HC Slovan Bratislava v KHL otočil zápas proti Omsku, v predĺžení rozhodol Lamper

HOKEJ KHL: Bratislava - Kchun lun
Zľava: Jeff Taffe z HC Slovan Bratislava a Zach Yuen z Červenej hviezdy Kchun-lun počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Červená hviezda Kchun-lun. Bratislava, 5. január 2017. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BALAŠICHA 11. októbra (WebNoviny.sk) – Hráči HC Slovan Bratislava si pripísali len piate víťazstvo v sedemnástom zápase základnej časti v aktuálnej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), keď na ľade v Balašiche zdolali Avangard Omsk 3:2 po predĺžení.

Slovenský tím začal aktívne, ale už v 4. min inkasoval od Krisa Versteega, ktorý nechytateľne tečoval strelu od modrej čiary. Hostia na to rýchlo zareagovali presným zásahom Mária Luntera, ale pri vylúčení Kyla Chipchuru sa neubránili tlaku „jastrabov“.

Necelé dve minúty pred úvodnou prestávku prekonal Mareka Čiliaka delovkou obranca Maxim Čudinov. Dlho to vyzeralo tak, že zverenci kanadského trénera Boba Hartleyho kráčajú za dva bodmi, ale záver stretnutia nezvládli. V tretej tretine pri hre bez brankára najskôr vyrovnal český útočník Michal Řepík a v predĺžení rozhodol o úspechu hostí Patrik Lamper.

Slovan sa najbližšie predstaví na domácom ľade v Bratislave, kde v nedeľu 14. októbra od 17.00 h nastúpi proti čínskej Červenej hviezde Kchun-lun. „Belasí“ figurujú aktuálne na predposlednom 11. mieste Západnej konferencie so ziskom 12 bodov.

Kontinentálna hokejová liga

• štvrtok

Avangard Omsk – HC Slovan Bratislava 2:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 4. Versteeg (Franson, K. Petrov), 19. Čudinov (K. Versteeg) – 8. M. Lunter (M. Sukeľ, Lamper), 59. Řepík (É. Gelinas, Bailey), 63. P. Lamper (Červený)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus,), Ansons (Lot.) – Parikov, Golovľov (obaja Rus.), 4301 divákov

Omsk: Murygin – Pokka, J. Medvedev, Čudinov, Jemelin, Franson, Martynov – Michejev, Zernov, Širokov – Manukian, Semionov, Talbot – Galimov, Fisenko, Košelev – K. Petrov, Desharnais, K. Versteeg
Slovan: Čiliak – É. Gélinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, A. Jánošík, Bačík, Švarný – Řepík, Taffe, Virta – Liška, M. Sukeľ, Červený – P. Lamper, Bailey, M. Lunter – Baranov, Chipchura, Rau