Slovan zaplavili vulgarizmy, Tittel chce boj s tiežfanúšikmi

Slovan remizoval v Európskej lige s Krasnodarom
Zľava: Dávid Hudák a Boris Sekulič zo Slovana, Sergej Petrov z Krasnodaru, Nicolas Gorosito a Róbert Vittek zo Slovana a Jurij Gazinskij z Krasnodaru v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava - FK Krasnodar. Bratislava, 6. august 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) – Pred štvrtkovou odvetou s Krasnodarom v 3. predkole Európskej ligy 2015/2016 vyslovil tréner futbalistov Slovana Dušan Tittel želanie, aby dobrá kulisa na Pasienkoch utvorila hráčom skutočné domáce prostredie a prajnú atmosféru v ich snahe zlikvidovať manko 0:2 z prvého zápasu v Rusku.

Opak však bol pravdou: prakticky počas celého prvého polčasu sa niesli štadiónom, kam si našlo cestu 2852 duší, najmä vulgarizmy hŕstky priaznivcov na adresu kouča či vedenia klubu.

Obrazom: Slovan remizoval v Európskej lige s Krasnodarom

Predovšetkým ma mrzí, že prišlo tak málo divákov. Takýto zápas s takýmto kvalitným súperom si zaslúžil viac ľudí. Ak skupina ani nie desiatich percent z tých, čo prišli, a ktorých nepovažujem za fanúšikov Slovana, prejavuje svoje emócie takto, možno je najvyšší čas sa zamyslieť a povedať si, že treba s tým začať bojovať. Myslím si, že určite sa podniknú nejaké kroky, aby Slovanu fandili ľudia, ktorí ho majú v srdci a chcú mu pomôcť,“ zamyslel sa Tittel, najčastejší štvrtkový terč opakovaných verbálnych útokov.

Sektor, z ktorého v prvom polčase smerovali spŕšky nadávok na hraciu plochu, po zmene strán stíchol. A Slovan otočil nepriaznivý vývoj z 0:2 na 3:2, konečným rezultátom odvety napokon bola remíza 3:3 a postup FK Krasnodar do play-off.