Slovan otočil zápas, 'šošoni' prvýkrát v sezóne zaváhali

Karol Mészáros
Slovanista Karol Mészáros v súboji s Lukášom Luptákom z MFK Ružomberok počas zápasu 4. kola Fortuna ligy, v ktorom Bratislavčania vyhrali 2:1. Bratislava, 9. august 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 9. augusta (WEBNOVINY) – V nedeľu sa vo Fortuna lige odohrali zvyšné tri zápasy 4. kola Fortuna ligy. Futbalisti FK Senica remizovali s trnavským Spartakom 0:0. Pre domácich je to druhý nerozhodný výsledok vo štvrtom zápase tejto sezóny. Trnavčania zabodovali vôbec prvýkrát v tomto súťažnom ročníku.

Prvé zaváhanie „šošonov“

Hráči MŠK Žilina remizovali s Dunajskou Stredou 1:1. Pre „šošonov“ to bolo prvé zaváhanie v aktuálnej sezóne, keďže v predchádzajúcich dvoch ligových zápasoch zvíťazili – na Myjave 4:1 a doma so Zlatými Moravcami 5:1.

Hostia išli do vedenia už v siedmej minúte. Po skvele zahranom rohovom kope Erika Pačindu sa presadil stopér Noé Achille Kwin Amban. Domáca odpoveď prišla po zmene strán, v 69. minúte Jakub Paur poslal dobrú loptu na chorvátskeho kanoniera Mateja Jeliča, ktorý stanovil konečný výsledok stretnutia.

„Belasí“ otočili zápas

Bratislavský Slovan v priebehu piatich minút otočil nepriaznivo sa vyvíjajúci duel proti Ružomberku z 0:1 na 2:1. Hostia viedli od 13. minúty, keď sa z nevinnej akcie presadil Pavol Masaryk, na ktorého pozabudla domáca obrana.

Bratislavčanom sa podarilo vyrovnať v 56. minúte – po centri Jakuba Podaného hlavičkoval do ružomberskej siete Dávid Hudák. Rozhodujúcemu momentu stretnutia predchádzala chyba v defenzíve tímu spod Čebraťa, striedajúci Róbert Vittek priťukol loptu hlavou Tamásovi Priskinovi a ten nedal šancu Tofiloskému.

Slovan má v tabuľke po štyroch dueloch 7 bodov, zverenci trénera Ivana Galáda odohrali o zápas menej, pričom stále čakajú na svoje prvé víťazstvo v tejto sezóne, doteraz raz remizovali a dvakrát prehrali.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 4. kolo – nedeľa:

MŠK Žilina – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)

Góly: 69. Jelič – 7. Kwin, ŽK: 12. Jelič, 39. Škriniar – 32. Sarr, 39. Brašeň, 42. Szarka, 55. M. Ljubičič, rozhodovali: Prešinský – Ádám, Ferenc, 2893 divákov

Žilina: Volešák – Špalek (65. Bénes), Vavro, Škriniar, Letič – Paur (77. A. Kadlec), Káčer, Pečovský, Škvarka (90.+ T. Hučko) – William Alves de Oliveira, Jelič

Dunajská Streda: Tujvel – M. Ljubičič, Ľ. Michalík, Kwin, Brašeň – Štepanovský, G. Straka, Sarr (90.+ V. Horváth), Pačinda – Szarka (75. Pavol Jurčo), Polievka (61. Stephens)

FK Senica – FC Spartak Trnava 0:0

ŽK: 86. S. Mráz – 29. Bortel, 73. Janečka, 82. Mikovič, rozhodovali: J. Straka – Benko, Vorel, 2056 divákov

Senica: Šulla – Kontár, P. Pavlík (69. Hladík), Pillár, Čunta – Hušek, Komara (67. Krč) – J. Dolný, Hlohovský, S. Mráz – J. Kosorin

Spartak Trnava: Kamenár – Janečka, Bortel, Greššák, Martin Tóth – Casado – E. Sabo, Halilovič (55. Steinhübel), Mikinič (89. Pikulík) – Mikovič, J. Vojtuš (46. Baéz)

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 2:1 (0:1)

Góly: 56. D. Hudák, 61. Priskin – 13. Masaryk, ŽK: 23. Zošák, 42. Jakubko (obaja Ružomberok), rozhodovali: Chmura – Chládek, Žákech, 851 divákov

Slovan Bratislava: Mucha – Gorosito, D. Hudák, Saláta, Podaný – M. González, Štefánik – K. Mészáros (86. Oršula), Milinkovič (90.+ Kotula), F. Kubík (46. Vittek) – Priskin

Ružomberok: Tofiloski – Kružliak, Boszorád, P. Maslo (66. Faško), J. Maslo – Zošák, L. Lupták, Martin Nagy, Ďubek (79. Cheptine) – Masaryk, Jakubko (66. Lovás)