Slovan pokoril Dubnicu, Senica získala na konci

Futbal
Peter Špilár z MFK Košice (vľavo) v súboji s Milošom Stojanovičom z FC Vion Zlaté Moravce (vpravo) počas 10. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - MFK Košice. Zlaté Moravce, 26. september 2010. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov 10. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:

NEDEĽA:

FK Dukla Banská Bystrica – 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dubnica 6:1 (4:1)

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Košice 4:1 (2:0)

MFK Ružomberok – FK Senica 1:2 (1:1)

PIATOK:

MŠK Žilina – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

FC Nitra – FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)

NEDEĽA:

Góly: 65. a 68. P. Vajda, 20. T. Hučko, ŽK: 50. Josl (Prešov), rozhodovali: Pavlík – Mókoš, Brendza, 1620 divákov

Banská Bystrica: Boroš – Pleva, Adámik, P. Vajda, Brašeň – Pečovský, Marek Hlinka – V. Gajdoš (76. M. Pančík), T. Hučko (88. Rejdovian) – Pich, Seye (81. A. Hesek)

Prešov: Jakub Diviš – Papaj, M. Baran, Piter-Bučko, Josl – P. Cicman (84. Guba) – P. Katona (70. Jevľanov), P. Petráš, Leško (56. Kica) – Ľ. Meszároš, Belejík

Na Štiavničkách sa hral futbal s minimom šancí, pretože hráčom sťažoval pohyb rozmočený terén. Obom tímom viazli prihrávky a hráči sa dostávali do gólových príležitostí len veľmi ťažko. Aj gól, ktorý strelili domáci, bol náhodný, keď Hučkova tečovaná strela skončila za brankárom hostí. Prešovčania sa snažili po góle viac útočiť, ale do šance sa nedostali. Naopak, mohla to byť Dukla, ktorá mala šance na vsietenie druhého gólu.

V 32. min našiel T. Hučko prihrávkou do behu Seyeho, no útočník dal gól z ofsajdu. O 6 min neskôr presná Hučkova prihrávka z ľavej strany „do ohňa“ opäť našla Seyeho, ktorý vo vkĺzačke minul loptu pred odkrytou bránou. O minútu neskôr strieľal zo šestnástky opäť aktívny útočník „vojakov“, Diviš však loptu pri pravej žrdi vytlačil.

Aj v 2. polčase mala viac z hry domáca Dukla, ktorá sa presadila aj strelecky. Prešovčania si vypracovali iba jedinú šancu v 62. min, keď Joslov center z rohového kopu neposlal voľný Meszároš v malom vápne do bránky a mieril vedľa žrde. O dve minúty neskôr si po Hučkovej aktivite na pravej strany Piter-Bučko takmer strelil vlastný gól. Z následného rohu Dukla vyťažila gól.

Gajdoš centroval na hlavu Hučka, ktorý loptu predĺžil na Vajdu a pre toho už nebol problém zvýšiť na 2:0. O tri minúty neskôr po štandardnej situácii a centri Gajdoša nedal Vajda hlavou Divišovi šancu po druhýkrát – 3:0. Potom sa už zápas iba dohrával, domáci boli pri chuti. Hostia mohli skorigovať v 80. min, keď Joslov center Boroš vyrazil, Cicmanovu strelu zo šestnástky tečoval vedľa bránky Marek Hlinka. Domáci zaslúžene zvíťazili nad nevýrazným Prešovom.

Karol Marko (tréner Banskej Bystrice): „Prispôsobili sme sa terénu, chalani sa dobre pohybovali. Veľa starostí nám robil Meszároš, ale dobre sme sa naň pripravili. V druhom polčase sme trocha zmenili systém bránenia Meszároša, aby sa toľko nedostával do hry. Terén dosť poznačil zápas, mali sme viac črtajúcich sa kombinačných akcií, ale nabiehanie a časovanie sa pre podmienky dosť zmenili. Chalani hrali s chuťou, snažili sa neustále hrať a pochopili, akou cestou musia ísť, ak chcú vo svojej kariére niečo dosiahnuť.“

