Slovan sa presunul na Faerské ostrovy, hráči boli pred zápasom LM otestovaní na COVID-19

FUTBAL FL: Bratislava - Trnava
Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Všetci členovia výpravy futbalového Slovana Bratislava po prílete na Faerské ostrovy mali negatívne výsledky testu na ochorenie COVID-19. Vedenie „belasých“ o tom informovalo na oficiálnom klubovom webe. ŠK Slovan sa v pondelok presunul na Faerské ostrovy, kde v stredu večer odohrá duel 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov 2020/2021 proti miestnemu tímu KÍ Klaksvík.

Aj v zmysle protokolu UEFA štandardne prebieha príprava na zajtrajší zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s KÍ Klaksvík,“ uvádza sa na webe Slovana. Prvé tri kvalifikačné kolá LM sa v tejto sezóne hrajú len na jeden zápas, víťaz stredajšieho súboja si počas nasledujúceho týždňa zmeria sily so švajčiarskym klubom Young Boys Bern na jeho pôde.

Na Faerské ostrovy cestovalo celkom 18 hráčov. Žiaden z nominovaných hráčov nehlásil akékoľvek zdravotné problémy či zranenia. Aj napriek neľahkému vývoju situácie v priebehu posledných dní sa maximálne koncentrujeme na stredajší zápas a urobíme maximum pre postup do ďalšieho kola,“ informoval Slovan.

V tíme Slovana sa po víkendovom ligovom súboji v Zlatých Moravciach objavili pozitívne testy na koronavírus, mali ho jeden hráč a jeden zamestnanec klubu. Obaja zostali na Slovensku a nachádzajú sa v izolácii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie KÍ KlaksvíkŠK Slovan Bratislava