Slovan strelil šesť gólov, Dunajská Streda prekvapila a Michalovce vo Fortuna lige prehrali

Fortuna liga, FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠKF iClinic Sereď
Zľava vpredu: Lukáš Čmelík z FK DAC 1904 Dunajská Streda a Tomáš Hučko z ŠKF iClinic Sereď počas futbalového zápasu 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy 2018/2019 v skupine o titul medzi medzi FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠKF iClinic Sereď. Bratislava, 11. máj 2019. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 11. mája (WebNoviny.sk) – V sobotňajších zápasoch najvyššej slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2018/2019, v skupine o titul sa v 8. kole zrodili tri výhry, pričom najvyšší triumf dosiahol ŠK Slovan Bratislava.

Komfortný náskok

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava pri príležitosti oslavy storočnice klubu na Tehelnom poli zvíťazili nad MŠK Žilina 6:2. Zverenci Martina Ševelu sa ujali vedenia už v 3. min stretnutia, keď sa presadil Andraž Šporar.

„Belasí“ si ešte do polčasovej prestávky utvorili komfortný náskok, v 32. min skóroval Dávid Holman a v 43. min gólmana hostí prekonal Dejan Dražič. „Šošonom“ sa síce podarilo odpovedať po piatich minútach druhého polčasu zásahom Martina Gamboša, v 58. min však domácim trojgólové vedenie prinavrátil Šporar.

Hostia opäť odpovedali gólom Kristiána Valla v 74. min, o 6 min neskôr však lobom spoza šestnástky svoj hetrik skompletizoval kapitán Slovana Andraž Šporar, ktorý si na líderskej pozícii v poradí v poradí kanonierov vylepšil svoje konto na 26 presných zásahov.

Cenné tri body

Skóre stretnutie v 83. min spečatil Rharsalla Moha. Žilina v sobotu nezískala cenné body v boji o tretiu pozíciu v ligovej tabuľke, ktorá zaručuje účasť v pohárovej Európe. Dve kolá pred koncom má na tretí Ružomberok manko 2 body, Liptáci však majú zápas k dobru.

Futbalisti Ružomberka zvíťazili na pôde Michaloviec 3:0. Liptáci sa vedenia ujali v 31. min, keď nariadený pokutový kop po faule Josého Carrilla premenil Kristi Qose. Hostia zvýšili svoje vedenie v 52. min, keď sa presadil Štefan Gerec.

V 80. min skóre stretnutia už len spečatil Peter Gál-Andrezly. Ružomberok si do tabuľky pripísal cenné tri body v boji o tretiu pozíciu v ligovej tabuľke, ktorá zaručuje účasť v pohárovej Európe. Po sobotňajšom zaváhaní Žiliny na pôde Slovana (2:6) má dve kolá pred koncom nadstavbovej časti pred „šošonmi“ päťbodový náskok.

Ulrichova poistka

V sobotňajšom stretnutí  sa v Dunajskej Strede zrodilo prekvapenie. Domáce mužstvo FC DAC 1904 podľahlo na svojom štadióne nováčikovi ŠKF iClinic Sereď 3:4. Hostia si už v I. polčase vypracovali dvojgólový náskok.

Dunajskostredčania po zmene strán znížili na 2:3, ale v nadstavenom čase prišla Ulrichova poistka. Následne strelil svoj druhý gól v zápase K. Vida, ale DAC už nezostal čas na vyrovnanie.

Fortuna liga 2018/2019 – skupina o titul – 8. kolo

• sobota

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 6:2 (3:0)
Góly: 3., 58. a 80. Šporar, 32. Holman, 43. Dražič, 83. Moha – 50. Gamboš, 74. K. Vallo, ŽK: 52. Holman, 82. Ljubičič (obaja Slovan), rozhodovali: Glova – E. Weiss, Bobko, 12 533 divákov

Slovan Bratislava: Greif – Medveděv (10. Apau), Guzmics, Bajrič, Suchockij – Ljubičič – Holman (69. Nono), Dražič – Čavrič (75. D. Strelec), Šporar, Moha
Žilina: D. Holec – Anang, Kaša, Králik, B. Sluka – Škvarka, Myslovič (84. J. Bernát), I. Díaz – Gamboš, Boženík (74. F. Balaj), J. Mihalík (67. K. Vallo)

Hlasy po zápase:

Martin Ševela (tréner Slovana): „Začali sme šťastným gólom, odvážnym však šťastie praje. Bez pochýb sme videli krásne presné zásahy na obidvoch stranách. Bol to rozdiel oproti predošlým zápasom, v ktorých nám chýbala žiadostivosť. Šporar sa v predchádzajúcich dueloch strelecky trápil, teraz sa však konečne nadýchol. Urobíme všetko pre to, aby sa mu podarilo zaznamenať strelecký rekord súťaže. V prvom rade som však rád, že storočnicu môžeme osláviť takýmto spôsobom.“

Andraž Šporar (útočník Slovana, autor hetriku): „Vždy sa koncentrujem a robím všetko na tréningoch, čo sa potom zíde na zápasy. Podarilo sa mi dať prvý gól na novom Tehelnom poli a prvý hetrik. Som za to nesmierne šťastný. Hetrikovú loptu si určite nechám.“

Jaroslav Kentoš (tréner Žiliny): „Z nášho pohľadu sme zápas začali individuálnou chybou a súpera sme posadili na koňa. Celá stratégia sa nám potom zrútila. Síce sme boli aktívnejší na lopte, no Slovan si strážil strednú vlnu, vyrážal do protiútokov, my sme hrali bez šancí. Výsledok je pre nás dosť krutý, lebo druhý polčas sme začali aktívnejšie, no mali sme problémy s rýchlymi protiútokmi. Naša hra v obrane bola veľmi zlá, prejavili sa všetky naše slabiny.“

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok 0:3 (0:1)
Góly: 31. Qose (z pok. kopu), 53. Gerec, 83. Gál-Andrezly, ŽK: 30. J. Carrillo, 36. Grič (obaja Michalovce), rozhodovali: Ochotnický – Roszbeck, Borsányi, 873 divákov

Michalovce: Kira – Špiriak, Grič, J. Carrillo (46. Mitrano), D. Petro (68. Kountouriotis) – Turik – Ch. Diarra, Mavretič, I. Žofčák, Kolesár – Zacharkiv (58. Tounkara)
Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Jonec, Madleňák – Qose, Takáč – Kostadinov (80. M. Kmeť), Mustedanagič, Gál-Andrezly (87. Jedinák) – Gerec (90. Bobček)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠKF iClinic Sereď 3:4 (1:3)
Góly: 18. a 90.+ K. Vida, 56. E. Davis – 1. a 13. Špehar, 43. Lačný, 90.+ Ľ. Ulrich, ŽK: 71. Šatka, 75. Čmelík – 35. Baéz, rozhodovali: M. Čiernik – Hrmo, Poláček, 9564 divákov

Dunajská Streda: Kucz – Rodolfo (81. Bilenkyj), T. Huk, Šatka, E. Davis – Herc (46. Kalmár), Bednár (46. M. Vida), Ronan – K. Vida, Divkovič, Čmelík
Sereď: Nwolokor – Sus, Ľ. Michalík, T. Ba, T. Hučko – Baéz (81. Adekuoroye), Bilas – Morong, Špehar, Iván (77. Ľ. Ulrich) – Lačný

Firmy a inštitúcie FC DAC 1904 Dunajská StredaMFK RužomberokŠK Slovan Bratislava