Ladislav Pecko (tréner Prešova): „Hráči Banskej Bystrice sa skôr prispôsobili terénu a lepšie pochopili, že tento trávnik chce viac bojovnosti, jednoduchosti a srdca ako vymýšľania. Ak sa pridá nedisciplinovanosť pri štandardných situáciách, zápas potom musel takto skončiť. Dnešné naše vystúpenie nebolo také, ako sme si predstavovali. Ak nebudeme získavať body aj na súperových ihriskách, potom to budeme mať ťažké.“

Góly: 21. a 31. Halenár, 84. a 88. Šebo, 10. F. Kiss, 41. Dobrotka – 17. Porázik, ŽK: 20. Dobrotka – 55. Ižvolt, 79. J. Vavrík, rozhodovali: Olšiak – Chládek, E. Weiss, 1121 divákov

Slovan: Putnocký – Božič, Dobrotka, Saláta, Bagayoko – Guédé – Grendel (81. M. Kuzma), F. Kiss, Žofčák (69. Králík) – Halenár (69. Štepanovský), Šebo

Dubnica: P. Bajza (75. D. Kolmokov) – Beňo, Klabník, Kolčák, Šulek – J. Vavrík – Ižvolt, Bruško (22. Augustíni), Grabež – Porázik (46. Tubonemi) – Gorelka

Prvý polčas na Pasienkoch jednoznačne patril domácim, ktorí v nepriaznivom počasí vyhrávali rozdielom triedy. V 10. min hosťom nevyšla ofsajdová pasca a F. Kiss s prehľadom prekonal bezmocného Bajzu. Hostia odpovedali v 17. minúte, keď využili zaváhanie stredu obrany Slovana a Porázik túto chybu potrestal vyrovnávajúcim gólom. V 21. min Halenár využil mokrý trávnik a strelou z diaľky znova naklonil misky váh na stranu belasých. V 25. min chcel Halenára napodobniť Grendel, ale jeho prízemná strela tesne minula bránku Dubnice.

V 30. min Ižvoltovu bombu z hranice pokutového územia Putnocký so šťastím chytil na dvakrát. Hneď z protiútoku dvojica Šebo – Grendel zamotala hlavu hosťujúcej obrane a tretí gól domácich pridal Halenár. Päť minút pred skončením prvého polčasu Bajzu prekonal ešte obranca Dobrotka, ktorý zužitkoval odrazenú loptu po priamom kope Halenára.

V 51. min bol Halenár blízko k hetriku, ale Bajza sa mu obetavo vrhol pod nohy. Brankár Dubnice bol úspešný aj vo vzdušnom súboji s Filipom Šebom. Na druhej strane strelu Gorelku Putnocký vyrazil na prvý roh Dubnice. V 63. min sa striedajúci Tubonemi zľakol ponúknutej šance, ktorú mu „vyrobil“ Putnocký a jeho slabá strela minula bránku Slovana.

Náskok Slovana mohol narásť v 72. minúte, ale Šebo a Kiss svoje možnosti nevyužili. Záver zápasu patril domácim, najmä Filipovi Šebovi, ktorý v 84. a 88. min svojimi prvými gólmi v belasom drese stanovil konečný výsledok na 6:1.

Jozef Jankech (tréner Slovana): „Stretnutie sa hralo v nevľúdnom počasí, v ktorom bol problém chodiť, nieto ešte hrať futbal. Hráčom znepríjemňoval život aj silný vietor. My sme toto využili v prvom polčase, keď sme dali štyri góly a hoci sme cez prestávku hráčom zdôrazňovali, aby pokračovali ďalej, došlo k uspokojeniu a už tam nebolo také nasadenie ako v prvom polčase. V niektorých akciách sa ukázala znížená koncentrácia a chýbali presnejšie prihrávky. S výsledkom som však spokojný, prišli dobrí hráči, veď Šebo aj Halenár dali po dva góly.“

Peter Gergely (tréner Dubnice): „Hralo sa v nefutbalovom počasí, ktoré výrazne ovplyvnilo priebeh. My sme už v prvom polčase urobili štyri hrubé chyby, za ktoré nás Slovan potrestal. Už po prvom dejstve sme prehrávali rozdielom triedy a o osude stretnutie bolo rozhodnuté. Pred stretnutím sme mali problémy so zložením mužstva, vypadol nám Nosek a zdravotné problémy mali aj Porázik a Bruško. Slovan sa potreboval chytiť a my sme mu to svojimi chybami umožnili. Brankára Bajzu som tiež musel striedať pre zranenie.“

