Slovan ukončil sériu prehier, Jokeritu zrazil víťazné ego

HC Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki
Útočník Slovana Bratislava Václav Nedorost prekonáva brankára Jokeritu Helsinki Henrika Karlssona počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 6. január 2016. Foto: SITA/Marko Erd

HELSINKI 8. decembra (WebNoviny.sk) – Hráči HC Slovan Bratislava sa po piatich prehrách v sérii dočkali vo štvrtok víťazstva v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Zraneniami sužovaný Slovan, ktorý predtým naposledy zvíťazil 24. novembra v Nižnom Novgorode (4:1), tentoraz uspel na ľade Jokeritu Helsinki 3:1. Jokerit padol po piatich predchádzajúcich víťazstvách.

„Belasí“ udreli v závere prvej tretiny, Žiga Jeglič otvoril skóre. Slovinský legionár pridal v 27. min druhý presný zásah hostí, o dve minúty znížil Jesse Joensuu na rozdiel jedného gólu. Štrnásť sekúnd pred koncom druhej časti strelil tretí gól Slovana Patrik Lušňák. Tlak Jokeritu v tretej tretine priniesol len jeden neuznaný zásah Olivera Lauridsena v 47. min.

Slovanu v okamihu dosiahnutia víťazstva patrila 11. priečka v tabuľke Západnej konferencie, ešte vo štvrtok môže „belasých“ predstihnúť Medveščak Záhreb. Slovan odohral 39 zápasov, vybojoval 46 bodov. Na ôsme miesto, ktoré zaručí účasť v play-off, má výrazné 14-bodové manko. Bratislavčania sa najbližšie predstavia v sobotu v lotyšskej Rige, o 16.00 h SEČ si zmerajú sily s miestnym Dinamom.

Kontinentálna hokejová liga – štvrtkový výsledok:

Jokerit Helsinki – HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 29. Joensuu (Gymer, M. Niemi) – 18. Jeglič (Kundrátek), 27. Jeglič (Chipchura, Lušňák), 40. Lušňák (Chipchura)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sidorenko, Soin – Deďuľa, Goľak (všetci Rus.), 8689 divákov

Jokerit: Zapolski – J. Jensen, Lauridsen, Lajunen, Jaakola, Rissanen, Kulda, Jalvanti – Jormakka, P. Regin, Joensuu – Salminen, Hishon, Huhtala – Pihlström, M. Niemi, Gymer – Anttila, Mäki, Marjamäki

Slovan: Pogge – Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Bačík, M. Rosandič, Luža, Marek Ďaloga – Cheechoo, Taffe, T. Kopecký – Jeglič, Chipchura, Lušňák – Michal Hlinka, Halama, S. Petráš – Pätoprstý, J. Šiška, Vopelka

Metallurg Magnitogorsk – Admiral Vladivostok 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Góly: 15. Osala, 39. Jan Kovář, 49. Filippi, 59. A. Siomin, 60. Timkin – 13. Kazakov, 24. V. Alexandrov, 32. Gorškov

Salavat Julajev Ufa – Červená hviezda Kchun-lun 4:5 po sam. nájazdoch (2:2, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 16. Kaprizov, 20. Paršin, 37. Loginov, 58. Kuľaš – 10. Jalasvaara, 18. Sallinen (M. BAKOŠ), 23. Rau, 26. M. BAKOŠ, rozhodujúci sam. nájazd M. BAKOŠ

Traktor Čeľabinsk – Amur Chabarovsk 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 18. D. Roy, 39. Kirill Koľcov, 59. Jakuceňa – 42. V. Popov

Severstaľ Čerepovec – Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 40. a 43. Mons, 44. Vovčenko – 29. Gavrikov, 59. Polunin

Torpedo Nižnij Novgorod – Lada Togliatti 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 18. McMillan, rozhodujúci sam. nájazd Norman – 49. Bočarov

CSKA Moskva – Viťaz Podoľsk 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 9. K. Petrov, 19. Andronov, 40. Scott, 53. Košelev, 55. Mamin – 36. A. Nikulin, 55. Kopejkin

HK Soči – Ak Bars Kazaň 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 14. A. Kosticyn – 6. A. Svitov, 39. Malychin

SKA Petrohrad – Dinamo Moskva 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 20. Šipačov, rozhodujúci sam. nájazd Kovaľčuk – 50. A. Fiodorov

Spartak Moskva – Neftechimik Nižnekamsk 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 4. Glazačev, 60. I. Mirnov, 60. Stoa – 44. Gynge

Dinamo Riga – Medveščak Záhreb 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Galiardi, 34. Lessio, 52. Paré, 54. Butler

Hlas (zdroj: web Slovana):

Miloš Říha (tréner Slovana): „Prvá tretina bola z našej strany neuveriteľná, mohli sme viesť vyšším rozdielom. S takým mužstvom, s akým sme hrali, sme dnes podali, myslím si, najlepší výkon vonku v tejto sezóne. Všetci hráči podali kvalitný, disciplinovaný a taktický výkon. Musím ich pochváliť, som na nich hrdý.“