Slovan si v príprave poradil s Torpedom Nižnij Novgorod

HC Slovan - Spartak
Zľava: Hráči Slovana Roman Kukumberg a Michel Miklík počas prípravného hokejového stretnutia HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva. Bratislava, 1. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava zvíťazili 2:1 po predĺžení vo štvrtkovom prípravnom stretnutí účastníkov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Torpedom Nižnij Novgorod v Slovnaft aréne Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Rozhodujúci gól dal v 64. min Mário Bližňák.

„Belasí“ odohrajú ďalší zápas už v piatok 9. augusta, v prvom súboji predsezónnej súťaže European Trophy nastúpia proti rakúskemu tímu Viedeň Capitals.

HC Slovan Bratislava – Torpedo Nižnij Novgorod (Rus.) 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0) – dodatočné sam. nájazdy 1:2

Góly: 30. L. Hudáček (M. Daňo, Kukumberg), 64. Bližňák (Ölvecký) – 45. Krasnoslobodcev (Wolski)

Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre v polovici zápasu Libor Hudáček, ktorý zužitkoval prihrávku Marka Daňa. V úvode tretej tretiny hosťujúci Wolski našiel pred bránkou voľného Krasnoslobodceva, ktorý vyrovnal. Duel rozuzlilo predĺženie, Ölvecký v 64. min prihral do brejku Bližňákovi a ten rozhodol. V dodatočných samostatných nájazdoch zvíťazili hostia 2:1.