Góly: 34. Chren, 37. R. Tomko, 75. Kuračka, 90. R. Tomko – 55. Viazanko, ŽK: 19. Chren, 36. Náther – 28. Šinglár, 58. Milinkovič, 72. T. Dobias, rozhodovali: Kráľovič – Benko, Bóllo, 725 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren – Náther (71. Pavlovič), M. Babic, Kuračka, A. Candrák (83. Ondrejka) – R. Tomko, Stojanovič (63. Pavelka)

Košice: Tofiloski – Šinglár, I. Djokovič, R. Cicman – Kavka (46. Viazanko), T. Dobias – Kolbas, Matič, Milinkovič (71. Skvašík), Čonka (46. Pačinda) – Pavol Jurčo

V hustom daždi bol úvod stretnutia obojstranne opatrný. V prvej streleckej príležitosti sa ocitol domáci Babic, ale jeho strelu obrana hostí zblokovala. Po štvrťhodine hry sa v čistej príležitosti ocitol Košičan Kavka, ale pozorný Kuciak bol pripravený.

V 20. minúte rozohral Kuračka rohový kop, k lopte sa dostal Babic, avšak nenamieril presne. V 30. minúte Babic rozohral rohový kop, Kuračka posunul loptu na Tomka, ktorého gólovú hlavičku Tofiloski reflexívne vyrazil.

V 34. min Tomko našiel na hranici šestnástky Chrena, ktorý exportnou strelou poslal domácich do vedenia – 1:0. Skóre sa opäť menilo v 37. minúte. Janečka odcentroval z pravej strany a Tomko do protipohybu brankára hlavou upravil na 2:0.

Po zmene strán sa hral otvorený a útočný futbal. V 54. min prišla skvelá akcia po osi Chren – Tomko – Babic. Koncovku Kuračku Tofiloski v poslednej chvíli vytlačil na rohový kop. Kontaktný gól priniesla 55. min, keď na Kolbasov center vyskočil Viazanko a hlavou pohodlne skóroval. V 57. min po faule na Candráka sa kopala jedenástka. Kuračkovu strelu však gólman hostí kryl.

Domáci kapitán Kuračka si všetko vynahradil v 75. min, keď po vysunutí Pavelkom sa rútil sám na bránku a tentokrát nedal Tofiloskému šancu na úspech – 3:1. Gólovú bodku za stretnutím dal v 90. min Tomko prudkou strelou do odkrytej bránky – 4:1.

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Na súpera sme sa svedomito pripravovali. Hostia hrali v úvode naozaj dobre, potom však dal krásny gól Chren. Po znížení sme sa chvíľu hľadali, nakoniec sme vyhrali 4:1 a mohli sme aj viac.“

Žarko Djurovič (tréner Košíc): „Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas. Prvých dvadsať minút sme hrali dobre, potom sme urobili dve chyby, čo domáci potrestali gólmi. Po zmene strán sme prestriedali, dali sme aj kontaktný gól, no nakoniec sme prehrali. Momentálne sme v kríze, napriek tomu chceme ďalšie zápasy vyhrať.“

Góly: 41. J. Maslo – 39. Jaroslav Diviš, 90.+ Lukšík, ŽK: 71. Strnad (Senica), rozhodovali: Sedlák – T. Somoláni, Kubačka, 1112 divákov

Ružomberok: Hrdlička – Gallo, J. Maslo, Sivčevič, P. Maslo – T. Sedlák (49. Bielák), A. Sloboda – Ďubek (89. Ivan Kotora), Š. Pekár (66. P. Pilár), J. Chovanec – Kroupa

Senica: Bolek – Merzič, R. Pillár, J. Gajdošík, Lukšík – Wijlaars, Strnad (81. Juhász) – Jaroslav Diviš, T. Kóňa, Szegedi (77. Belák) – Faldyna (88. Križko)

Za stáleho dažďa začali iniciatívnejšie domáci. V 7. min skúšal šťastie z 22 metrov T. Sedlák, lopta len tesne minula senickú bránku. V 15. min ružomberský kapitán Ďubek šikovne prihral Kroupovi, jeho strelu z 11 metrov brankár Bolek vyrazil a poradil si aj so strelou J. Chovanca o päť minút neskôr.

