Slovan vo Fortuna lige rozstrieľal Žilinu, víťazne aj Trnava, Dunajská Streda, Trenčín a Podbrezová

Slovan zilina

BRATISLAVA 24. februára (WebNoviny.sk) – Stretnutie medzi Slovanom a Žilinou, ktoré malo byť šlágrom 21. kola Fortuna ligy, sa zmenilo na jednoznačnú záležitosť a víťazstvo 6:0 v prospech Slovana.

„Belasí“ na štadióne v Myjave rozhodli už v úvode, Aleksandar Čavrič v 17. min zvýšil svojím druhým gólom na 3:0 a v závere pridal aj svoj tretí gól. Dvoma presnými zásahmi v stretnutí sa predviedla aj španielska posila z Olimpiku Doneck Moha Rharsalla. Žilinskej obrane nesvedčí ani fakt, že všetky góly inkasovala z vnútra šestnástky.

Trenčín si poradil s Prešovom

Futbalisti Trenčína zvíťazili nad Prešovom 2:0. Tri body pre Trenčanov zariadili striedajúci hráči v druhom polčase v priebehu troch minút.

Skóre duelu otvoril Philippe van Arnhem v 76. min, len minútu pred svojím gólom sa dostal na ihrisko. Druhý presný zásah pridal Joey Sleegers, ktorého tréner Vladimír Cifranič poslal na trávnik na začiatku druhého dejstva. Trenčín sa vďaka víťazstvu dostal pred Ružomberok na 5. miesto v tabuľke Fortuna ligy, Prešovu patrí predposledná 11. pozícia.

Trnava s tesným víťazstvom

Gólom v druhej minúte nadstaveného času rozhodla Trnava o svojom najtesnejšom víťazstve 1:0 nad hosťami zo Senice.

Tri body pre vedúce mužstvo súťaže zabezpečil nemecký útočník Reagy Ofosu, ktorý do „slovenského Ríma“ prestúpil počas zimnej prestávky z chorvátskeho mužstva NK Istra 1961. Trnavčania zvýšili víťazstvom svoj náskok na čele tabuľky na 11 bodov pred Slovanom Bratislava a Dunajskou Stredou.

Podbrezová hladko triumfovala

Hladkým víťazstvom domácej Podbrezovej 3:0 nad Zlatými Moravcami sa skončilo sobotňajšie stretnutie 21. kola futbalovej Fortuna ligy. Skóre za domácich otvoril po peknom centri Stijepa Njireho obranca Matúš Turňa. Chorvátsky legionár si po asistencii pripísal v druhom polčase aj premiérový gól v drese „železiarov“. Na konečných 3:0 uzavrel skóre poľský útočník Jakub Wiezik, ktorý sa presadil aj v prvom jarnom kole. Zlaté Moravce-Vráble prišli sobotňajšou prehrou definitívne o možnosť prebojovať sa do skupiny o titul.

Dunajská Streda v jarnej časti stopercentná

Futbalisti Dunajskej Stredy si poradili s Michalovcami 2:0 a v jarnej časti zostávajú stopercentní. O svojom víťazstve rozhodli po prestávke.

V 65. min poslal hráčov zo Žitného ostrova do vedenia Marko Divkovič a v samom závere pridal poistku Christián Herc. DAC mohol zvíťaziť aj vyšším rozdielom, ale v 75. min Eric Javier Davis Grajales nepremenil pokutový kop.

Fortuna liga 2017/2018

• 21. kolo

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 6:0 (4:0) – hralo sa v Myjave
Góly: 7., 17. a 84. Čavrič, 11. a 51. Moha, 42. Holman, bez kariet, rozhodovali: D. Sedlák – Benko, D. Hrčka

Slovan: Šulla – B. Sekulič, Bajrič, Božikov, Rundič – De Kamps – Rabiu (81. Nono), Holman – Čavrič (86. Hološko), Šporar (83. Vittek), Moha
Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, D. Hancko, Holúbek – Káčer (83. Bičachčjan), I. Díaz, Škvarka – L. Jánošík (46. Pečovský), S. Mráz, J. Mihalík (60. Balaj)

AS Trenčín – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)
Góly: 76. Van Arnhem, 78. Sleegers, ŽK: 37. Zubairu – 1. Kačala, rozhodovali: Glova – P. Bednár, P. Jánošík

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Lawrence, Keston Julien – El Mahdioui – Gong, Zubairu (75. Van Arnhem), Ubbink, Azango (46. Sleegers) – Antonio Mance (64. Čatakovič)
Prešov: P. Lukáč – Bartek, Maduka Udeh, Luberda, Kačala – D. Keresteš, Dzurík (89. A. Leško) – Gatarič (78. Hošek), T. Sedlák, Dupkala (66. Špyrka) – Streňo

FC Spartak Trnava – FK Senica 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ Ofosu, ŽK: 80. A . Sloboda – 53. Cuadros, 55. Vaščák, 58. Chacón, 68. Zezinho, rozhodovali: Smolák – T. Mókoš, Barenčík

Trnava: M. Vantruba – A. Kadlec, Martin Tóth, Godál, Janso – A. Sloboda, Pehlivan (73. Yilmaz) – Jirka (46. Ofosu), Vlasko, Čanturišvili (84. Brigant) – Egho
Senica: D. Holec – J. Herrera, L. Lupták, Práznovský, Brašeň – Sarpei, Zezinho – Cuadros (75. Suchan), Ďungel (75. Richtárech), Chacón (86. Podhorin) – Vaščák

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:0 (1:0)
Góly: 45. M. Turňa, 77. Njire, 82. Wiezik, ŽK: 22. A. Baéz, 86. Njire – 37. Ľ. Urgela, 67. O. Šašinka, rozhodovali: P. Kráľovič – F. Ferenc, Perát, 548 divákov

Podbrezová: M. Kuciak – M. Turňa, Krivák, Bilič, L. Djordjevič – A. Baéz, Njire – Bernadina (81. Tereščenko), M. Mikuš (71. J. Sedláček), D. Leško – Wiezik (89. Lepieš)
Zlaté Moravce-Vráble: Pavel Kováč – J. Kotula, Horník, M. Nikolič, Chren – Orávik (79. Cléber Silva Nacsimento), Duga, O. Šašinka, Ewerton Paixao da Silva (68. Bartolomeu) – Ľ. Urgela (73. M. Rigo), Harba