Slovan si vo Fortuna lige upevnil pozíciu lídra, Žilina a Trenčín triumfovali a Spartak prehral

Fortuna liga
Zľava: Marek Bakoš z Trnavy a Branislav Sluka zo Žiliny počas 8. kola jesennej časti futbalovej Fortuna ligy 2018/2019 medzi FC Spartak Trnava - MŠK Žilina. Trnava, 15. september 2018. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

BRATISLAVA 15. septembra (WebNoviny.sk) – Šláger sobotňajšieho 8. kola futbalovej Fortuna ligy 2018/2019 medzi Slovanom Bratislava a Dunajskou Stredou sa skončil tesným triumfom domáceho tímu 3:2 (2:0). Bratislavský klub si upevnil pozíciu lídra FL a vedie práve pred Dunajskou Stredou už s náskokom piatich bodov.

„Belasí“ viedli od 15. min gólom Mohu z priameho kopu, o štyri minúty neskôr zvýšil na 2:0 Andraž Šporar po spätnej prihrávke od Mohu. Keď v 73. min zvýšil kanonier Šporar trochu kurióznym gólom do prázdnej bránky súpera na 3:0, zdalo sa, že Slovan bez väčších problémov dotiahne zápas do víťazného konca.

V 76. min však skorigoval Vakoun Issouf Bayo a v 81. min za hostí skóroval aj Christián Herc, záver tak bol poriadne dramatický. V 89. min putoval pod sprchy po druhej ŽK útočník hostí Bayo, v piatej minúte nadstavenia zachránil tri body pre Slovan brankár Dominik Greif po nebezpečnom rohu súpera.

Trnavčan Malecký strelil premiérový gól

Futbalisti Spartaka Trnava sa na úvodné vystúpenie v Európskej lige proti Anderlechtu Brusel nenaladili ideálne, v súboji ostatných dvoch majstrov prehrali doma 1:2 so Žilinou.

Tréner Trnavy Radoslav Látal pred štvrtkovým úvodným vystúpením v Európskej lige nechal oddychovať niektoré opory a zápas mal dlho ospalé tempo. Prvú strelu do priestoru medzi žrďami vyslal až v 66. min Žilinčan Ivan Díaz. Lenže už o dve minúty sa po čiare uvoľnil Erik Grendel a ideálne prihral na premiérový gól novej trnavskej akvizícii Poliakovi Patrykovi Maleckému.

„Žlto-zelení“ nepriaznivý stav otočili aj s riadnou dávkou šťastia, v 77. min centroval do šestnástky Benson Anang a Andrej Kadlec nasmeroval loptu do vlastnej siete – 1:1.

Víťazný gól strelil Michal Škvarka, ktorého pokus sa obtrel o Martina Tótha. Žilina pokračuje v úspešnom ťažení proti Trnave, naposledy MŠK neuspel proti „andelom“ v apríli 2016.

Druhá prehra Senice za sebou

Futbalisti Trenčína zvíťazili na pôde Senice 2:0 a v tabuľke súťaže sa posunuli na tretie miesto za vedúce duo Slovan Bratislava a Dunajská Streda.

O bezgólovom prvom polčase sa Trenčania ujali vedenia v 56. min presným zásahom Čatakoviča, ktorý za brankára Tabordu poslal od žrde odrazenú hlavičku Sleegersa.

O osem minút neskôr pridal gólovú poistku kanonier Mance a hostia si už do konca stretnutia ustrážili náskok a zisk troch bodov. Senica si pripísala druhú prehru za sebou a patrí jej predposledná 11. priečka fortunaligovej tabuľky.

Tri body do Serede

Futbalisti Serede získali všetky tri body za víťazstvo 2:1 nad Michalovcami. Duel v Nitre lepšie rozohrali Zemplínčania, ktorí od 14. min viedli gólom I. Žofčáka z pokutového kopu. Hneď po prestávke vyrovnal domáci Gatarič.

Sereď hrala od 70. min bez vylúčeného Moronga, ten putoval pod sprchy po druhej žltej karte. Michalovčania „presilovku“ nevyužili a tesne pred koncom za to pykali – Gatariča neubránil hosťujúci stopér Kavka a chorvátsky futbalista v službách Serede z uhla prekonal aj brankára Kiru.

Nováčikovi FL zo Serede patrí po sobote siedma priečka fortunaligovej tabuľky, Michalovčania sú naďalej poslední.

Švec sa postaral o remízu s Ružomberkom

Futbalisti Zlatých Moraviec hrali nerozhodne 1:1 s Ružomberkom. Obdiva góly padli v druhom polčase. Hostia z Liptova sa ujali vedenia, keď sa presadil macedónsky stredopoliar Tihomir Kostadinov. O vyrovnanie sa postaral striedajúci Jakub Švec. Zlaté Moravce-Vráble si v tejto sezóne pripísali premiérovú remízu.

Futbalisti Podbrezovej zvíťazili 3:2 nad Nitrou v sobotňajšom zápase 8. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. Nitrania sa ujali vedenia zásluhou Tomáša Vestenického z pokutového kopu, „železiari“ však ešte do polčasovej prestávky otočili nepriaznivý stav.

Postarali sa o to Dávid Leško a Michal Obročník. Po zmene strán Nitra vyrovnala vďaka Abdulrahmanovi Taiwovi, no zápas napokon rozhodol iný striedajúci hráč.

Poľský legionár v drese Podbrezovej Jakub Wiezik najprv zariadil obe žlté karty pre obrancu hostí Pavla Farkaša a napokon po rohovom kope hlavičkoval do nitrianskej siete.

Fortuna liga 2018/2019 – 8. kolo

•  sobota:

ŠK Slovan Bratislava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:0)
Góly: 19. a 73. Šporar, 15. Moha – 76. Bayo, 81. Herc, ŽK: 89. De Kamps – 21. Kalmár, 31. E. Davis, 82. Bayo, ČK: 89. Bayo (Dunajská Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Sedlák – Benko, Bobko

Slovan: Greif – Apau, Saláta, Bajrič, Rundič (59. Laczkó) – Nono, De Kamps – Čavrič (74. V. Savičevič), Dražič (90.+ Hološko), Moha – Šporar
Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, T. Huk, E. Davis – Kalmár, M. Vida (84. S. Koné) – Pačinda (72. Tretiakov), Herc, K. Vida (60. Divkovič) – Bayo

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 1:2 (0:0)
Góly: 68. Malecki – 77. A. Kadlec, 84. Škvarka, ŽK: 28. Martin Tóth – 38. Kaša, rozhodovali: Pavlík – D. Hrčka, Bednár, 5583 divákov

Trnava: Chudý – A. Kadlec, Martin Tóth, Godál, Čonka – Kulhánek – Malecki, E. Grendel (78. Ghorbani), Rada – Marek Bakoš, Schirtladze (55. Miesenböck)
Žilina: D. Holec – Anang, Kaša, Králik, B. Sluka – I. Díaz – Škvarka (88. Pečovský), Fazlagič, Káčer – M. Tomič (77. Holúbek), Boženík (71. Balaj)

FK Senica – AS Trenčín 0:2 (0:0)
Góly: 56. Čatakovič, 64. Antonio Mance, ŽK: 49. R. Dias – 27. Yem, 39. El Mahdioui, 78. Corryn, rozhodovali: P. Hrčka – Slyško, Galo

Senica: Taborda – J. Herrera, Otrísal, R. Dias, Krč (68. Solano) – Deretti, Asmah, Ségbé Azankpo, Tešija (57. Zezinho) – Petshi, Castaňeda
Trenčín: Šemrinec – Yem (63. M. Šulek), Paur, Kleščík, Skovajsa – El Mahdioui – Bukari, Sleegers (77. Corryn), Ubbink – Čatakovič (83. Zubairu), Antonio Mance

ŠKF iClinic Sereď – MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1) – hralo sa v Nitre
Góly: 48. a 89. Gatarič – 14. I. Žofčák (z pok. kopu), ŽK: 13. Nwolokor, 61. Morong – 33. I. Žofčák, 64. Ch. Diarra, ČK: 70. Morong (Sereď) po druhej ŽK, rozhodovali: Očenáš – Pozor, Žákech, 308 divákov

Sereď: Nwolokor – Sus, Djiby Ba, Ľ. Michalík, T. Hučko (28. Mečiar) – Adekuoroye – Ľ. Ulrich (82. Subotič), Ventúra, Pankaričan (76. Richnák), Gatarič – Morong
Michalovce: Kira – Rota, Kavka, J. Carrillo, Vojtko – Turik – Vaščák (61. Ch. Diarra), I. Žofčák, Regáli, P. Kolesár (75. Harutjunjan) – Kurminowski (61. Sulley)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
Góly: 67. J. Švec – 55. T. Kostadinov, ŽK: 65. Banovič, 78. Casado – 48. Kunca, rozhodovali: Smolák – Ádám, F. Ferenc

Zlaté Moravce-Vráble: M. Krnáč – Čögley, Banovič, Karlík, Chren – Casado (81. Richtárech) – Orávik, Ďubek (60. J. Švec), Ewerton Paixao da Silva, Brašeň – Duga (60. Ľ. Urgela)
Ružomberok: Macík – Jonec, M. Kochan (76. Qose), Twardzik, Madleňák – E. Daniel, D. Takáč (90. M. Kmeť), T. Kostadinov (80. Gerec), Gál-Andrezly – Kunca – Tandir

FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra 3:2 (2:1)
Góly: 23. D. Leško, 28. Obročník, 84. Wiezik – 18. T. Vestenický (z pok. kopu), 64. Abdulrahman Taiwo, ŽK: 50. D. Leško, 58. M. Kuciak, 63. Viazanko – 52. R. Križan, 71. Pavol Farkaš, ČK: 84. Pavol Farkaš (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: I. Kružliak – T. Somoláni, E. Weiss, 1128 divákov

Podbrezová: M. Kuciak – Viazanko, M. Baran, M. Bartoš, Matúš Turňa – Obročník – Bernadina (68. Wiezik), Edge (46. J. Sedláček), D. Leško, Breznaník (90.+ Lepieš) – Matúš Mikuš
Nitra: Hroššo – Chobot (79. Machovec), R. Križan, Pavol Farkaš, J. Chovanec – T. Kóňa (90.+ Kotrík), Šimončič – Charizopulos, A. Fábry, Čeredničenko (53. Abdulrahman Taiwo) – T. Vestenický

Viac k osobe Andraž ŠporarAndrej KadlecAntonio ManceErik GrendelMarek BakošMatúš TurňaPavol FarkašRadoslav LátalVakoun Issouf Bayo
Firmy a inštitúcie AS TrenčínFC Spartak TrnavaMFK RužomberokŠK Slovan Bratislava