Slovan neuspel s odvolaním proti trestu od UEFA, proti Wolverhamptonu budú na tribúnach deti

ŠK Slovan Bratislava
Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.

Fanúšikovia bratislavského Slovana si nebudú môcť naživo vychutnať ani druhé domáce vystúpenie slovenského majstra v skupinovej časti Európskej ligy 2019/2020. Európska futbalová únia (UEFA) definitívne zamietla odvolanie klubu, a tak sa duel proti anglickému Wolverhamptonu Wanderers odohrá za zavretými dverami Tehelného poľa.

Slovan však opäť využije reglement súťaže a na zápas, ktorý sa odohrá 24. októbra o 18.55 h, pozýva deti základných škôl a futbalových klubov do 14 rokov.

Xenofóbne pokriky fanúšikov

Dôvodom uzavretia štadióna sú hanlivé pokriky fanúšikov „belasých“ v zápase play-off proti gréckemu klubu PAOK Solún (1:0).

Oficiálny web slovenského majstra uvádza, že v 79. minúte zápasu fanúšikovia v sektoroch C103, C104, C203 a C204 opätovne vykrikovali pokriky, ktoré UEFA označila za diskriminujúce voči Rómom a správanie fanúšikov pomenovala slovom xenofóbne. Pokriky mali byť adresované fanúšikom hosťujúceho klubu.

Šesťtisíc detí sledovalo zápas s Besiktasom

ŠK Slovan Bratislava oznamuje, že bližšie informácie o možnosti rezervácie vstupeniek pre deti zverejní na svojom webe v priebehu štvrtka. Podľa neoficiálnych informácii sledovalo zápas proti tureckému Besiktasu Istanbul viac než šesťtisíc detí, ktoré sa postarali o skvelú divácku kulisu.

Klobúk dolu pred nimi. V kariére som to zažil prvýkrát a musím povedať, že by som všetky zápasy hral pred šesť, desať alebo 15-tisíc deťmi. Boli fantastické, aj keď bolo 2:1 pre Besiktas, ďalej fandili Slovanu,“ vyjadril sa slovinský útočník Andraž Šporar.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom