ŠK Slovan Bratislava je vo Fortuna lige stále bez prehry, hrdinom proti Ružomberku bol Šporar

Andraž Šporar, ŠK Slovan Bratislava
Andraž Šporar v drese ŠK Slovan Bratislava. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

BRATISLAVA 21. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti majstrovského Slovana Bratislava zvíťazili nad Ružomberkom tesne 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 5. kola skupiny o titul v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2018/2019.

V jarnej časti sezóny sú „belasí“ naďalej stopercentní a na konte majú už 73 bodov. Hrdinom tretieho vzájomného duelu s Liptákmi bol slovinský kanonier Andraž Šporar. V 19. min otvoril skóre, keď poľahky obišiel Jána Masla a loptu upratal k ľavej žrdi. N

a jeho presný zásah síce krátko po prestávke odpovedal hosťujúci kapitán Dominik Kružliak, no v 61. min skóroval Šporar z pokutového kopu. Náskok Slovana v 74. min zvýšil Dejan Dražič a napokon sa jeho gól ukázal byť víťazným. V poslednej minúte riadneho hracieho času totiž ešte prekonal Dominika Greifa striedajúci Viktor Jedinák.

Fortuna liga – nadstavbová časť – skupina o titul – 5. kolo

• výsledok nedeľňajšieho zápasu

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 3:2 (1:0)
Góly: 19. a 61. Šporar (druhý z pok. kopu), 74. Dražič – 48. D. Kružliak, 90. Jedinák, bez kariet, rozhodovali: Chmura – Jenčura, Galo, 6845 divákov

Slovan Bratislava: Greif – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Ljubičič, Ibrahim Rabiu (81. Nono) – Holman (79. D. Strelec) – Čavrič (46. Moha), Šporar, Dražič
Ružomberok: Macík – Čurma, D. Kružliak, J. Maslo, Madleňák – D. Takáč (81. M. Kochan), Qose – Mustedanagič, M. Kmeť (69. T. Kostadinov), Gál-Andrezly (86. Jedinák) – Gerec

Tabuľka Fortuna ligy 2018/2019

• po stretnutiach 5. kola nadstavbovej časti (skupina o titul /1. – 6. tím/, skupina o udržanie /7. – 12. tím/)

1. ŠK Slovan Bratislava 27 23 4 0 70:23 73
2. FC DAC 1904 Dunajská Streda 27 16 6 5 52:31 54
3. MŠK Žilina 27 14 6 7 45:30 48
4. MFK Ružomberok 27 11 11 5 40:25 44
5. MFK Zemplín Michalovce 27 10 5 12 32:44 35
6. ŠKF iClinic Sereď 27 10 4 13 30:42 34