Slovan viedol 4:1 a prehral, Banská Bystrica vyhrala a v Tipsport lige triumfovali aj Trenčania

Tipsport liga
Zľava: Andrej Kollár a Miroslav Pupák, obaja z HK Nitra, Daniel Brejčák z HK Poprad, brankár Juraj Šimboch a Mitch Versteeg, obaja z HK Nitra počas hokejového zápasu 37. kola základnej časti Tipsport ligy 2019/2020 medzi HK Nitra - HK Poprad. Nitra, 4. január 2020. Foto: SITA/Martin Havran

Hokejisti Slovana Bratislava nevstúpili úspešne do kalendárneho roka 2020. Na ľade Nových Zámkov v sobotňajšom súboji 37. kola základnej časti získali iba bod za prehru 5:6 po predĺžení. „Belasí“ v sobotu zaznamenali už piatu prehru z ostatných šiestich zápasov.

K triumfu im nepomohli ani dve z troch avizovaných posíl, v Nových Zámkoch nastúpili už kanadskí útočníci Joe Basaraba aj Martin St. Pierre. Prvý menovaný sa prezentoval asistenciou, druhý zaznamenal jeden gól.

Slovan u súpera viedol už 4:1 a zdalo sa, že pohodlne dokráča k zisku troch bodov. Opak bol však pravdou a Nové Zámky otočili na 5:4, aspoň bod pre Slovan zachránil v 47. min Radovan Puliš. V predĺžení o úspechu Novozámčanov rozhodol Petr Obdržálek.

Košice nepridali trinásty triumf

Iba jeden bod získali v sobotu aj Košice, ktoré nepotvrdili pozíciu lídra TL na ľade maďarského tímu MAC Budapešť. „Oceliari“ svojmu súperovi podľahli 3:4 po predĺžení. Košičania v zápase prehrávali 0:2 aj 2:3, duel však doviedli do predĺženia, v ňom rozhodujúci gól strelil v 64. min István Sofron.

MAC bodoval prvýkrát po sérii piatich prehier v riadnom hracom čase. Košice zaznamenali prvú prehru od 17. novembra, vtedy nestačili na DVTK Miškovec. Košice teda v sobotu nepridali trinásty triumf za sebou.

Ani súboj druhej Banskej Bystrice v Liptovskom Mikuláši nepriniesol víťaza v riadnom hracom čase. Liptáci viedli 2:0, 3:1 aj 4:3, ale rozhodnúť museli až samostatné nájazdy. V nich o triumfe tímu spod Urpína rozhodol v šiestej sérii Marek Bartánus. Úradujúci majster tak získal na Liptove dva body k vedúcim Košiciam sa priblížil na rozdiel dvoch bodov.

Špirkove góly rozhodli

Derby stretnutie medzi Zvolenom a Detvou prinieslo hladký triumf domácich 5:1. Ako rozhodujúce sa ukázali dva góly Rastislava Špirka v prvej tretine, za hostí v 23. min skorigoval na priebežných 1:2 Rastislav Gašpar.

Nitra si v domácom prostredí poradila s Poprad a do tabuľky si pripísala tri body za triumf 3:2. Víťazný zásah zaznamenal Kale Kerbashian. Nitra bodovala naplno napriek absencii najväčšej ofenzívnej hviezdy Krisa Versteega, ktorý je zranený a vynechá niekoľko najbližších týždňov.

V súboji dvoch Dukiel aj tretíkrát v tejto sezóne uspeli Trenčania, no o tri body museli bojovať až do konca. Hosťom sa podarilo vyrovnať na 1:1 aj 2:2, ale na presilovkový gól Josef Mikysku už nenašli odpoveď a triumf Trenčína 4:2 spečatil v závere Juraj Bezúch.

Tipsport liga – základná časť – 37. kolo

•  sobota:

HC Mikron Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 6:5 po predĺžení (1:3, 3:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 20. Rogoň (Holovič, Drtina), 28. Stupka, 28. T. Pospíšil (Fereta), 32. J. Jurík (Obdržálek), 44. T. Pospíšil (Stupka, Bajtek), 64. Obdržálek (J. Jurík) – 10. Sersen (Bačik, Abdul), 13. Demo (R. Bondra), 20. St. Pierre (Basaraba, R. Bondra), 24. Puliš (Meszároš, Abdul), 47. Puliš (Abdul, Zigo)

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 4:5 po sam. nájazdoch (2:0, 1:1, 1:3 – 0:0, 0:1)
Góly: 8. Tamáši (M. Roman, Rudolf Huna), 13. Piatka (J. Sukeľ), 36. Rudolf Huna (Petran), 59. Rudolf Huna (Petran) – 33. M. Bartánus (Mihálik, Šille), 50. Lamper, 51. Southorn (Hohmann, Hickmott), 60. Hohmann (Jääskeläinen), rozhodujúci sam. nájazd M. Bartánus

HKM Zvolen – HC 07 WPC Koliba Detva 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 4. Špirko (Drgoň, M. Halama), 14. Špirko (M. Halama, McPherson), 26. Betker (Parks, Trotter), 37. McPherson (Corrin, Špirko), 51. Thompson (Tomko) – 23. Gašpar (Jendroľ)

MAC Budapešť (Maď.) – HC Košice 4:3 po predĺžení (2:2, 1:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 9. Langkow (T. Klempa), 13. Bodó (Pitt), 29. Langkow (McNally), 64. Sofron (McNally) – 13. B. Rapáč (Bortňák), 20. Marcel Haščák (D. Skokan), 50. Bortňák (Milý)

HK Nitra – HK Poprad 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 10. Fominykh (M. Versteeg, Pupák), 21. Yellow Horn (Kerbashian), 49. Kerbashian (Yellow Horn, M. Versteeg) – 25. Preisinger (Vandas, Kozák), 53. D. Brejčák (Preisinger, Handlovský)

Dukla Trenčín – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly: 11. Bezúch (Sojčík, Mikyska), 31. Balán (Sojčík), 53. Mikyska (McCormack), 60. Bezúch (Mikyska) – 17. Korhonen (Spilar, Ventelä), 46. Mašlonka (Dalhuisen)

Viac k osobe István SofronJoe BasarabaJuraj BezúchMarek BartánusMartin St. PierrePetr ObdržálekRadovan PulišRastislav GašparRastislav Špirko
Firmy a inštitúcie HC '05 iClinic Banská BystricaHC 07 WPC Koliba DetvaHC KošiceHC Slovan BratislavaHK Dukla Ingema MichalovceHK Dukla TrenčínHK NitraHK PopradHKm ZvolenMAC BudapešťMHC Mikron Nové ZámkyMHK 32 Liptovský Mikuláš