Slovan otočil duel proti Nitre, Michalovce ostávajú doma neporazené a uspel aj líder z Košíc

HOKEJ TL: Košice - Miškovec
Dávid Skokan z HC Košice (v popresí) počas hokejového zápasu 9. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 medzi HC Košice (Slovensko) - DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maďarsko). Košice, 4. október 2019. Foto: SITA/Marek Lukáč

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce triumfovali aj v piatom tohtosezónnom domácom vystúpení v najvyššej slovenskej súťaži 2019/2020.

V piatkovom dueli 9. kola Tipsport ligy pocítili nováčikovský elán Zemplínčanov aj hráči HC Mikron Nové Zámky, ktorí na východe republiky podľahli vysoko 1:4. Michalovčania rozhodli o svojom víťazstve v úvodných dvoch tretinách, v ktorých zaznamenali zhodne po dva zásahy.

Košice proti Miškovcu vyhrali až po nájazdoch

Líder tabuľky z Košíc triumfoval nad susedom z neďalekého Miškovca 3:2 až po samostatných nájazdoch. „Oceliari“ v stretnutí prehrávali od 9. min po presilovkovom góle Francisa Beauvillera. Zakrátko rovnako pri výhode o jedného hráča vyrovnal 9. tohtosezónnou „trefou“ najlepší strelec súťaže Marcel Haščák a v polovici stretnutia „naklonil misky váh“ na stranu domácich Juraj Milý.

V 50. min však vyrovnal na 2:2 v ďalšej presilovke Kyle Beach a išlo sa do predĺženia. V ňom sa mužstvá pozorne strážili, a tak prišla na rad nájazdová lotéria, v ktorej rozhodujúci pokus premenil Marcel Haščák.

Banská Bystrica uspeli v derby proti Zvolenu

Majstrovská Banská Bystrica musela v derby na zvolenskom ľade doťahovať jednogólové manko, no v neskoršom priebehu si viackrát vytvorila najtesnejší náskok. Na gól Mitchella Blaka Wahla z 52. min už domáci nenašli odpoveď a „barani“ tak vyhrali pod Pustým hradom 4:3.

Rovnakým výsledkom, akurát po predĺžení triumfoval aj bratislavský Slovan v Nitre, v 63. min sa hrdinom zápasu stal obranca Eduard Šedivý.

Tipsport liga 2019/2020 – 9. kolo

• piatok

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Mikron Nové Zámky 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Góly: 2. Giľák (Linet), 7. Hvila (Galamboš), 22. Mašlonka (Dalhuisen, Lalancette), 37. Lalancette (Juusela, Dalhuisen) – 55. Bajtek (Ordzovenský, J. Jurík)

HC Košice – DVTK Jégesmedvék Miškovec 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 15. Marcel Haščák (Repe, Michal Chovan), 32. Milý (T. Slovák, J. Cibák), rozh. sam. nájazd Marcel Haščák – 9. Beauviller (Ross, D. Rodman), 50. Beach (Beauviller, Vandane)

HC 07 WPC Koliba Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
Góly: 21. M. Surový (P. Valent, Gašpar), 37. M. Surový, 42. Čacho (Král, Žilka), 48. Šišovský (Golian, Zuzin), 52. Gašpar (Gachulinec), 55. P. Valent (Gašpar, Golian) – 29. Kriška (Róbert Huna), 46. J. Sukeľ (Kurali, R. Macík)

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 3:4 po predĺžení (0:0, 2:2, 1:1 – 0:1)
Góly: 26. A. Kollár (Scheidl), 31. Scheidl (Pupák), 51. Minárik (Korím, Pätoprstý) – 31. Puliš, 39. Žitný (Kukumberg, Šedivý), 44. Sersen (Miklík, Podlipnik), 63. Šedivý (Zigo, Vandas)

HKM Zvolen – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Góly: 11. McPherson (Corrin, Bonis), 20. B. Mráz (M. Kelemen, Lowney), 43. B. Mráz (Špirko) – 15. Ďatelinka (Bartánus, Šoltés), 17. Jääskeläinen (Hickmott, Wahl), 33. Kabáč (Ďatelinka, Gabor), 52. Wahl (Hickmott, Jääskeläinen)

MAC Budapešť – HK Dukla Trenčín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 31. Macaulay (Langkow, Orban), 49. Langkow (Orban, Bodó) – 59. Alderson (McCormack, Mikyska)