Slovan sa lúči s Európou, zbabral odvetu na ihrisku Jelgavy

ŠK Slovan Bratislava - FK Jelgava
Zľava: František Kubík z ŠK Slovan a Gints Freimanis z FK Jelgava počas futbalového zápasu 2. predkola prvého kola európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava (SR) - FK Jelgava (Lot.). Bratislava, 14. júl 2016. Foto: SITA/Marko Erd

JELGAVA 21. júla (WebNoviny.sk) – Futbalisti ŠK Slovan Bratislava nepostúpili do 3. predkola Európskej ligy 2016/2017. „Belasí“ prehrali 0:3 na pôde lotyšského mužstva FK Jelgava vo štvrtkovej odvete 2. predkola, minulotýždňové úvodné meranie síl na bratislavských Pasienkoch sa skončilo bezgólovou remízou. Jelgava si v ďalšej fáze zmeria sily s postupujúcim z dvojice Beitar Jeruzalem (Izr.) – Omonia Nikózia (Cyp.), pre Slovan sa skončilo účinkovanie v tohtosezónnej pohárovej Európe.

Hráči úradujúceho slovenského vicemajstra mali v prvom dejstve súboja v Jelgave loptu na svojich kopačkách častejšie než ich súperi, skóre však otvorili domáci – Glebs Kluškins v 27. min premenil pokutový kop. Tesne pred odchodom do šatní pohrdli veľkými príležitosťami Seydouba Soumah a František Kubík.

Na začiatku druhého polčasu schladil futbalistov Slovana presný zásah Borissa Bogdaškinsa. „Belasých“ zovrel ešte silnejší kŕč, smerom dopredu boli bezradní, čo v 82. min korunoval zahodenou tutovkou Mitchell Schet. Postup Jelgavy spečatil v 85. min aktívny Olegs Malašenoks. Záverečné minúty poznačila roztržka medzi hráčmi a vylúčenie domáceho stopéra Abdoulaya Dialla.

Prvé zápasy 3. predkola odohrajú 28. júla, odvety 4. augusta. Na postupujúcich z 3. predkola ešte čakajú pred bránami skupinovej fázy Európskej ligy súboje play-off (18. a 25. augusta).

Európska liga 2016/2017 – 2. predkolo – odveta – štvrtok – výsledok:
FK Jelgava (Lot.) – ŠK Slovan Bratislava (SR) 3:0 (1:0) – prvý zápas 0:0

– do 3. predkola postúpila Jelgava

Góly: 27. Kluškins (z pok. kopu), 48. Bogdaškins, 85. Malašenoks, ŽK: 42. Grigaravičius, 43. Malašenoks, 51. Freimanis, 78. Lazdinš – 14. Ligeon, 26. De Kamps, 77. Lásik, 78. Sekulič, 89. Priskin, ČK: 89. Diallo (Jelgava) za nešportové správanie, rozhodoval: K. Johnsen (Nór.), 1560 divákov

Jelgava: Ikstens – Freimanis, Savčenkovs, Diallo, Redjko – Bogdaškins, Lazdinš, Nakano, Grigaravičius (82. Kovalovs) – Kluškins (64. Osipovs), Malašenoks (90.+ Smirnovs)

Slovan: J. Mucha – Ligeon, Saláta, Sekulič, Burnet – Savičevič (72. Scott), De Kamps (72. Lásik) – Schet, Soumah, F. Kubík (50. Priskin) – Zreľák

Hlas (zdroj: oficiálny web Slovana Bratislava):

Nikodimos Papavasiliou (tréner Slovana Bratislava): „Je to pre nás veľmi zlý výsledok a celkovo zlý deň. Zápas sme si prehrali v prvom polčase, doplatili sme na nepremenené šance. Mali sme ich dosť na to, aby sme si zápas spravili ľahším, ale neskórovali sme. Namiesto toho išiel do vedenia súper. Naša reakcia po prvom góle bola neakceptovateľná. O tom sa budeme musieť s hráčmi veľmi vážne porozprávať. Niekto, kto nie je pripravený odovzdať v prospech Slovana sto percent a nedá do hry celé svoje srdce, nemôže mať v tomto tíme miesto. Máme oveľa lepšie mužstvo ako Jelgava, ale výkonom na ihrisku sme to, žiaľ, nepotvrdili.“