Slovan za 90 sekúnd vyrovnal z 0:3 na 3:3, ale opäť prehral

MOSKVA 3. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Atlantu Mytišči 3:4.

Ostatné výsledky utorňajších zápasov KHL nájdete

—–> V TOMTO ČLÁNKU

Brankára Backlunda prekonali v úvodnom dejstve Leščenko i Babčuk, v 27. minúte pridal tretí gól domáceho mužstva Černov a so Slovanom to nevyzeralo dobre. V 29. minúte však skorigoval Andrej Kudrna, o 18 sekúnd neskôr skóroval aj Libor Hudáček a na 3:3 vyrovnal Tomáš Surový. Všetky góly bratislavského mužstva padli v rozpätí 90 sekúnd. V 39. minúte poslal domácich opäť do vedenia Bodrov a ako sa neskôr ukázalo, bol to víťazný gól, pretože skóre sa už nezmenilo. Slovanu sa nepodarilo vynútiť si predĺženie ani hrou bez brankára.

„Dnes to bol o poznanie lepší výkon ako v nedeľu v Rige. V prvej tretine bol súper lepší, strelil dva góly a v úvode druhej časti pridal tretí. Nevzdali sme sa, bojovali a vyrovnali zápas. Kľúčové bolo, že naši mladí obrancovia boli v závere druhej tretiny dlho na ľade, nedokázali vyhodiť puk a dostali sme štvrtý gól. Do tretej tretiny sme išli s cieľom vyrovnať a získať nejaké body. Sme v ťažkej situácii, mužstvu nepomáha ani neistota ohľadom budúcnosti v tejto súťaži. Je pred nami ešte šesť zápasov v základnej časti, budeme bojovať až do úplného konca a chceme získať čo najviac bodov,“ zhodnotil zápas tréner Slovana Petri Matikainen.

Obrazom: Januárový divoký zápas medzi Slovanom a Atlantom

Pre oba tímy to bol ich posledný vzájomný súboj v základnej časti KHL. V novembri sa dvakrát tešili z triumfu „belasí.“ V Slovnaft aréne vyhrali po samostatných nájazdoch a na ľade súpera 2:1. Januárový divoký zápas v Bratislave zvládol lepšie Atlant a v prestrelke zvíťazil 5:4.

„Belasí“ v utorok prehrali tretí duel za sebou a naďalej sú poslední v Západnej konferencii, na konte majú 59 bodov. Ruský tím sa vďaka víťazstvu vyšvihol z predposledného miesta na desiatu. V doterajšom priebehu sezóny nazbieral 69 bodov a stráca dva body na ôsmu priečku zaručujúcu postup do bojov o Gagarinov pohár.

Obrazom: Slovan v novembri zdolal Atlant, drámu rozhodli Slovinci

Výsledok:
Atlant Mytišči – HC Slovan Bratislava 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)

07:29 – 1:0 V. Leščenko (S. Šmeľov)

14:31 – 2:0 A. Babčuk (V. Novopašin, J. Bodrov) – presilová hra

26:24 – 3:0 A. Černov (V. Kozlov, A. Jarullin)

29:00 – 3:1 A. Kudrna

29:18 – 3:2 L. Hudáček (M. Murley)

30:30 – 3:3 T. Surový (C. Barker, A. Kudrna)

38:04 – 4:3 J. Bodrov

Vylúčenia:

04:32 Dominik Rehák (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

04:32 Arťom Voronin (Atlant) – 2 min. (filmovanie pádu)

12:47 Ladislav Nagy (Slovan) – 2 min. (držanie)

26:57 Albert Jarullin (Atlant) – 2 min. (držanie hokejky)

31:19 Tomáš Netík (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

34:07 (Atlant) – 2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)

43:55 Cam Barker (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

47:44 Lukáš Kozák (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

53:24 Cam Barker (Slovan) – 5 min. (bitka)

53:24 Michail Ťuľapkin (Atlant) – 5 min. (bitka)

55:45 Ladislav Nagy (Slovan) – 2 min. (krosček)

strely na bránu: 30:22, vylúčenia: 3:6 na 2 min., navyše: Ťuľapkin – Barker (obaja 5 min za bitku), presilovky: 1:0, rozhodovali: Gamalej, Ščeniov – Aľošin, Nesterov (všetci Rus.), 4700 divákov

Atlant: Engren – Gilroy, Korobov, Novopašin, Sorokin, Jarullin, Ťuľapkin, Babčuk – Černov, Taratuchin, Viačeslav Kozlov – Levickij , Bodrov, Chlopotov – Šmeľov, Potapov, Leščenko – A. Juňkov, Voronin, Šiafotdinov

Slovan: Backlund – Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, J. Brejčák, L. Kozák, V. Mihálik – L. Hudáček, Murley, L. Nagy – Netík, Tičar, Jeglič – Kudrna, Surový, Ölvecký – Dominik Rehák, A. Šťastný, P. White – M. Lunter

Viac k osobe Cam BarkerLadislav NagyLibor HudáčekLukáš KozákPetri MatikainenTomáš NetíkTomáš SurovýViačeslav Kozlov