Slovan remizoval s Krasnodarom, hetrikom zahviezdil Vittek

Slovan remizoval v Európskej lige s Krasnodarom

BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali vo štvrtkovom odvetnom stretnutí 3. predkola Európskej ligy 2015/2016 s FK Krasnodar 3:3 (0:2), ale ich minulotýždňová prehra 0:2 na pôde súpera posunula do play-off ruský klub.

Hetrikom sa zaskvel útočník „belasých“ Róbert Vittek.

Obrazom: Slovan remizoval v Európskej lige s Krasnodarom

ŠK Slovan Bratislava (SR) – FK Krasnodar (Rus.) 3:3 (0:2) – prvý zápas 0:2, do play-off EL postúpil Krasnodar

Góly: 54., 60. a 77. Vittek – 8. a 12. Mamajev (prvý z pok. kopu), 90.+ Smolov (z pok. kopu), ŽK: 33. L. Peltier, 55. K. Mészáros – 58. Gazinskij, 72. Strandberg, rozhodoval: Sébastien Delferiére (Belg.), 2852 divákov

Slovan: Mucha – Gorosito, D. Hudák, Saláta, Podaný – Sekulič, M. González (81. Štefánik) – L. Peltier (46. K. Mészáros), Milinkovič, F. Kubík (72. F. Oršula) – Vittek

Krasnodar: Dikaň – Jedrzejczyk, R. Sigurdsson, A. Granqvist, Sergej Petrov – Gazinskij (64. Strandberg) – Laborde (78. Wánderson), Achmedov, Mamajev (46. Torbinskij), Smolov – Ari

Dušan Tittel (tréner Slovana): „V prvom rade blahoželám súperovi k postupu. Vedeli sme, že odveta bude ťažká, ale predstavovali sme si iný vývoj zápasu, nie prehrávať v 12. min 0:2. Bol to pre mužstvo veľký úder. Krasnodar dominoval, ale v prestávke sme chlapcov motivovali, aby nevešali hlavy a hrali akoby bolo 0:0. Strelili sme tri góly, nastrelili brvno, ďalšie príležitosti zmaril výborný brankár hostí. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať.“

Oleg Kononov (tréner Krasnodaru): „Vo futbale sú najdôležitejšie góly, my sme ich nastrieľali dosť. Slovan v druhom polčase zlepšil pohyb, vypracoval si príležitosti a tri z nich využil. S tým nie som spokojný, s hráčmi nás čakajú rozhovory.“

I. polčas

Domácim nevyšiel vstup do stretnutia. Už v 7. min si Smolov ukážkovo zasekol Gorosita, ktorý ho fauloval v šestnástke a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Mamajev – 0:1. Zakrátko mal tutovku na kopačke Ari, obišiel aj brankára Muchu, ale loptu z prázdnej bránky vykopol Hudák. V 12. min sa opäť tešili hostia, Smolov pripravil streleckú pozíciu Mamajevovi, ktorý vymietol pravý horný roh svätyne Bratislavčanov.

Hostia sa po druhom góle upokojili a do polčasovej prestávky predviedli niekoľko pekných akcií. Domáci mali dve nádejné príležitosti v 31. min. Najprv Hudák nedočiahol na Milinkovičov center z priameho kopu a o niekoľko sekúnd srbský legionár z hranice šestnástky vyprášil rukavice brankára Dikaňa. V závere prvej štyridsaťpäťminútovky sa k ďalším dvom streleckým pokusom dostal opäť Milinkovič, ale neuspel.

II. polčas

Po zmene strán sa o prvý vzruch postaral v 53. min Kubík, ktorého strelu vyrazil Dikaň. Z následného rohu hlavou znížil Vittek – 1:2. Útočník Slovana sa zaskvel aj v 60. min, keď po Gonzálezovom vysunutí zblízka prekonal gólmana hostí – 2:2. V 73. mohol Slovan dokonať obrat, strela Milinkoviča z priameho kopu však pristála na brvne hosťujúcej bránky. Podarilo sa to až v 77. min Vittekovi, ktorý bol na konci peknej kombinačnej akcie domácich – 3:2. Hostia vyrovnali v nadstavenom čase z ďalšieho pokutového kopu zásluhou Smolova.