Slovan tesne zvíťazil v Michalovciach, je bližšie k pohárovému finále

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava
Zľava: Tomáš Kóňa z ŠK Slovan Bratislava a Igor Žofčák z MFK Zemplín Michalovce počas prvého semifinále Slovnaft Cupu medzi MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava. Michalovce, 4. apríl 2017. Foto: SITA/Viktor Zamborský

MICHALOVCE 4. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalový Slovan Bratislava zvíťazil nad domácimi Michalovcami 2:1 v utorňajšom prvom zápase semifinále Slovnaft Cupu a pred budúcotýždňovou odvetou je bližšie k postupu do finále slovenskej pohárovej súťaže.

Skóre otvoril v 5. min za „belasých“ maďarský útočník Tamás Priskin, štyri minúty pred koncom prvého polčasu vyrovnal grécky stredopoliar Anastasios Dimitriadis. O víťazstve hostí rozhodol v 55. min Seydouba Soumah. Odvetný duel je na programe v utorok 11. apríla o 18.30 h na bratislavských Pasienkoch.

Slovnaft Cup 2016/2017

semifinále – prvý zápas – utorok (hrá sa na odvetu):

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)
Góly: 41. Dimitriadis – 5. Priskin, 55. Soumah, ŽK: 56. I. Žofčák, 66. Dimitriadis – 69. Saláta, 87. Vittek, rozhodovali: Glova – Vorel, Tomčík, 1895 divákov

Michalovce: M. Kira – T. Sedlák, P. Kavka, Sipľak, Šimčák – Qose – I. Žofčák, S. Danko (62. Serečin), Dimitriadis, Koscelník – Kushta (60. Bragin)
Slovan: J. Mucha – B. Sekulič, Saláta, Rundič, F. Kubík – V. Savičevič, T. Kóňa – Schet (60. F. Oršula), Soumah (79. Vittek), Priskin – Čavrič (69. De Sa)