Slovan v šlágri Fortuna ligy zdolal Dunajskú Stredu, Pohronie premiérovo zvíťazilo doma

FUTBAL FL: Bratislava - Dunajská Streda
Zľava v popredí: Martin Jedlička z FC DAC 1904 Dunajská Streda a Andraž Šporar z ŠK Slovan Bratislava počas zápasu 18. kola základnej časti Fortuna ligy 2019/2020 medzi ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda. Bratislava, 7. december 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

Úradujúci slovenský majster Slovan Bratislava nezaváhal ani v poslednom zápase jesennej časti najvyššej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2019/2020. V šlágri prvého s druhým na Tehelnom poli Slovan zdolal Dunajskú Stredu 2:0 (1:0). Zápasu sa prizeralo 8593 divákov.

V 34. min Ibrahim Rabiu otvoril skóre po krídelnej akcii a skvelej prihrávke Mohu. V 53. min „belasí“ pridali poistku, keď Dávid Holman kolmicou vysunul Andraža Šporara a ten predviedol hokejový blafák brankárovi hostí Martinovi Jedličkovi. Bol to dvanásty gól slovinského kanoniera v tejto tipsportligovej sezóne.

DAC zahodil pokutový kop

Dunajskostredčania hrali dobre v úvodnej polhodine, ale zahodili pokutový kop. Ich kapitán Eric Davis neuspel proti Michalovi Šullovi. Slovan prerušil minisériu dvoch prehier s Dunajskou Stredou v tejto sezóne a na čele tabuľky prezimuje s náskokom 10 bodov pred Dunajskou Stredou.

„Najdôležitejší bol dnes výsledok. Máme toho už dosť, chýbala nám ľahkosť, ale hráči tam nechali srdce. Vtedy sa prikloní na našu stranu aj šťastie. Mišo Šulla predviedol výborný výkon v bránke, máme výbornú dvojicu brankárov. Náskok 10 bodov na čele ma teší, je to krásny výsledok v takej nabitej sezóne,“ zhodnotil tréner Slovana Ján Kozák ml. pre RTVS.

„Máme päť-šesť zranených hráčov, hrali sme s mladými hráčmi. V prvých 30 minútach sme boli aktívnejší, mali sme pokutový kop… Máme problém so strieľaním gólov, ale som hrdý na svojich hráčov, ako odohrali tento zápas. Chceme sa kvalifikovať do pohárovej Európy,“ komentoval kouč Dunajskej Stredy Peter Hyballa.

Pohronie vyhralo doma prvýkrát

Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa sa v poslednom jesennom kole dočkali prvého domáceho víťazstva. Nováčik najvyššej súťaže zo Žiari nad Hronom doma zdolal ŠKF iClinic Sereď 2:1 (1:0). O prvý gól sa po 25 minútach postaral domáci útočník András Meszáros.

Za hostí vyrovnal v 81. min Chorvát Dino Špehar, ale posledné slovo mal v 88. min Cedric Badolo. Mladý útočník z Burkiny Faso prišiel na trávnik až po hodine hry, keď vystriedal Michala Kleca.

Pohronie síce prezimuje na poslednej priečke tabuľky, ale s vedomím, že dva posledné zápasy jesennej časti jeho hráči premenili na 6 bodov, keďže v uplynulom kole vyhrali v Trenčíne (1:0).

Mohutný jesenný finiš Michaloviec

Domáce prostredie na trojbodový zásah využili Michalovce. Tím MFK Zemplín si poradil so Spartakom Trnava 2:0 zásluhou gólov Pedra Martíneza a Armena Hovhanisjana. Španielsky stredopoliar Martínez si v 29. min na hranici šestnástky spracoval loptu na ľavačku a prekonal vybehnuvšieho brankára Trnavy Dobrivoja Rusova.

Michalovčania pod vedením nového trénera Jozefa Majoroša ml. predviedli mohutný jesenný finiš, keď z troch posledných zápasov vydolovali maximum 9 bodov so skóre 9:0. Zemplinčania sa bodovo dotiahli na Trnavčanov a vďaka väčšiemu počtu strelených gólov prezimujú pred nimi na piatom mieste tabuľky.

Súboj Nitry s Trenčínom sa skončil remízou 1:1. Na gól Milana Ristovského zo 73. min odpovedal o tri minúty David Depetris. Ristovski ešte v prvom polčase nepremenil pokutový kop. Trenčín sa rozlúčil s jeseňou na ôsmom mieste. Nitra je predposledná s náskokom 1 bodu pred Pohroním.

V Ružomberku sa domáci MFK nedočkal víťazstva na záver prvej polovice súťaže. So Zlatými Moravcami Liptáci iba remizovali 0:0. Ružomberku patrí štvrtá priečka, Zlaté Moravce budú na jar útočiť zo siedmeho miesta.