Na premočenom trávniku sa domáci hráči dobre pohybovali a darilo sa im aj kombinačne. V polovici prvého polčasu sa začala hra vyrovnávať a hostia sa čoraz častejšie dostávali do pokutového územia súpera. V 33. min Senica po prvý raz vystrelila na bránku, s Lukšíkovým pokusom však Hrdlička nemal žiadny problém. Omnoho viac práce mal gólman MFK o čosi neskôr, keď musel likvidovať delovku Szegediho.

Tlak Senice slávil úspech v 39. min – agilný Szegedi vysunul Diviša, ktorého strela skončila v sieti – 0:1. Hostia sa však z vedenia dlho netešili. V 41. min J. Maslo z trestného kopu z 22 metrov prestrelil všetko i Boleka a bolo 1:1. V náročných podmienkach sa zásluhou oboch mužstiev hral v prvom polčase pod Čebraťom výborný futbal.

V podobnom duchu sa pokračovalo aj po prestávke.

Bolo očividné, že ani jedno mužstvo nie je spokojné s remízovým stavom, bolo sa teda stále na čo pozerať. Na vážnejšiu šancu si však diváci museli počkať až do 69. min – na Chovancov krížny center si pohotovo nabehol Ďubek, ktorého strelu Bolek reflexívne vyrazil. O tri minúty neskôr mal veľkú príležitosť domáci Sloboda, skóre sa však ani po jeho strele nemenilo.

V záverečnej štvrťhodine Ružomberčania ešte zvýšili úsilie o gólový úspech, senické hradby však stáli pevne. V nadstavenom čase, keď sa už zdalo, že sa súperi rozídu zmierlivo, sa presadil z diaľky do horného rohu Hrdličkovej bránky Lukšík a stanovil konečné skóre – 1:2.

Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): „Zápas sa mi ťažko hodnotí. Dnes prehralo lepšie mužstvo. V druhom polčase bol súper raz pri našej bránke a bol z toho gól. Mali sme dosť šancí, aby sme tento duel vyhrali. Prehrali sme, ale chlapcom nemám čo vyčítať.“

Stanislav Griga (tréner Senice): „Na ťažkom teréne mal zápas dobré tempo a bolo v ňom aj dosť gólových príležitostí. V prvom polčase to bolo vyrovnané, po zmene strán mal Ružomberok viac z hry a v závere si vypracoval šance, z ktorých mohol rozhodnúť o svojom víťazstve. Nakoniec sa šťastena priklonila na našu stranu. Dnes sme získali veľmi dôležité a ťažko vybojované tri body.“

PIATOK:

ŽK: 66. T. Majtán – 49. P. Kováč, 58. Matůš, rozhodovali: Chmura – Balko, Adám, 2112 divákov

Žilina: Krnáč – S. Angelovič, Piaček, Pečálka, Patrik Mráz – Poliaček (68. Rilke), Jež, Bello, Vladavič (77. Zošák) – T. Majtán, T. Oravec (62. Ceesay)

Dunajská Streda: P. Kováč – Pavol Ďurica, Struhár, Hrabáč, Konečný (83. Halimi) – Helísek (90.+ Marcin), Hílek, Boya Ntsogo, Michal Gašparík – Z. Harsányi (78. N´Kendo), Matůš

Domáci sa od úvodu tlačili pred bránu Dunajskej Stredy, skúšali aj strieľať zo stredných vzdialeností. Nebezpečné boli pokusy Oravca v 15. a potom Vladaviča v 17. min., ale brankár Kováč obe strely chytil. Približne o desať minút na to Jež vysunul po ľavej strane Oravca do čistej šance pred brankára hostí, ale domáci útočník trafil do bočnej siete.

Gól mohol padnúť aj v 37. min, kedy Angelovič sprava centroval pred bránu, ale brankár hostí bol pri lopte skôr ako Oravec, ktorý chcel hlavičkovať. Hostia sa sústredili hlavne na obranu, ich akcie končili pred šestnástkou Žiliny. Brankár Krnáč si na loptu v prvej polovici veľmi nesiahol.

