Slovan nechce hrať v KHL druhé husle

Hokej
Slovan Bratislava Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 21. júna (WEBNOVINY) – Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) dal Slovanu Bratislava na svojom stredajšom mimoriadnom rokovaní v Bratislave definitívny súhlas na štart v Kontinentálnej hokejovej lige.

Doteraz mal úradujúci slovenský majster dočasný súhlas, po splnení všetkých stanovených podmienok ho exekutíva SZĽH zmenila na trvalý.

Slovan vstúpi do Kontinentálnej hokejovej ligy ako jeden z jej nováčikov.

Bratislavčania by podľa zatiaľ nepotvrdených informácií mali hrať v Bobrovovej divízii, do ktorej by mali patriť aj HC Lev Praha, Donbass Doneck, Dinamo Minsk, Dinamo Riga a niektoré z ruských klubov.

„Hovorí sa o Petrohrade, Diname Moskva, CSKA Moskva. Všetko je zatiaľ len v rovine špekulácií, múdrejší by sme mali byť začiatkom budúceho týždňa,“ povedal generálny manažér HC Slovan Maroš Krajči.

O premiéru je záujem

Hokej
Foto: SITA/Marián Peiger

Vedenie KHL ešte nezverejnilo program ročníka. Zatiaľ je známe len to, že súťaž otvorí 4. septembra súboj medzi Dinamom Moskva a Avangardom Omsk o Pohár Lokomotivu.

Podľa neoficiálnych správ z Ruska by však Slovan mal začínať 6. septembra súbojom s Donbassom Doneck na vlastnom ľade.

Slovan bude svoje domáce zápasy v KHL hrať podľa reglementu súťaže v pracovných dňoch o 19.00 h, cez víkendy a sviatky o 17.00 h. O premiéru bratislavského mužstva je medzi fanúšikmi veľký záujem.

„Dnes máme reálne predaných 2800 permanentiek plus balík vstupeniek na základe reklamných zmlúv. Celkovo je to 3400 až 3500 celosezónnych vstupeniek a tento počet stúpa. Čakajú nás ešte ďalšie marketingové kampane, malo by prísť ešte k ďalšiemu oživeniu záujmu. Predklad je, že budeme mať predaných 4-tisíc až 4,5-tisíc permanentiek,“ uviedol Maroš Krajči.

„Belasí“ chcú uspieť

Hokej
Foto: SITA/Marián Peiger

Slovan by nechcel hrať pri premiére v KHL druhé husle. Do súťaže vstupuje s rozpočtom 10 miliónov eur.

Mužstvo povedie Rostislav Čada, ktorého asistentmi budú Svatopluk Číhal a Roman Stantien.

„Naše ambície sa dajú zhrnúť pod jedno slovo – chceme uspieť. V KHL chceme byť vyrovnaným súperom etablovaným klubom, ktoré navyše majú výrazne lepšie finančné možnosti. Rusi sú nároční na zahraničné tímy, chceme ich presvedčiť, že do ligy patríme. Pokúsime sa zabojovať a zúčastniť sa na play-off,“ uviedol o ambíciách tréner Rostislav Čada.

Slovan vstupuje do KHL aj so staronovým prezidentom. Prvým mužom bratislavského klubu je Juraj Široký, ktorý pred rokom skončil v pozícii šéfa Slovenského zväzu ľadového hokeja.

„Vlani som skončil pôsobenie na zväze a začínam sa rovnako ako pred dvanástimi či trinástimi rokmi venovať Slovanu. Začína nová éra klubu. O vstupe do KHL uvažoval Slovan prakticky od jej vzniku. Hľadali sme možnosti na pôsobenie klubu v kvalitnej súťaži. Najskôr sme sa zamerali na českú extraligu, keď to nevyšlo, skúsili sme to s KHL. Našli sme porozumenie u vedenia súťaže. Pre Slovan to bolo ťažké rozhodovanie predovšetkým z manažérskeho pohľadu, keď sme sa museli preorientovať z domácej súťaže na nadnárodnú,“ povedal Juraj Široký.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj ŠirokýMaroš KrajčiRostislav Čada
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava