Slovan v prvom domácom zápase nebodoval, od Lokomotivu Jaroslavľ inkasoval štyri góly

Slovan Bratislava - Jaroslavľ
Zľava: Marek Čiliak z HC Slovan Bratislava a Jegor Averin z Lokomotiv Jaroslavľ počas hokejového zápasu 4. kola Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 medzi HC Slovan Bratislava a Lokomotiv Jaroslavľ. Bratislava, 9. september 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 9. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj v štvrtom súťažnom zápase sezóny 2018/2019 Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Zverenci trénera Vladimíra Országha nestačili v nedeľňajšom domácom stretnutí na Lokomotiv Jaroslavľ, ktorému podľahli 1:4.

„Belasí“ majú po štyroch zápasoch aktuálneho ročníka na konte jeden bod, ktorý získali v štvrtkovom meraní síl v Jekaterinburgu, kde podľahli domácemu Avtomobilistu 2:3 po predĺžení.

Skóre stretnutia proti Jaroslavľu otvoril v 11. min útočník hostí Jegor Averin. V 29. min pridal Lokomotiv aj druhý gól, presný zásah Danila Jurtajkina však neuznal videorozhodca. „Belasí“ dokázali vyrovnať v 34. min, kedy sa presadil kapitán Michal Sersen. Hostia rozhodli o triumfe tromi gólmi v poslednej časti hry, presadili sa Andrej Loktionov, Grigorij Denisenko a Brandon Kozun.

Slovan sa v nasledujúcom stretnutí predstaví opäť doma, v utorok o 18.30 h privíta na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu Severstaľ Čerepovec.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

HC Slovan Bratislava – Lokomotiv Jaroslavľ 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Góly: 34. Sersen – 11. Averin (Kraskovskij), 46. Loktionov (Kozun, Nakládal), 54. Denisenko (D. Alexejev, Jurtajkin), 60. Kozun (Loktionov, Pajgin)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Chipchura 5 min za bitku – Nakládal 5 min za bitku a 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiljev, Gofman – Sadovnikov, Sazonov (všetci Rus.), 8467 divákov

Slovan: Čiliak – Sersen, É. Gélinas, Grman, A. Meszároš, Schaus, Jánošík, Bačík – Řepík, Taffe, Červený – Liška, Chipchura, M. Lunter – Virta, C. Rau, Hrnka – Buc, Šimun, M. Sloboda
Jaroslavľ: Salák – Nakládal, M. Afanasiev, Pajgin, Jelesin, Čerepanov, Koledov, Kutuzov – Kozun, Kontiola, Loktionov – Averin, Kraskovskij, Iľjenko – Sannikov, D. Alexejev, Jurtajkin – Kovalenko, G. Ivanov, Kajumov – Denisenko

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Narazili sme na veľmi dobrého súpera. Od druhej tretiny nás držal nad vodou brankár Marek Čiliak, podal veľmi dobrý výkon. V tretej tretine sme úplne ‚odišli‘, prehrávali sme všetky súboje a z toho vznikali prečíslenia. Vôbec sme na súpera nestačili. Zaslúžené víťazstvo Lokomotivu.“

Dmitrij Kvartaľnov (tréner Lokomotivu): „Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas. Dnešný výkon bol podľa mojich predstáv, dali sme príležitosť aj veľa mladým hráčom.“

Rudolf Červený (hráč Slovana): „V druhej tretine sme dali gól a mali sme veľa šancí. Rozhodlo to, že sa nám ich nepodarilo využiť, rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch. Dnes nám úplne nevyšli ani presilové hry, musíme si na nich dať viac záležať a naďalej na tom pracovať.“

Slovan mal hneď v úvode stretnutia výhodu presilovej hry. V nej vysúšal pozornosť brankára hostí Alexandra Saláka kanadský obranca „belasých“ Éric Gélinas, ktorý nebezpečne vystrelil na českého gólmana spoza modrej čiary, skóre duelu sa však nemenilo.

„Belasí“ mali do konca prvej dvadsaťminútovky ešte dve početné výhody, ani jednu však nedokázali využiť. Naopak, v 11. min otvoril skóre stretnutia útočník hostí Jegor Averin, ktorý využil stratu puku „belasých“ v útočnom pásme.

V druhej tretine prekonali hostia brankára Slovana Mareka Čiliaka po druhý krát, gól Danila Jurtajkina po samostatnej akcii ruského útočníka však neuznal videorozhodca.

Po neplatnom presnom zásahu Jaroslavli mali domáci niekoľko šancí, strelu útočníka Michala Řepíka z 31. min zastavila horná žrď Salákovej bránky. „Belasým“ sa nakoniec podarilo vyrovnať v 34. min, presadil sa kapitán Slovana Michal Sersen.

V 46. min sa Jaroslavľ ujal vedenia, útočník Andrej Loktionov využil presilovú hru po vylúčení Kyla Chipchuru. V 54. min pridali hostia tretí gól, skóroval 18-ročný Grigorij Denisenko. Na konečných 4:1 upravil 20 sekúnd pred koncom zápasu Brandon Kozun v presilovej hre.