Dve minúty po prestávke kopali hostia rohový kop, hlavička obrancu Hrabáča mierila medzi žrde, brankár Krnáč však na ňu dočiahol. Šošoni potom opäť dobíjali bránu Dunajskej Stredy. V 53. min. sa po postupnej rozohrávke dostal až do pokutového územia kapitán Jež, ale lopta mu nesadla na nohu a zblízka poslal len slabú a navyše nepresnú strelu.

V 62. min. sa na opačnej strane uvoľnil útočník hostí Harsányi, ale z hranice veľkého vápna pálil nad Krnáčovu bránu. V tej istej minúte prišiel na ihrisko domáci kanonier Ceesay, prvýkrát si urobil priestor na hranici šestnástky v 65. min., ale aj on mieril nad hornú žrď. S pribúdajúcimi minútami sa hralo viac v strednom pásme, domácim sa nedarilo zakončiť čisté gólové šance.

Majtán dostal v 72. min. od Rilkeho pas priamo pred brankára Kováča, ale aj on zblízka prestrelil bránu, keď diváci na tribúnach už vstávali. Lopta letela ponad hornú žrď aj v 78. min., Jež prihral do šestnástky Rilkemu, ale ani jemu sa nepodarilo presne trafiť. Skóre sa už do konca nezmenilo a tak si Dunajská Streda odviezla spod Dubňa cenný bod.

Pavel Hapal (tréner Žiliny): „Zápas by som zhodnotil slovami: Veľa snahy, málo kvality. Hrali sme kombinačne, ale boli sme málo efektívni. Takto sme vôbec nemohli pomýšľať na víťazstvo. Gól by sme asi nedali, aj keby sme hrali ďalšie dve hodiny. Ku hre nemám čo vytknúť, takto hrávame aj v iných zápasoch. Boli tu pekné akcie, ale gól, ktorý by rozhodol stretnutie, nepadol.“

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Prišli sme do Žiliny, aby sme favoritovi znepríjemnili život. Chlapci hrali, deväťdesiat minút bojovali, dodržali taktické pokyny. Hrali sme na kontry, rýchle brejky, máme na to hráčov. Boli tu náznaky akcií i šancí. V Žiline sa body získavajú málokedy, som maximálne spokojný.“

Gól: 31. Leško, ŽK: 78. Štetina – 40. Diallo, 54. Wellington, 69. Ľ. Bernáth, 86. Gross, ČK: 44. Rák (Nitra) za nebezpečný faul, rozhodovali: Vlk – Slyško, Hrčka, 4340 divákov

Nitra: L. Hroššo – Igor Kotora, Martin Tóth, Kolmokov, Áč – Štetina, Leško (65. Matej Král) – Sloboda (86. Glenda), I. Hodúr, Mikuš (80. R. Valenta) – Rák

Trnava: M. Raška – J. Čarnota (46. Mikovič), Diallo, Gross, Machovec (46. Bicák) – Kaščák, P. Čarnota – Koro Kone, R. Procházka, Wellington (76. Čorič) – Ľ. Bernáth

V 4. min derby si loptu vymenili Hodúr s Rákom, ale kapitán domácich Rašku neprestrelil. Potom Kotora pálil v 14. min z 20 m, bránku však nezasiahol. V 18. min to skúšal v šestnástke Mikuš, no ani ten neuspel.

V 28. min si Trnavčania vytvorili šancu, ale Procházka trafil len bočnú sieť. O tri minúty neskôr začal akciu Hodúr, posunul na Ráka a ten presne miereným lobom vysunul Leška, ktorý zakončil šmýkľavkou a otvoril skóre. V 36. min to opäť skúšalo duo Hodúr – Rák, no lopta sa za Raškov chrbát nedostala. Predčasne z ihriska následne musel odísť kapitán domáceho tímu Rák pre nedovolený zákrok na trnavského obrancu Čarnotu.

Prvá strela hostí prišla až v 58. min v podaní Procházku, jeho delovku však pozorný Hroššo poľahky vytlačil. Vzápätí prišla ďalšia akcia Trnavy, ktorú zakončoval Koro Kone, ale aj ten bol na domáceho gólmana prikrátky. Nitra oslabená o jedného hráča sa pred Raškovu svätyňu dostávala sporadicky, ale taktiež sa jej darilo zmariť všetky útoky Trnavy. V 82. min pálil Koro Kone, no Hroššo zasahovať nemusel.

