Slovan prehral s hviezdnym CSKA Moskva, záver bol napínavý

Slovan Bratislava - CSKA Moskva
Sprava: Brankár Jaroslav Janus zo Slovana a Igor Radulov z CSKA Moskva počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na vlastnom štadióne so slávnym CSKA Moskva 2:3.

Niekdajšia pýcha sovietskeho hokeja získala v prvej tretine dvojgólové vedenie, domáci dvakrát znížili na rozdiel jedného gólu, ale vyrovnať ani raz nedokázali.

Za najlepších hráčov zápasu vyhlásili Jaroslava Janusa zo Slovana a Alexandra Radulova z CSKA.

Slovan odohrá ďalší duel v KHL v sobotu 27. októbra, keď v Slovnaft aréne privíta o 17.00 h Metallurg Novokuzneck.

Obrazom: Slovan Bratislava – CSKA Moskva

Andrej Sekera zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Brankár Jaroslav Janus (vpravo) a Milan Kytnár zo Slovana (vľavo) počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Zľava: Ilya Zubov z CSKA Moskva a Ľubomír Višnovský zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Michal Vondrka zo Slovana počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Hráči CSKA Moskva počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

HC Slovan Bratislava – CSKA Moskva 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Góly: 25. Ľ. Višňovský (L. Hudáček, Michel Miklík), 30. Šatan (Bližňák) – 12. Marčenko (Persson), 16. I. Radulov (A. Radulov), 29. Rylov (A. Radulov)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše 31. Riasenskij (CSKA) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sergejev, Ščeňov – Majtak, Pronskich (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Janus – Ľ. Višňovský, Štajnoch, Sekera, Sigalet, Švarný, Boumedienne – Šatan, Bližňák, Vondrka – Michel Miklík, Lipiansky, J. Hudáček – Kukumberg, Kytnár, Dravecký – M. Daňo, A. Šťastný, Ölvecký

CSKA: Staňa – Riasenskij, Sergejev, Rylov, Denisov, Kondratiev, Marčenko, Buravčikov, Gimajev – A. Radulov, Grigorenko, I. Radulov – M. Grabovskij, Daciuk, Žarkov – Kugryšev, Zubov, Persson – Barbašov, Sprukts, Ľubimov

Oba tímy sa na zápas pripravili výborne po taktickej stránke, poznali silné i slabé stránky súpera. Slovan i CSKA si dávali pozor v defenzíve a čakalo sa, kto urobí prvú chybu.

Strely na bránku boli skôr propagačné a brankári nemuseli riešiť vážnejšie situácie.

V 12. min po sérii nepresností v obrane Slovana vyslal puk na Janusa od modrej Marčenko, gólmana „belasých“ pomýlili teče o hokejku Miklíka a korčuľu Štajnocha a CSKA sa radoval – 0:1.

V 16. min vypichol v útočnom pásme Kukumbergovi puk Grigorenko, Alexander Radulov vyslal do úniku brata Igora a ten Janusovi nedal šancu – 0:2.

CSKA mal prevahu a utváral si ďalšie šance. V 25. min Slovan znížil zásluhou Višňovského, ktorého tvrdá strela z vrcholu ľavého kruhu na vhadzovanie skončila v hornom rohu Staňovej bránky.

Bratislavčanom gól pomohol a vypracovali si ďalšie šance na skórovanie.

Tribúny zaskočila 29. min, keď Radulov nabil Rylovovi a jeho pokus skončil v sieti.

Brankár Janus nemohol zasiahnuť, keďže tesne pred strelou ho zrazil na ľad Igor Radulov.

Za piskotu tribún domáci rýchlo odpovedali, Staňu prestrelil o 54 sekúnd Šatan.

Vyrovnať mohol následne Lipiansky, ale pri presilovke pred odkrytou bránkou váhal dlho so strelou. Na opačnej strane predviedol rýchlosť lapačky Janus, ktorý zneškodnil strelu Perssona.

V úvode tretej časti hry si Janus poradil so samostatným únikom Grabovského.

Slovan prežil tlak CSKA pri presilovke a následne skončilo Štajnochovo uvoľnenie a tvrdá strela od modrej na žŕdke Staňovej bránky.

Slovan sa tlačil do zakončenia, utváral si šance, pozorná defenzíva CSKA však odolala. Domáci sa v závere pokúsili o power-play, 55 sekúnd pred treťou sirénou odkorčuľoval Janus na striedačku, ale skóre sa už nezmenilo.

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Prvých 10 minút sme hrali veľmi aktívne a organizovane odolávali súperovi. Žiaľ, mali sme v prvej tretine menší výpadok, keď sme hrali zložito a nevyhodili puk. Napokon sa ukázal tento náskok v kombinácii s problematickým tretím gólom súpera rozhodujúci pre výsledok stretnutia. Od druhej tretiny sme sa zlepšili vo všetkých herných činnostiach, vyrovnali sme hru. Súper odolával vďaka veľkej bojovnosti a obetavosti. Myslím si, že v tretej tretine nám chýbal kúsok šťastia, keby sme ho mali, získali by sme aspoň bod.“

Valerij Bragin (tréner CSKA): „Zápas sme dobre začali, vyšla nám prvá tretina. Bolo jasné, že súper si dostatočne v predchádzajúcich dňoch oddýchol a v ďalších dvoch tretinách to bolo pre nás náročné. Vydržali sme nápor domácich a z Bratislavy odchádzame s tromi bodmi.“

.

.

Nováčik Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) je momentálne v tabuľke Západnej konferencie na výbornom siedmom mieste. V 18 zápasoch nazbieral 25 bodov.

Jeden z najslávnejších a najúspešnejších ruských hokejových klubov – CSKA Moskva, bol založený ako armádny klub v roku 1946 a niesol názov CDKA, v období od 1952 – 1954 sa premenoval na CKSA a od roku 1955 – 1959 hrali hokejisti v dresoch s názvom CSK MO. Súčasný názov má od roku 1960.