Slovan tesne prehral v Čeľabinsku, o víťazný gól pre Traktor sa postaral Kručinin

Slovan_Traktor

ČEĽABINSK 14. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom dueli KHL na ľade Traktoru Čeľabinsk 1:2. Pre zverencov trénera Eduarda Zankovca ide o druhú prehru po sebe, vo štvrtok nestačili ani na Jekaterinburg.

Domáci sa dostali do vedenia v 15. min, keď sa v presilovej hre presadil Richard Gynge. Slovan odpovedal o dve minúty neskôr tiež v početnej prevahe, úspešným strelcom bol Marek Viedenský, pre ktorého to bol siedmy gól v sezóne.

O víťazný presný zásah pre Traktor sa postaral v 26. min Alexej Kručinin, keď spomedzi kruhov prestrelil Jakuba Štěpánka. Slovanisti sa v záverečnej tretine síce snažili o vyrovnanie, ale súper ich dobrou defenzívnou hrou nepustil k vážnejším príležitostiam.

Slovan Bratislava má v tejto sezóne na konte 6 víťazstiev a 16 prehier. V ostatných piatich dueloch zvíťazil iba raz. V tabuľke Západnej konferencie patrí Slovanu 11. miesto, má 22 bodov. Na ôsmu pozíciu, ktorá zaručí účasť v play-off, má deväťbodové manko. V pondelok sa „belasí“ od 16.00 h SELČ predstavia na ľade Metallurgu Magnitogorsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

• sobota

Traktor Čeľabinsk – HC Slovan Bratislava 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 15. Gynge (Szczechura, Poľgalov), 26. Kručinin (Mamajev) – 17. Viedenský (L. Kašpar)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bukin, Ansons – Biťukov, Semečkov, 7200 divákov

Čeľabinsk: Francouz – A. Petrov, Kirill Koľcov, Višnevskij, Bailen, Mamajev, Borodkin, Nikitin – Jakuceňa, Rybakov, Černikov – Šarov, Szczechura, Gynge – Kručinin, Polygalov, Penkovskij – Kokujov, Šipin, Gubarev
Slovan: Štěpánek – Ebert, Després, Meszároš, Bačík, T. Voráček, Švarný, Barker – Colby Genoway, T. Hrnka, Z. Boychuk – Buchtele, J. Mikúš, Smoleňák – Řepík, Viedenský, L. Kašpar – Skalický, Sádecký, A. Šťastný