Slovan zaplatí pokutu za správanie fanúšikov, disciplinárka potrestala aj trnavský Spartak

Fortuna liga: ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava
Fanúšikovia na tribúne štadióna Tehelné pole pred začiatkom futbalového zápasu 21. kola Fortuna ligy 2018/2019 medzi ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava. Bratislava, 3. marec 2019. Foto: SITA/Martin Medňanský.

Futbalový ŠK Slovan Bratislava dostal od disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (SFZ) finančný postih za hrubé nešportové správanie fanúšikov v nedávnych fortunaligových stretnutiach na ihriskách súperov.

Vulgárne pokriky a urážky UEFA

Klub z Tehelného poľa musí uhradiť pokutu 300 eur za vulgárne pokriky a použitie pyrotechniky priaznivcami v dueli 11. kola v Ružomberku.

„Belasí“ taktiež zaplatia ďalších 400 eur za prejavy v stretnutí 9. kola proti Trenčínu v Žiline, kde došlo k vulgárnym pokrikom, urážkam Európskej futbalovej únie (UEFA) a poškodeniu sociálnych zariadení na štadióne pod Dubňom. DK SFZ zároveň berie na vedomie informácie o spôsobe vysporiadania náhrady škody na majetku.

Spartak Trnava s pokutou 500 eur

Sankciám sa nevyhol ani FC Spartak Trnava, ktorý musí zaplatiť pokutu 500 eur. Dôvodom sú opäť vulgárne pokriky, hrubá urážka SFZ aj hráča hostí, použitie pyrotechniky a nedostatočná usporiadateľská služba v stretnutí 11. kola proti FC DAC 1904 Dunajská Streda.

V prípade fyzioterapeuta reprezentačného A-mužstva Mariána Drinku „disciplinárka“ upustila od uloženia sankcie na základe rozhodnutia SFZ o odňatí finančných odmien v súvislosti s reprezentovaním SR, ako aj rešpektovania všeobecného princípu primeranosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom