Slovan pokračuje v nevýrazných výkonoch, prehral so Zvolenom

Slovan

BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 31. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011:

HC’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 3. J. Sýkora (Vantroba, Cebák), 25. Rumpel (Kútny), 54. Tománek (M. Hudec) – 8. Appel (Jabrocký, Macejka), 15. Jabrocký (Uram, M. Beran), 23. Macejka (Appel, Jabrocký), 60. Jonák (Uram, M. Beran)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, Stricker (Švaj.) – Milan Novák, Šefčík, 1617 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Biro, Kolba, Vantroba, Kubka, Vizváry, Bambúch, Paľov – Tománek, M. Hudec, J. Sýkora – Lisoň, Šechný, Hvila – Kútny, M. Hlinka, Rumpel – A. Bezák, Heizer, Vartovník

MHC Mountfield: Dzubina – A. Novotný, Hriňa, L. Matejka, P. Klepáč, Velebný, I. Ďatelinka – Uram, M. Beran, Jonák – Appel, Jabrocký, Macejka – Themár, Zeliska, Rechtorík

V prvej tretine boli aktívnejší domáci, ale viac sa napokon tešili hostia. Skóre otvorila domáca Banská Bystrica, keď v 3. min Cebák v presilovke strieľal od modrej a puk tečoval pri pravej žŕdke Sýkora. Na 2:0 mohol v 5. min zvýšiť zblízka Hudec, keď mu v prečíslení ideálne naservíroval puk Tománek, ale v oslabení sa „barani“ z gólu netešili. Rovnako nebol úspešný v 7. min Tománek, ktorý sa po chybe Jabrockého rútil na Dzubinu. Prišiel trest: 15 sekúnd po Tománkovej šanci Jabrocký našiel Appela a ten pred Šimonovičom bekhendovou strelou nezaváhal – 1:1. Domáci sa nevzdávali, ale nepremieňali šance. V 11. min pohorel Rumpel. Strelecky to išlo hosťom, v 15. min v presilovke Uram spoza bránky našiel pred Šimonovičom voľného Jabrockého a ten sa nemýlil – 1:2. O minútu neskôr mohol odpovedať Sýkora, ale ani on nedokázal prekonať martinského gólmana zblízka.

V druhej tretine išli Martinčania dokonca do dvojgólového vedenia: v 23. min ideálnu prihrávku Appela zužitkoval pohotovou strelou po ľade Macejka. Banskobystričania však odpovedali v 25. min. Po strele Kútneho neudržal Dzubina puk a Rumpel doťukol na 2:3. Domáci mali aj ďalšie príležitosti, ale Heizer či Paľov dokonca na dvakrát Dzubinu neprekonali a Hlinka v ideálnej pozícii puk nenadvihol.

Aj v tretej tretine Banská Bystrica dobýjala bránku Martina, ale nebezpečné boli brejky hostí. V 46. min pohrozil Macejka. O dve minúty neskôr po strele Vizváryho mieril do žŕdky domáci Šechný. V 53. min sa ocitol v dobrej pozícii pred bránkou Bystrice Uram, ktorý z pravej strany síce prekonal Šimonoviča, ale puk prešiel popri čiare. O minútu neskôr stroskotal na Dzubinovi Šechný, ale domácim sa napokon podarilo vyrovnať v presilovke po peknej akcii, keď Hudec z ľavej strany našiel Tománka a ten nedal gólmanovi Martina žiadnu šancu – 3:3. Keď sa už schyľovalo k predĺženiu, rozhodla chyba Bira a nečakaná strela Jonáka zo stredu útočného pásma, po ktorej si Martin odváža tri body.

