko. Očakávam zodpovedný prístup, ktorý presvedčí fanúšikov a tí budú naším šiestym aj siedmym hráčom.“

HC Slovan Bratislava
Foto: SITA/Robert Tappert

Mnoho zmien v kádri a nový kapitán

V kádri Slovana nastalo mnoho zmien, čerstvou je odchod amerického útočníka Matta Murleyho, s ktorým sa klub dohodol na ukončení spolupráce. „Chceli sme udržať hráčov zo záveru minulej sezóny a doplniť ich ďalšími slovenskými hokejistami. Na 90 percent sa nám to podarilo. Stále máme priestor, aby sme mužstvo ešte posilnili. Radi by sme ešte priviedli ofenzívneho obrancu a útočníka,“ predznamenal Miloš Říha.

Kapitánske „céčko“ po Milanovi Bartovičovi prebral jeho rovesník Tomáš Surový. „Trojuholík manažment, tréneri a kabína funguje výborne. Mančaft dobre pracuje a od prvého dňa všetci očakávame lepšie výsledky než v minulom ročníku. Prvých päť zápasov odohráme doma, čo bude napriek tlaku naša výhoda. Chceme dobre odštartovať, na sezónu sa už všetci v kabíne tešíme,“ povedal 33-ročný útočník Surový.

Vstupenky na domáce stretnutie Slovana sú po novom až v siedmich cenových kategóriách od 10 do 22 eur. Permanentkárov by mal mať klub na úrovni minulej sezóny (teraz 91 percent).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maroš KrajčiMiloš ŘíhaTomáš Surový
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava