Slovan v šlágri Tipsport ligy zdolal Košice, Nové Zámky otočili zápas v Budapešti

HOKEJ TL: Bratislava - Košice
Amatérske hokejové súťaže už sezónu nedohrajú. Pokračovať môže len Slovenská hokejová liga a Tipos Extraliga. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Hokejisti Košíc prvýkrát od 17. novembra 2019 nezískali v Tipsport lige 2019/2020 ani bod. Oceliari totiž v utorkovom predohrávanom súboji 47. kola prehrali na ľade Slovana Bratislava vysoko 1:6. Šnúra Košičanov trvala 16 zápasov.

Jediný gól hostí zaznamenal v 31. min Dávid Skokan, ktorý skorigoval na priebežných 1:2. Slovan sa ziskom troch bodov priblížil k svojmu utorkovému súperovi na rozdiel dvoch bodov, má však na svojom konte o jeden duel viac ako Košice.

Košice zostali na čele tabuľky s jednobodovým náskokom pred majstrovskou Banskou Bystricou a „barani“ odohrali o jeden zápas menej. Šesť utorkových gólov Slovana dosiahlo šesť rôznych strelcov – skóre otvoril Patrik Bačik, na 2:0 zvýšil Jakub Urbánek, tretí zásah pridal Tomáš Matoušek, štvrtý Milan Kytnár, piaty Radovan Bondra a šiesty v poslednej minúte duelu legionár Joe Basaraba.

V druhom utorkovom súboji sa dlho zdalo, že Nové Zámky zostanú bez bodu, no v Budapešti na ľade MAC vyrovnal 70 sekúnd pred treťou sirénou Václav Stupka a v extra päťminútovke zariadil triumf hostí Tomáš Pospíšil.

Tipsport liga 2019/2020 – základná časť – 47. kolo

• utorok

HC Slovan Bratislava – HC Košice 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
Góly: 23. Bačik (Puliš), 28. Urbánek (Kytnár, St. Pierre), 37. Matoušek (Sersen, Abdul), 55. Kytnár (Sersen, Basaraba), 56. R. Bondra (Šedivý), 60. Basaraba (R. Bondra) – 31. D. Skokan (Květoň)

Tipsport liga 2019/2020 – základná časť – 41. kolo

• utorok

MAC Budapešť (Maď.) – HC Mikron Nové Zámky 3:4 po predĺžení (0:0, 3:2, 0:1 – 0:1)
Góly: 26. Terbócs (Orban), 37. Bodó (McNally, Orban), 38. Orban (Bugár, Bodó) – 30. Hatala (Ordzovenský, Pospíšil), 40. Stupka (Ordzovenský), 59. Stupka (Hruška), 64. T. Pospíšil (Drtina, Stupka)