Slovan vyhral druhýkrát v rade za dva body

HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa
Miroslav Kopriva zo Slovana (vpravo) počas duelu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa. Foto: SITA/Tomáš Bokor

BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy nad Salavatom Julajev Ufa 2:1 po samostatných nájazdoch. O výsledku bojovného stretnutia rozhodol v penaltovom rozstrele Tomáš Netík.

V riadnom hracom čase za Slovan skóroval prvýkrát v sezóne Jonathan Sigalet. Bratislavčania, ktorí vyhrali v stredu nad Magnitogorskom po predĺžení, majú v tabuľke po štrnástich odohraných zápasoch 14 bodov a sú na poslednom 14. mieste Západnej konferencie.

Slovan pokračuje v sérii domácich stretnutí v nedeľu 13. októbra, keď od 16.00 h privíta v Slovnaft aréne finalistu posledného Gagarinovho pohára Traktor Čeľabinsk.

Slovan Bratislava – Salavat Julajev Ufa 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 4. Sigalet, rozhodujúci sam. nájazd Netík – 7. Dubrovskij (Kulda, D. Makarov)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Zacharov, Dejev – A. Medvedev, Pavlov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Slovan: Kopřiva – Škoula, Kutlák, Sersen, Mojžíš, Štajnoch, Sigalet – Miklík, Ölvecký, Vondrka – Netík, J. Mikúš, Bartovič – M. Daňo, Matoušek, L. Hudáček – R. Mráz, T. Mikúš, A. Šťastný

Ufa: Volkov – Babčuk, I. Višnevskij, Kulda, Sopel, Zubarev, K. Koľcov, Alexej Vasilevskij – Chlystov, Mereskin, Slepišov – Hartikainen, D. Makarov, Dubrovskij – Mirnov, Kajgorodov, Pihlström – A. Stepanov, A. Gluchov, Musatov

Rostislav Čada (tréner Slovana): „Súper hral veľmi dobre a nebolo jednoduché ubrániť jeho ofenzívu. Začali sme zápas odhodlane a aktívne, hneď v úvode sme strelili góly. Pribrzdilo nás štvorminútové vylúčenie a inkasovaný gól. Prvá tretina bola vyrovnaná a hral sa dobrý hokej z oboch strán. V druhej časti duelu sme prenechali iniciatívu súperovi. V tretej dvadsaťminútovke sme pri vyrovnanej hre dotiahli trpezlivosťou súboj do predĺženia. Boli sme efektívnejší v samostatných nájazdoch a to je výsledok, prečo máme dnes dva body. Celé mužstvo si za dnešný výkon zaslúži pochvalu.“

Vladimir Jurzinov (tréner Ufy): „Dnes to bol dobrý zápas. Hrali sme podobne tímovo ako pri výhre v Rige. Najmä v druhej tretine sme mali momenty, keď sme mohli rozhodnúť súboj. Mužstvo hralo celých šesťdesiat minút. Súper dnes hral výborne, my sme bojovali, ale nevyhrali.“

Jonathan Sigalet (obranca Slovana): „Máme plán získať v každom zápase tri body, ale dnes sme spokojní aj s dvoma. Je za nami ďalší náročný zápas proti kvalitnému súperovi. Nie som tradičný strelec, ale teším sa, že som sa presadil aj strelecky a pomohol tímu.“

Milan Bartovič (kapitán Slovana): „Bol to namáhavý zápas, Ufa hrala veľmi dobre. Ťažko sa cez jej obranu prechádzalo, mala veľmi dobre prepracovaný herný systém. Dva body sú vydreté, ale krásne. Je dobré, že sme sa presvedčili, že aj keď dáme jeden gól, bodujeme. Tieto víťazstvá nad silnými súpermi dvíhajú sebavedomie. Je vidieť, že sme sa zomkli a po nevydarenom začiatku stúpame hore.“

Tomáš Netík (útočník Slovana): „Máme za sebou náročných súperov z Magnitogorska a Ufy. Aj štyri body z týchto duelov sú krásne, veď s touto dvojicou sme nemuseli mať ani jeden. V každom zápase si ideme po tri body, ale nie vždy to vyjde. Dnes to bol výsledok celého kolektívu a oduševneného výkonu.“

Obrazom: KHL: HC Slovan Bratislava – Salavat Julajev Ufa

Zľava: Brent Sopel z Ufy a Juraj Vondrka zo Slovana počas duelu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa. Foto: SITA/Tomáš Bokor

Zľava: Jonathan Sigalet zo Slovana a Dmitry Makarov z Ufy počas duelu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa. Foto: SITA/Tomáš Bokor
Hráč Ufy Alexander Stepanov (v strede) počas duelu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa. Foto: SITA/Tomáš Bokor
Zľava: Brent Sopel a Alexei Kaigorodov, obaja z Ufy, a Marko Daňo zo Slovana počas duelu KHL medzi HC Slovan Bratislava - Salavat Julajev Ufa. Foto: SITA/Tomáš Bokor

V 4. min sa podarilo Sigaletovi udržať puk na modrej čiare a jeho strela našla medzeru medzi brániacimi hráčmi – 1:0. Pre Kanaďana to bol prvý gól v sezóne. Slovan sa z vedenia tešil necelé tri minúty, nedisciplinovanosť Daňa v strednom pásme potrestal zblízka po Kuldovej strele od modrej Dubrovskij. V polovici prvej tretiny spálil tutovku spomedzi kruhov Musatov. Ufa bola smerom dopredu nebezpečnejšia a hrozila vďaka rýchlym kombináciám.

Ruský tím narúšal kombinácie Slovana už v zárodku. V 26. min Kopřiva len špičkou betóna zastavil strelu aktívneho Pihlströma. Domáci hru vyrovnali, ale väčšinou to bol boj o prevahu v strednom pásme.

V úvode tretej časti hry sa dostal do dobrej príležitosti Juraj Mikúš, ale trafil len pripraveného Volkova. Na opačnej strane vychytal Kopřiva dvakrát Mirnova. Tempo hry stúplo a na ľade bolo aj viac vzruchu pred oboma bránkami. V polovici tretej dvadsaťminútovky zatlačili domáci súpera pred jeho bránku, z tlaku však nič nevyťažili.

Obaja brankári boli pre oporami a držali pre svoje tímy bodovú nádej. V závere riadneho hracieho času putoval za zdvihnutie puku z ľadu pri mantineli na trestnú lavicu Štajnoch, domáci však krušné chvíle prežili.

Rozhodnúť mohol Vondrka, ktorý sa rútil na Volkova, ale tiesnený už nedokázal zasunúť puk do bránky Ufy. Bodku za zápasom dali až samostatné nájazdy, ktoré hráči Slovana absolvovali prvýkrát v sezóne. O bode navyše pre Slovan rozhodol jediný úspešný exekútor nájazdov Tomáš Netík.