Slovan zakončil trip prehrou na ľade Dinama Minsk

Hokejisti Slovana Bratislava privítali Dinamo Minsk
Ladislav Nagy (uprostred) zo Slovana a brankár Dmitrij Miľčakov (vpravo) Lukáš Krajíček z Dinama počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk. Bratislava, 29. september 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

MINSK 10. októbra (WEBNOVINY) – MINSK 10. októbra (WEBNOVINY) – Hráči Slovana Bratislava prehrali v piatkovom súboji Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Dinama Minsk 1:4.

Góly zverencov slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča strieľali v druhej tretine Oleg Goroško, Charles Linglet a Alexej Kaľužnyj. V tretej tretine znížil po peknom prieniku v 45. min obranca Slovana Michal Sersen na 1:3, ale záverečné slovo patrilo presne o pol minúty neskôr domácemu Ryanovi Vescemu.

Stretnutie sa hralo v Minsk Arene pred 14 755 divákmi. Slovanisti boli lepší v strelách na bránku 30:24, ale narážali na v pohode chytajúceho nórskeho reprezentanta Larsa Haugena.

Minsk vďaka tomuto víťazstvu poskočil v tabuľke Západnej konferencie KHL na 6. miesto, Slovanu patrí 8. priečka. Bratislavčania nastúpia v KHL najbližšie v nedeľu 12. októbra na domácom ľade proti silnému nováčikovi – Jokeritu Helsinki (17.00 h).

Dinamo Minsk – Slovan Bratislava 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 24. Goroško (Krajíček), 28. Linglet (Vesce), 36. Kaľužnyj (Cheechoo, Szczechura), 45. Vesce (Ellison, Linglet) – 45. Sersen (Bartovič)

Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Kulakov -Gordenko, Tomilov, 14 755 divákov

Minsk: Haugen – Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Šinkevič, Lisovec – Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj – Vesce, Ellison, Linglet – Kulakov, Kitarov, Meleško – Drozd, Razvadovskij, Gavrus – Zacharov

Slovan: Backlund – Sigalet, Sersen, Štajnoch, Baranka, Foster, Starosta, J. Brejčák – L. Nagy, Murley, Vondrka – Bartovič, Surový, Netík – Jeglič, Tičar, P. White – Lunter, Bližňák, A. Šťastný

Hlas:

Petri Matikainen (tréner Slovana Bratislava, zdroj: hcslovan.sk): „Začali sme pasívne, neodohrali sme dobre prvú tretiinu. Napriek tomu sme ustáli nápor a šance domácich, skóre bolo nerozhodné. V druhej tretine sme boli aktívnejší, hrali viac s pukom a vypracovali si príležitosti, bohužiaľ, nepadli nám góly. Problémom v prostrednej časti bolo niekoľko zbytočných chýb, ktoré Dinamo potrestalo. V tretej tretine sme znížili, no opäť nás zrazila chyba pred našou bránkou a štvrtý gól. V KHL hrajú kvalitné mužstvá, ktoré dokážu takéto chyby okamžite využiť a Dinamo je jedným z nich. Gratulujem súperovi k víťazstvu.