Slovan si v KHL pripísal ďalšiu tesnú prehru, v Kazani mu jeden gól nestačil

HOKEJ KHL: Bratislava - Kazaò

KAZAŇ 13. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali na ľade AK Bars Kazaň v utorkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) tesne 1:2.

Zverenci Vladimíra Országha sa pritom v 15. min dostali do vedenia, keď sa im podarilo gólovo presadiť počas vlastného oslabenia – Mário Lunter úspešne zakončil samostatný únik a aj s prispením brániaceho Alberta Jarullina prekonal Emila Garipova.

Ešte v prvej tretine vyrovnal Stanislav Galiev, ktorému priala aj šťastena, keď puk z jeho hokejky sa od masky brankára Jakuba Štepánka a následne od jeho betónu odrazil do bránky. Ten istý hráč skóroval aj v 34. min, ktorý premenil protiútok, ktorý vznikol po chybe Luntera. Slovan v závere tretej tretiny hral power-play, ale stav sa už nezmenil.

„Belasí“ si pripísali tretiu prehru po sebe. Jediný slovenský zástupca v KHL je po 28 odohraných zápasoch Západnej konferencie na 10. mieste so ziskom 20 bodov. Slovan sa najbližšie predstaví na ľade Nižnekamsku vo štvrtok 15. novembra o 17.00 h SEČ.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

• utorok

AK Bars Kazaň – HC Slovan Bratislava 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 18. Galiev (Popov, Tkačov), 34. Galiev (Tkačov) – 15. Lunter
Vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Fatejev, Kislov – Antonov, Maksimovskij (všetci Rus.), 6102 divákov

Kazaň: Garipov – Pedan, Postma, Markov, Jarullin, Batyršin, Ľamkin – Zaripov, Burmistrov, Azevedo – Popov, Galijev, Tkačov – Michejev, Lukojanov, Potapov – Gluchov, Klinkhammer, Svitov
Slovan: Štěpánek – É. Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, A. Jánošík, Baranov, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – Jeglič, M. Sukeľ, Lunter – Liška, C. Bailey, Rau – Sloboda, Chipchura, T. Hrnka