Slovan sa víťazne naladil na Ligu majstrov, porazil Senicu

Futbalisti Slovana v generálke na Ligu majstrov zdolali Senicu
Hráč Slovana Erik Čikoš (hore) počas 6. kola Fortuna ligy 2014/2015 medzi ŠK Slovan Bratislava a FK Senica. Bratislava, 15. august 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 15. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti bratislavského Slovana sa víťazne naladili na stredajší domáci prvý duel play-off Ligy majstrov 2014/2015 proti BATE Borisov, keď v piatkovom zápase 6. kola Fortuna ligy zdolali Senicu rozdielom triedy 4:1.

Hrdinom stretnutia bol guinejský ofenzívny stredopoliar Seydouba Soumah, ktorý sa postaral o dva presné zásahy „belasých“ a v 72. min pri odchode z ihriska si užil veľký potlesk od domácich fanúšikov.

Za úradujúceho slovenského šampióna skórovali aj Karol Meszáros a Čech Pavel Fořt. Jediný zásah Senice si pripísal v minulej sezóne päťgólový strelec Jan Kalabiška. V drese víťazného tímu si odbil premiéru 22-ročný záložník Samuel Štefánik, odohral úvodných 45 minút.

Obrazom: „Belasí“ porazili Senicu 4:1

Banskobystričania dosiahli v šiestom stretnutí aktuálnej sezóny Fortuna ligy už štvrtý nerozhodný výsledok. Zverenci trénera Norberta Hrnčára remizovali v piatok na ihrisku Zlatých Moraviec 1:1. Pre ViOn je to tretia remíza v tomto ročníku.

Oba góly padli v prvom polčase. Za domácich sa presadil v 32. min Peter Orávik, ktorý premenil pokutový kop, nariadený po faule Petra Liptáka. Banskobystričania vyrovnali z rohového kopu o päť minút neskôr, keď sa hlavou presadil David Střihavka.

Futbal – Fortuna liga 2014/2015 – 6. kolo – piatok:
ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 4:1 (2:1)

Góly: 14. a 32. Soumah, 62. K. Mészáros, 69. Fořt – 40. Kalabiška, ŽK: 66. Chvátal (Senica), rozhodovali: Vlk – Weiss, E. Žákech, 1460 divákov

Slovan: D. Perniš – Čikoš, Gorosito, D. Hudák, Jablonský – Grendel – Žofčák, S. Štefánik (46. Lásik), Milinkovič (41. K. Mészáros) – Soumah (72. Halenár), Fořt

Senica: Šulla – Chvátal, P. Pavlík (78. Vitor Gava), Pillár, R. Mazáň – L. Opiela (72. D. Ventúra), Hušek (72. Komara) – Hlohovský, Piroska, Kalabiška – T. Majtán

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)

Góly: 32. Orávik (z pok. kopu) – 37. Střihavka, ŽK: 74. P. Sabo, 84. K. Pavelka – 31. P. Lipták, ČK: 88. K. Pavelka (Zlaté Moravce) za faul po druhej ŽK, rozhodovali: Šuniar – T. Somoláni, Petríček, 1200 divákov

Z. Moravce: P. Kováč – Pavlenda, Miloš Nikolič, Štrbák, Chren – P. Sabo, Orávik (46. J. Pilát), D. Djuričič, Charizopulos (64. K. Pavelka), R. Valenta – Peter Ďurica (80. Sukisa)

Banská Bystrica: P. Boroš – Banovič (89. Šovčík), De Vito, P. Vajda, Savič – B. Ľupták, P. Lipták, Šumský (86. M. Balko) – Střihavka, Peňaška, J. Dolný (58. Wojnar)