Vladimír Országh (asistent trénera Banskej Bystrice): „Spokojní určite nie sme, hoci sme začali dobre. Viedli sme 1:0 a mali sme zopár dobrých šancí na výraznejšie odskočenie. Príliš sme sa však uspokojili. Mysleli sme si, že všetko pôjde ľahko, úplne sme prestali korčuľovať a dohrávať súboje a zrazu sme prehrávali o dva góly. V tretej tretine sme sa trošku zobudili, vytvorili sme si tlak a vyrovnali sme, ale nepochopiteľná individuálna chyba pár sekúnd pred koncom nás pripravila o akýkoľvek bod. Niektorí hráči sa budú musieť zamyslieť nad svojím výkonom.“

Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): „Sme veľmi spokojní, že sme uspeli. Viedli sme 3:1, ale v závere zápasu by sme brali aj bod. Zvíťazili sme však šťastným gólom v poslednej minúte, a tak si berieme všetky body. Chlapcom ďakujem za zodpovedný výkon, najmä v defenzíve. S hráčmi, ktorí odcestovali do Banskej Bystrice, môžeme byť spokojní, hoci sa vyskytli chybičky. Máme však siedmich zranených, respektíve chorých hráčov a domáci bola v plnej sile, preto sme maximálne spokojní.“

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 18. Heš (D. Devečka, Horský), rozhod. sam. nájazd Stupka – 26. Škovira (Kledrowetz, Nádašdi)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – Gajan, Kalina, 1102 divákov

Žilina: M. Laco – Krčula, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Rúfus, Milovanovič – V. Nemec, Hreus, M. Kokavec – Petruška, Horský, Smotrila (do 40. min) – T. Oravec (do 40. min), T. Troliga, Stupka – Drevenák, Martin Slovák (do 40. min), Valášek

Poprad: Melicherčík – J. Kasík, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Nádašdi, Kledrowetz – P. Svitana, Kmiť, A. Kroták – Škovira, Klouda, A. Lapšanský – Paločko, Mlynarovič, Takáč

Po vyrovnanom úvode skúšali pozornosť brankárov hosťujúci Lapšanský a domáci Kokavec. V 6. min pri vylúčení Žilinčana Rúfusa Popradčania mali tlak, ale početnú prevahu napokon nevyužili. Následne mali dobré strelecké príležitosti domáci Kokavec i Drevenák, najmä však v 15. min Hreus, ktorý bol sám pred Melicherčíkom, ale nedal. V následnej presilovej hre Heš od modrej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a Žilina viedla 1:0.

Začiatok druhej tretiny vyznel lepšie pre hostí, ktorí mali niekoľkokrát početnú prevahu. Pri vylúčení Krčulu a Rúfusa dokonca vyše minúty hrali Popradčania piati proti trom. V 26. min Kledrowetz poslal delovku od modrej, Laco len vyrazil a Škovira do prázdnej bránky doklepol na 1:1. Vzápätí Žilinčania nevyužili krátku presilovku piatich proti trom a potom ani piatich proti štyrom. Za zmienku stále tvrdá strela Devečku, ktorá skončila na Melicherčíkovej žŕdke. V druhej desaťminútovke strednej časti mali sľubné príležitosti hosťujúci Lapšanský a domáci Nemec, ale stav sa už nemenil.

Úvod poslednej tretiny patril hosťom z Popradu. V 44. min Klouda z ľavej strany len nastrelil na Laca. O tri minúty mal výbornú príležitosť Petruška, ale ani ten nedal. Pri vylúčení Kmiťa v 52. min Žilinčania trikrát pohrozili, stav však zostal nerozhodný a napokon to platilo až do konca riadneho hracieho času. V predĺžení mohol v 63. min rozhodnúť Kmiť, ktorý však nepotrestal chybu domáceho obrancu Krčulu. Nepresadil sa ani Kroták, a tak nasledovali samostatné nájazdy. V tých boli úspešnejší domáci, keď jediný gól dal Václav Stupka.

Anton Tomko (tréner Žiliny): „V prvej časti sme sa dostali do vedenia, v druhej sme však po zbytočných vylúčeniach inkasovali vyrovnávajúci gól. V poslednej tretine si obe mužstvá vytvorili šance, nerozhodlo sa však ani v predĺžení. V samostatných nájazdoch sme dali gól, zatiaľ čo súper ani jeden. Aj keď sme nezískali tri body, som rád, že sa nám po šnúre prehier podarilo opäť bodovať. Hráči bojovali až do konca.“

