Slovan prehral v KHL jedenásty zápas za sebou, Petrohrad po zlom začiatku dominoval

Marek Čiliak
Brankár Marek Čiliak v drese HC Slovan Bratislava. Foto: archívne, SITA/Marek Medňanský.

PETROHRAD 18. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v utorňajšom dueli KHL na ľade SKA Petrohrad v pomere 4:1. Skóre pritom otvoril peknou strelou do vinkľa Matúš Sukeľ v deviatej minúte stretnutia, už o 33 sekúnd neskôr však vyrovnal po samostatnom úniku Nail Jakupov.

V druhej tretine sa o obrat favorizovaného Petrohradu postarali postupne Sergej Plotnikov a Nikolaj Prochorkin. Prehru „belasých“ proti SKA dokonal v 50. minúte stretnutia presným zásahom v presilovej hre Nikita Gusev.

Zverenci Vladimíra Országha nevyhrali už v jedenástich meraniach síl v sérii a v tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí posledná 12. pozícia. Petrohrad je so 61 bodmi na priebežnej druhej priečke.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

SKA Petrohrad – HC Slovan Bratislava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 10. Jakupov (Koskiranta), 24. Plotnikov (Daciuk, Tichonov), 36. Prochorkin (Zub, Gusev), 50. Gusev (Prochorkin) – 9. M. Sukeľ (Grman, Klok)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Birin, Judakov – Galimov, Stroganov

Petrohrad: Hellberg – Belov, Zub, Hersley, Chafizullin, Zubarev, Rundblad, Rukavišnikov – Plotnikov, Daciuk, Tichonov – Karpov, Prochorkin, Gusev – Barabanov, Byvaľcev, Kručinin – O. Li, Koskiranta, Jakupov – Maľcev
Slovan: Čiliak – É. Gélinas, Sersen, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš, Švarný – Řepík, Taffe, Červený – C. Bailey, M. Sukeľ, Jeglič – P. Lamper, Hrnka, M. Sloboda – Baranov, Chipchura, C. Rau