Slovan prehral v Jekaterinburgu, pre nedisciplinovanosť odohral až 15 minút v oslabení

HC Slovan Bratislava

JEKATERINBURG 12. októbra (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava podľahli v Jekaterinburgu tímu miestneho Avtomobilistu 3:6 vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Domáci viedli od 2. min gólom Dmitrija Pestunova. V 13. min vyrovnal počas päťminútovej presilovej hry český útočník v drese „belasých“ Radek Smoleňák, no Jekaterinburg po prvom dejstve viedol zásluhou obrancu Nikolaja Timašova. Po bezgólovej druhej tretine vyústila prevaha domácich v tretej časti do štyroch zásahov, v drese Bratislavčanov skórovali už len Ivan Švarný a Colby Genoway.

Hráčov jediného slovenského zástupcu v KHL pripravila o lepší výsledok aj nedisciplinovanosť – súperom „darovali“ deväť presilových hier, domáci zužitkovali tri. Slovan celkovo odohral v oslabení viac než 15 minút.

Slovan má v tejto sezóne na konte 6 víťazstiev a 15 prehier. V ostatných štyroch dueloch zvíťazil iba raz. V tabuľke Západnej konferencie patrí Slovanu 11. miesto, má 22 bodov. Na ôsmu pozíciu, ktorá zaručí účasť v play-off, má šesťbodové manko. V sobotu sa „belasí“ predstavia na ľade Traktoru Čeľabinsk (13.30 h SELČ).

KONTINENTÁLNA HOKEJOVÁ LIGA

Avtomobilist Jekaterinburg – HC Slovan Bratislava 6:3 (2:1, 0:0, 4:2)
Góly: 2. Pestunov (Beck, Kuľaš), 19. Timašov (Kuľaš), 43. Milovzorov (Paré, Trjamkin), 46. Garejev (Michnov, Torčeňuk), 52. Česalin (Pestunov), 59. Garejev – 13. Smoleňák (Z. Boychuk, Colby Genoway), 49. Švarný (T. Voráček, J. Mikúš), 57. Colby Genoway
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: 11. Vasilievskij (Jekaterinburg) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman, Oskirko – Biťukov, Semečkov (všetci Rus.), 4000 divákov

Jekaterinburg: Jakub Kovář – Timašov, Kuľaš, Vasilievskij, Triamkin, Jegoršev, ČAJKOVSKÝ, Sevosťanov – King, Chripunov, Simakov – Krikunov, Paré, Milovzorov – Garejev, Torčeňuk, Michnov – Česalin, Pestunov, Beck – Obidin
Slovan: Mazanec – Ebert, Després, Meszároš, Barker, T. Voráček, Švarný, Bačik – Řepík, Viedenský, L. Kašpar – Buchtele, J. Mikúš, Smoleňák – Colby Genoway, T. Hrnka, Z. Boychuk – Skalický, Sádecký, A. Šťastný