Ján Jaško (tréner Popradu): „Mali sme dobrý vstup do zápasu. Vytvorili sme si šance, nepremenili sme ich však, čo sa prejavilo pri záverečnom účtovaní a môže nás to len mrzieť. Inkasovali sme prvý gól, vyrovnať sa nám podarilo v početnej prevahe. V tretej časti to už bolo o tom, že kto dá gól, ten zvíťazí. Nedal nikto, išlo sa do predĺženia a nasledujúce samostatné nájazdy, to je vždy lotéria. Domáci v nej boli šťastnejší.“

HK Nitra – HC Košice 5:6 (1:1, 2:2, 2:3)

Góly: 5. Marek Slovák, 29. Marek Slovák (Ďurák), 30. M. Štefanka (Podstavek), 56. H. Ručkay (M. Štefanka), 57. G. Saliji (S. Saliji, Marek Slovák) – 12. Andrašovský, 25. Vorel (Šterbák, Kristek), 40. Grman (Jenčík, Dravecký), 47. Jenčík (P. Bartoš, Šterbák), 48. Marcel Haščák (Andrašovský, Deyl), 56. Kristek (Vorel,

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík – P. Stano, M. Valach, 1874 divákov

Nitra: Čiliak – Fabian, L. Gabriš, Hlavačka, Peter König, Rais, Ďurák, Michal Novák, J. Polák – Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay – S. Saliji, Marek Slovák, G. Saliji – Podstavek, T. Chrenko, Štumpf – Uhnák, O. Štefanka, Šumichrast

Košice: J. Hudáček – Homer, J. Tabaček, Michal Grman, M. Šterbák, Šeda, Deyl, Slimák, Huba – Vorel, Kristek, Michel Miklík – P. Bartoš, Jenčík, Dravecký – Andrašovský, Martin Frolík, Marcel Haščák – M. Baláž, Matúš Chovan

Ojedinelú gólovú „prestrelku“ začal v 5. min domáci Slovák, keď spomedzi kruhov prekonal Hudáčka. Košičania zostali inkasovaným gólom zaskočení a chvíľu im trvalo, kým sa dostali do tempa. V 12. min zblízka vyrovnal Andrašovský a nerozhodný stav potom vydržal do 25. min. V nej hrali hostia presilovku a Šterbákovu strelu úspešne tečoval Vorel. V 29. min bolo znova vyrovnané, keď obrane východniarov unikol Slovák a zmenil skóre na 2:2. Krátko nato pridal Štefanka strelou z uhla tretí gól Nitry a hostia siahli po time-oute. Košičania do konca druhej tretiny vystupňovali tlak a odmenou im bol vyrovnávajúci gól. O ten sa v čase 39:59 postaral obranca Grman, ktorého presný zásah potvrdila kontrola videorozhodcom – 3:3. V 47. min sa po Bartošovej asistencii presadil dobre hrajúci Jenčík a bolo 4:3 pre Košice. Piaty gól hostí pridal už v nasledujúcej minúte Marcel Haščák, ktorý dorazil Andrašovského strelu. Na 6:3 zvyšoval v 56. min Kristek, keď sa poľahky dostal cez obranu Nitry. Domáci sa však nevzdali. Góly Ručkaya a Garipa Salijiho riadne zdramatizovali záver, ale power-play už nepriniesla vyrovnanie.

Branislav Okuliar (tréner Nitry): „Vo vyrovnanom zápase nebolo vidieť rozdiel medzi prvým a posledným tímom tabuľky. V niektorých fázach sme boli lepší my a dúfam, že takto budeme pracovať aj v ďalších stretnutiach.“

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Nepodaril sa nám vstup do stretnutia. Inkasovaný gól ovplyvnil vývoj prvej tretiny. Veľkým plusom bolo využívanie presiloviek, ktoré nám výrazne pomohli k úspechu. Škoda však záveru, v ktorom sme po chybách dvakrát inkasovali a zbytočne tým stretnutie

zdramatizovali.“

HC Slovan Bratislava – HKm Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 47. Lipiansky (Richard Huna), 49. Kuľha (Hájek, Šatan) – 8. V. Baláž (P. Pucher, P. Barinka), 40. V. Škoda (Otčenáš), rozhodujúci nájazd Michal Chovan

Vylúčenia: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc – Bundil, Brath, 2215 divákov

Slovan: Pavol Rybár – J. Kováčik, Hájek, Bohunický, Cartelli, Jendek, Schnabel, Ketner – Kuľha, Hujsa, Demel – Šatan, Lipiansky, L. Hudáček – Róbert Huna, Bulík, Richard Huna – D.Skokan, M. Bakoš, D. Buc – od 21. min M. Sloboda

Zvolen: Škrečko – Hranáč, L. Čierny, Ďaloga, T. Bokroš, J. Valach, Juraško, Vosátko – Kovář , L. Jurík, Michal Chovan – P. Barinka, P. Pucher, V. Baláž – V. Škoda, Zuzin, Záhorovský – Leskovjanský, M. Trochta, Otčenáš

Slovan nastúpil v zostave aj s Miroslavom Šatanom, s ktorým belasí podpísali zmluvu iba 90 minút pred úvodným vhadzovaním. Skóre duelu otvoril vo 8. min V. Baláž, ktorý za chrbát Pavla Rybára zasunul puk po individuálnej akcii P. Puchera. V 12. min mohol ten istý hráč zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, ale svoj únik zakončil iba do brankára Slovana.

V úvode druhého dejstva boli domáci aktívnejší ako jeho súper, z čoho pramenilo viacero dobrých šancí. Domáci hráči si však s koncovkou príliš „nepotykali“ a aj brankár Zvolena Škrečko chytal spoľahlivo. Zvolen postupne vyrovnal hru, nebezpečnejší však boli aj naďalej belasí. V 38. min nezužitkoval veľkú šancu domáci Kuľha a tak v poslednej minúte zahrmelo na druhej strane. Vo vlastnom oslabení sa dostal Zvolen do prečíslenia a aj s trochou šťastia usmernil V. Škoda puk do bránky Slovana po ľahkej strele Otčenáša.

Na začiatku tretej časti mal Zvolen presilovku o dvoch hráčov v trvaní 66 sekúnd, ale Pavol Rybár pri šanciach hostí predviedol svoje skúsenosti a gól nedostal. To už bol sektor domácich skalných priaznivcov prázdny a na tribúne za domácim brankárom zostali iba dve veľké vlajky s logom Slovana. V 47. min vykresal iskru nádeje pre domáci tím Lipiansky, ktorý sa po nahodení puku Richardom Hunom dostal pred bránku súpera, pohodlne sa otočil a prekonal bezmocného Škrečka – 1:2. O necelé dve minúty neskôr v presilovke Slovan vyrovnal, keď najprv neuspel Šatan, ale na delovku Kuľhu z prvej už gólman Zvolena nemal nárok. V zostávajúcom priebehu III. tretiny už ani jeden z tímov nedokázal skórovať a na rad prišlo predĺženie.

V ňom Slovan už v prvej minúte strelil gól, ale rozhodcovia ho neznali, pretože ho domáci hráč dosiahol vysokou hokejkou. Napokon sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch, v ktorých mali viac pokoja aj šťastia na hokejkách Zvolenčania, jediný nájazd premenil Michal Chovan.

Zdeno Cíger (tréner Slovana): „Zvolen hral veľmi dobre v defenzíve, mali sme problém sa presadiť. Chceli sme nahadzovať puky na bránku, čo sa nám nedarilo. Stále sa trápime s psychikou, chýbajú nám góly od skúsených hráčov. Neuznaný gól v úvode predĺženia nalomil koncentráciu hráčov. Nemali sme hokejové šťastie. Som rád, že sme uhrali aspoň bod, keďže sme prehrávali o dva góly.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Pre nás je dôležité, že zbierame body. Viedli sme 2:0 a preto nás mrzí aj strata bodu. Bolo našou výhodou, že sme viedli a dlho držali Slovan od našej bránky. Domáci začali hrať svoju hru až v treťom dejstve, zatlačili nás a iba sme puky vyhadzovali.“

HK 36 Skalica – Dukla Trenčín 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 26. R. Jarolín (Kutálek, I. Jankovič), 53. R. Jarolín (Kutálek) – 42. M. Hruška (Jánoš), 54. T. Melichárek (Pardavý), rozhod. sam. nájazd R. Tvrdoň

Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák – Horínek, M. Orolin, 1706 divákov

Skalica: Lakosil – M. Školiak, Gula, I. Jankovič, Kloz, Kumstát, Jaborník, Magušin – Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský – Kutálek, R. Jarolín, Šátek – Lušňák, Filip Novák, J. Prokop – J. Jurík, Mikušovič, Konečný

Trenčín: V. Kováč – Sekeráš, E. Bednár, M. Hruška, Bolf, S. Tomko, Trefný, Fatyka, Jarábek – Pardavý, Gašparovič, T. Melichárek – P. Kopecký, Jánoš, R. Tvrdoň – M. Filo, O. Ďuriš, Koložváry – Palák

Útočne naladené skalické mužstvo si hneď pri prvom striedaní vytvorilo tri sľubné šance, ale Jarolín, Kloz ani Školiak nedokázali prekonať Kováča v bránke hostí. Domáci mohli streliť prvý gól počas presilovej hry, opäť to však bol Kováč, ktorý zmaril možnosti Záhorákov. Prvú vážnejšiu príležitosť hostí z Trenčína mal Tvrdoň, ktorý unikol domácej obrane a svoj samostatný nájazd aj pekne zakončil, ale bez želaného gólového efektu.

Druhú tretinu začala Skalica presilovou hrou o dvoch hráčov, v ktorej mohol otvoriť skóre Višňovský, ale jeho stopercentná šanca, keď sa ocitol sám pred prázdnou bránkou, sa skončila tesne nad hornou žŕdkou. V 26. min sa už domáci mohli radovať: Kutálek našiel spoza bránky nikým nekrytého Jarolína a ten skóroval. Druhý gól mal na hokejke Šátek, no pri jeho pokuse zazvonila konštrukcia bránky. Ojedinelú šancu Trenčanov mal Koložváry, v poslednom momente mu však puk vypichla skalická obrana.

Hosťom sa podarilo vyrovnať v úvode poslednej tretiny, keď Hruška zachytil puk na modrej čiare, dostal sa s ním do blízkosti domácej bránky a strelou pomedzi Lakosilove nohy vyrovnal. Skaličania po vyrovnávajúcom góle Trenčanov pritlačili, ale Zálešák svoj strelecký pokus ešte nepremenil. V 50. min zostal pri ľavej žŕdke domácej bránky nekrytý Jánoš, ale nedokázal usmerniť puk. Peknú akciu potom predviedla dvojica Jarolín, Kutálek a po prihrávke druhého menovaného Jarolín usmernil puk do odkrytej bránky hostí – 2:1. Domáci hráči sa však z vedenia neradovali ani minútu, keďže Melichárek vybojoval puk a prestrelil Lakosila. V predĺžení si výraznejšiu šancu nevypracovalo ani jedno mužstvo. O víťazovi rozhodovali samostatné nájazdy, v ktorých si pripísal víťazný gól hosťujúci R. Tvrdoň.

Peter Oremus (tréner Skalice): „Podali sme kvalitný výkon. Počet strelených gólov mohol byť aj vyšší, ale nepremenili sme niektoré sľubné šance. Musím však za výkon pochváliť všetkých našich hráčov.“

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): „Dnes sme vybojovali cenné dva body najmä preto, že sme vydržali hrať celých šesťdesiat minút a dokázali sme ubrániť presilovky skalických hráčov. Nemám rád, keď hráči súpera padajú bezdôvodne. Nepáči sa mi takáto taktika.“

1. HC Košice 33 23 1 4 1 1 3 122:58 81

2. HC’05 Banská Bystrica 32 19 1 2 1 1 8 112:75 65

3. HK Poprad 33 17 2 2 1 2 9 102:65 62

4. HKm Zvolen 33 13 1 3 2 4 10 99:82 53

5. Dukla Trenčín 33 14 0 3 0 2 14 84:99 50

6. HK 36 Skalica 33 13 0 3 0 3 14 97:98 48

7. MHC Mountfield 33 14 1 0 0 4 14 89:106 48

8. Slovan Bratislava 33 12 1 1 2 3 14 91:87 45