Slovan proti Barysu Astana najskôr viedol, súper nakoniec využil presilovky a vyhral

Slovan - Nižnekamsk
  • aktualizované 1. novembra, 18:18

ASTANA 1. novembra (WebNoviny.sk) – Hráči Slovana Bratislava neuspeli v stredajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Barysu Astana, domácim podľahli 2:5. Zverenci bieloruského kouča Eduarda Zankovca v stredu absolvovali prvý súboj na štvorzápasovom tripe na klziskách súperov.

Slovan začal v Astane veľmi dobre a už v úvode tretej minúty sa ujal vedenia zásluhou obrancu Nicka Eberta, ktorý z pravého kruhu prestrelil brankára Henrika Karlssona. Radosť hostí však trvala iba 40 sekúnd, keďže vzápätí na 1:1 vyrovnal Nigel Dawes.

Dawes skompletizoval hetrik

Slovan opäť získal najtesnejší náskok v 10. minúte, prečíslenie tretieho bratislavského útoku zakončil gólom Andrej Šťastný. V ďalšom priebehu prvej tretiny „belasí“ nevyužili dve presilovky. Od úvodu druhej časti sa obraz hry zmenil – na trestnej lavici sa striedali hráči Slovana a presilovky domáci trestali.

V 27. min v početnej výhode vyrovnal Linden Vey na 2:2, Roman Starčenko poslal Barys do vedenia presným zásahom 41 sekúnd pred druhou sirénou. Na začiatku III. tretiny prišli ďalšie vylúčenia hráčov Slovana a dva presilovkové góly domácich v rozpätí sedemnástich sekúnd v podaní Nigela Dawesa, ktorý tak skompletizoval hetrik.

Z ôsmich zápasov zvíťazil iba raz

Slovan Bratislava má v tejto sezóne na konte 7 víťazstiev a 21 prehier, v ostatných ôsmich dueloch zvíťazil iba raz. V tabuľke Západnej konferencie patrí Slovanu 12. miesto s 25 bodmi.

Na ôsmu pozíciu, ktorá zaručí účasť v play-off, má štrnásťbodové manko. Nasledujúci zápas čaká „belasých“ v piatok 3. novembra, predstavia sa na ľade Jugry Chanty-Mansijsk.

KHL

• streda:

Barys Astana – Slovan Bratislava 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Góly: 3. Dawes (St. Pierre), 27. Vey (Dietz), 40. Starčenko (Southorn), 44. Dawes (St. Pierre), 44. Dawes (Vey) – 3. Ebert (Colby Genoway), 10. A. Šťastný (Skalický, Ščerbatov)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gusev, Kulakov – Šalagin, Šišlo, 6373 divákov

Astana: H. Karlsson – Dietz, Dallmann, Southorn, Semionov, Lipin, Polochov, Orechov, Savčenko – Vey, Dawes, St. Pierre – Starčenko, Žajlauov, Gurkov – Puškariov, Markelov, Ševčenko – Akoľzin, Lichotnikov, Sagadejev
Slovan: Mazanec – Ebert, Sersen, Després, Meszároš, T. Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Z. Boychuk, L. Kašpar – Colby Genoway, Viedenský, Buchtele – Skalický, A. Šťastný, Ščerbatov – Marek Sloboda, J. Mikúš, Sádecký

Hlas po zápase (zdroj: oficiálny web Slovana):
Eduard Zankovec (tréner Slovana): „Gratulujem Barysu k víťazstvu. V stredu nám ukázal svoju nesmiernu silu v presilovkách, dobre zahral aj oslabenia, v ktorých sme napriek niekoľkým príležitostiam neskórovali. Pozitívom bola naša hra od úvodu zápasu a v celej prvej tretine, kedy sme boli domácim vyrovnaným, ak nie lepším súperom.“