O minútu neskôr to vyzeralo, že sa hosťom podarí vyrovnať, no šancu, ktorú Mikovič ponúkol, Koro Kone nevyužil. O výsledku zápasu sa rozhodlo už v prvom polčase.

Ivan Galád (tréner Nitry): „Trnava je výzva pre každé mužstvo v Corgoň lige. Mrzí ma, že sme mali znova červenú kartu, ale chlapci mali vôľu a som rád, že sme prerušili šnúru prehier.“

Dušan Radolský (tréner Trnavy): „Keď nedáme gól, nemôžeme myslieť na dobrý výsledok.“

Poradie strelcov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011 po piatkových stretnutiach 10. kola:

1. Ľubomír Bernáth (Trnava) – 7 gólov

2. Filip Kiss (Slovan) – 6 gólov

3. Róbert Pich (Banská Bystrica), Róbert Rák (Nitra), Karel Kroupa ml. (Ružomberok) – 5 gólov

6. Tomáš Majtán (Žilina), Peter Kuračka (Zlaté Moravce) – 4 góly

8. Erik Grendel (Slovan), Matej Ižvolt (Dubnica), Ondřej Smetana, Jaroslav Diviš (obaja Senica), Zoltán Harsányi (Dunajská Streda), Tomáš Oravec (Žilina) – 3 góly

14. Matej Gorelka (Dubnica), Štefan Zošák, Babatounde Bello, Róbert Jež (všetci Žilina), Peter Orávik, Matej Náther, Róbert Tomko (všetci Zlaté Moravce), Roman Procházka, Koro Issa Ahmed Kone (obaja Trnava), Tomáš Kóňa, Filip Lukšík (obaja Senica), Samuel Slovák, Karim Guédé, Filip Šebo, Juraj Halenár (všetci Slovan), Michal Piter-Bučko (Prešov), Tomáš Ďubek (Ružomberok), Patrik Vajda (Banská Bystrica) – 2 góly

32. Ivan Lietava, Momodou Ceesay, Ondřej Šourek, Dominik Fótyik, Admir Vladavič, Sergio Javier Vittor (všetci Žilina), Adrián Candrák, Milan Pavlovič, Martin Chren (všetci Zlaté Moravce), Roman Sloboda, Ľuboš Kolár, Miloš Šimončič, Ján Leško (všetci Nitra), Hector Tubonemi, Martin Klabník, Srdjan Grabež, Tomáš Bruško, Andrej Porázik (všetci Dubnica), Jozef Adámik, Mouhamadou Seye, Marek Hlinka, Tomáš Hučko (všetci Banská Bystrica), Milan Ivana, Mamadou Bagayoko, Mario Božič, Jakub Sylvestr, Martin Dobrotka (všetci Slovan), Róbert Pillár, Tomáš Strnad, Juraj Piroska (všetci Senica), Erik Pačinda, Dávid Škutka, Ivan Djokovič, Pavol Jurčo, Miroslav Viazanko (všetci Košice), Peter Hoferica, Štefan Pekár, Ján Maslo (všetci Ružomberok), Roman Konečný, Behshad Yavarzadeh, Lukáš Matůš, Jaroslav Hílek, Michal Filo ml. (všetci Dunajská Streda), Ľuboš Belejík, Tomáš Josl, Ján Papaj (všetci Prešov), Jaroslav Machovec, Wellington Candido da Silva Junior (obaja Trnava) – 1 gól

(spolu 79 strelcov)

Vlastné góly: Pavol Majerník (Zlaté Moravce), Kornel Saláta (Slovan)

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011 po stretnutiach 10. kola:

1. FK Senica 10 7 1 2 13:9 22
2. MŠK Žilina 10 5 5 0 19:9 20
3. ŠK Slovan Bratislava  10 5 2 3 22:10 17
4. MFK Ružomberok 10 5 2 3 10:9 17
5. Spartak Trnava 10 4 4 2 13:6 16
6. FC ViOn Zlaté Moravce 10 4 4 2 13:10 16
7. Dukla Banská Bystrica 10 4 3 3 11:7 15
8. FC Nitra 10 4 2 4 10:15 14