Slovan odchádza z Rigy s výpraskom, Meszároš strelil jediný gól slovenského tímu

HC Slovan Bratislava
  • aktualizované 3. decembra, 19:20

RIGA 3. decembra (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava prehrali jednoznačne 1:5 na ľade lotyšského Dinama Riga v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2017/2018.

Domáce mužstvo položilo základ svojho úspechu v prvej tretine gólmi Guntisa Galviňša, Miksa Inrašisa a Laurisa Darziňša, úvodné dva zásahy padli v presilovkách. Slovan v 35. min znížil zásluhou Andreja Meszároša, no o tri minúty už Dinamo viedlo štvorgólovým rozdielom – skórovali Frenks Razgals a opäť Indrašis. V tretej časti 5 542 divákov nevidelo gól.

Riga, ktorá figuruje na poslednom 13. mieste Západnej konferencie, ukončila trojzápasovú víťaznú šnúru Slovana. „Belasí“ sú na Západe na predposlednej 12. pozícii, dosiaľ odohrali 37 duelov a vybojovali 40 bodov.

Na ôsmu priečku, ktorá zaručí účasť v play-off, majú 16-bodové manko. V utorok o 17.00 h SEČ Slovan nastúpi na ľade Torpeda Nižnij Novgorod.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

• nedeľa:

Dinamo Riga – HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Góly: 6. Galviňš (M. Redlihs, Indrašis), 14. Indrašis (Darziňš, Zile), 16. Darziňš (Indrašis, Galviňš), 37. Razgals (Zile, Bičevskis), 38. Indrašis (M. Redlihs, Darziňš) – 35. Meszároš (Řepík, Viedenský)

Vylúčení: 6:11 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasilijev, Ovčinnikov – Sadovnikov, Sazonov (všetci Rus.), 5542 divákov

Riga: Kalniňš – Stollery, Jerofejevs, Pujacs, Galviňš, Ališauskas, Zile, Svars – Darziňš, Indrašis, M. Redlihs – Skvorcovs, McMillan, N. Žerdev – Pavlovs, Batna, Razgals – Gegeris, Bičevskis, Bukarts
Slovan: J. Štěpánek – Ebert, Sersen, Meszároš, Bačík, Barker, Després, T. Voráček – Skalický, A. Šťastný, Ščerbatov – Řepík, Viedenský, Kašpar – Colby Genoway, Z. Boychuk, Réway – Buchtele, Sádecký, T. Hrnka

Hlas (zdroj: web Slovana):
Eduard Zankovec (tréner Slovana): „Gratulujem Rige k víťazstvu. Domáce mužstvo bolo od začiatku duelu lepšie vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazilo.“