Slovan posilnil obranné rady, získal brazílskeho hráča z konkurenčného Spartaku

Lucas Lovat
Posila ŠK Slovan Bratislava Lucas Lovat. Foto: www.facebook.com

Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava získal pred pokračovaním aktuálnej sezóny ďalšieho hráča. Po angažovaní slovinského útočníka Alena Ožbolta angažoval brazílskeho krajného obrancu Lucasa Lovata. Ten naposledy pôsobil v Spartaku Trnava, v ktorého drese odohral 35 stretnutí a triumfoval s ním v Slovenskom pohári.

Sľubný potenciál do budúcna

Zaujímavosťou je, že kontrakt so Slovanom na 4,5 roka podpísal v deň svojich 23. narodenín.

Posilnenie a zvýšenie konkurencie na poste ľavého krajného obrancu bolo prioritou zimného prestupového obdobia. Lucas je hráč, ktorého dobre poznáme, pričom na Slovensku už ukázal svoju nespornú kvalitu a predovšetkým sľubný potenciál do budúcna. Chceme rozvíjať jeho schopnosti, verím, že tréneri využijú svoje znalosti na maximum, aby s ním čo najlepšie pracovali a aby bol prínosom pre celé mužstvo,“ povedal pre oficiálny klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší.

Túži po titule

O rodáka z mesta Florianópolis nebola na prestupovom trhu núdza. Veľmi sa však teší, že bude nosiť belasý dres. „Slovan je výborný klub s kvalitnými hráčmi, dobrým zázemím a patričnými ambíciami. Počas zimy som mal ponuky aj z iných klubov, no mojou prioritou bolo prísť do Bratislavy. Túžim po titule, úspechoch a zápasoch na Tehelnom poli, ktoré som už ako hráč zažil a bola tam naozaj vynikajúca atmosféra. Teším sa aj na opätovné stretnutie s Myentym Abenom, ktorý je pre mňa ako brat a skvele si rozumieme,“ povedal Lovat pre web Slovana.

Lovat je práve po Abenovi ďalším hráčom, ktorý z Trnavy zamieril do tímu odvekého rivala z hlavného mesta SR. Rivalitu vníma, ale chce sa sústrediť iba na svoju budúcnosť. „Viem, ako fanúšikovia vnímajú rivalitu medzi Slovanom a Spartakom, no môžem im odkázať, že sa nikdy nepozerám na to, čo bolo, ale len na to, čo bude. Chcem odovzdávať sto percent svojich schopností pre Slovan a potešiť našich priaznivcov. Verím, že ak sa mi to podarí, tak ma potom prijmú podobne pozitívne ako Myentyho,“ dodal Lovat.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alen OžboltIvan Kmotrík ml.Lucas Lovat
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava